کد خبر: 79396500
تاریخ انتشار: چهارشنبه 03 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » به خاطر صهیون؛ سنت یهودی- مسیحی در فرهنگ آمریکایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کتابهایی که شاید هنوز نخوانده باشید...

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

DsYNDNHfJK4n

به گزارش فاطر 24؛ کتاب "به خاطر صهیون"(سنت یهودی- مسیحی در فرهنگ امریکایی)، نوشته فواد شعبان است که توسط یاسر فرحزادی ترجمه شده و انتشارات ساقی آن را در 400 صفحه منتشر کرده است.

این کتاب مشتمل بر چهار بخش است که به موضوعاتی از قبیل صهیون در آمریکا، سرزمین موعود و مذهب در آمریکا می پردازد علاوه بر آن در بخش پایانی کتاب پیوستی از نمونه هایی از پیش گویی های آمریکایی ها از آخرالزمان آورده شده است.

در پشت جلد این کتاب آمده است:

 تجسم صهیون که در این کتاب به تصویر کشیده شده است، عمق عقایدی را نشان می دهد که هم اکنون در بافت موضوعی اعراب- اسرائیل مورد توجه قرارگرفته است.این دیدگاه بُعدی را نشان می دهد که پیشتر از سوی بافت سیاسی دوران کنونی تحت الشعاع قرار گرفته است یا لااقل در معرض انزوا بوده است.

نویسنده به طرز انکار ناپذیری نشان می دهد که دیدگاه های بنیاد گرایانه نسبت به صهیون تازگی ندارد و عمیقا در منابع ادبی و مذهبی قرن 19میلادی در امریکا ریشه دوانده است.

از سال 1948 بسیاری از نظرات ،ادعیه و سرودهای مذهبی مسیحیان تغییر کرده است تا عقاید مربوط به مقصر بودن یهودیان در تصلیب عیسی مسیح(ع) را حذف کند. قبل از شناساندن روابط صحیح الهی و تاریخی اسلام با یهودیت و مسیحیت، باید افسانه صحیون و تشابه آن با اسرائیل امروزی را به طور قابل قیاسی تنقیح نمود.

کتاب حاضر در تعمیق درک فرهنگ اسلامی – عربینه تنها به رازگشایی صرف بسنده نکرده است، بلکه از تفصیل ماهرانه و هدفمندی سود می بردکه علاقمندان به این حوزه باید با دیده احترام به آن بنگرند."

علاقمندان به مطالعه این کتاب می توانند به کتابخانه های عمومی مراجعه فرمایند.


انتهای پیام/ن

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین