کد خبر: 79439877
تاریخ انتشار: چهارشنبه 03 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » مبارزه با کودک آزاری وارد مرحله جدیدی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

photo_2016-11-23_18-58-37

به گزارش فاطر 24 ،معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه بی توجهی به کودکان بی توجهی به آینده جامعه است اظهارداشت: بررسی ها نشان می دهد که فقر بویژه فقر فرهنگی و اعتیاد از مولفه های اصلی کودک آزاری بشمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ دکتر مهرداد مطلبی در همایش راههای مقابله با کودک آزاری و سوء رفتار با کودکان که به همت دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی معاونت اجتماعی بهزیستی استان ترتیب یافته بود تصریح کرد: دین مبین اسلام به کررات بر توجه به نقش و اهمیت دوران کودکی اشاره کرده و توصیه و تاکید شدت که با کودکان بازی و شادی کنیم.

وی با بیان اینکه امروز شاهدیم که والدین نیازهای تامین نشده دوران کودکی خود را در کودکانشان جستجو می کنند افزود: این نوع رفتار نوعی کودک آزاری است.

مطلبی نگرش و تفکر اینکه کودکان عصای دست بزرگترها هستند را نیز تفکری غلط دانست و گفت:  کودکان امانات الهی هستند و والدین در قبال آنها مسئول هستند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به اینکه بی توجهی و غفلت مکرر از کودکان که منجر به ضررهای جسمی، روانی و اجتماعی می شود کودک آزاری محسوب می شود ادامه داد: عدم بلوغ فکری، روانی و اجتماعی، ناآگاهی به مسائل اجتماعی و فقر فرهنگی از جمله دلایل کودک آزاری است افزود: متاسفانه والدین ما به مسائل تربیتی آگاه نیستند و این وظیفه فرهیختگان علمی است تا خانواده ها را مطلع سازند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان خاطرنشان کرد: در 8 ماه گذشته از مجموع 1068 تماس با مرکز 123، 118 مورد مربوط به کودک آزاری بوده که 90 درصد این تماس ها ناشی از غفلت والدین بوده است.

دکتر سلیمانی روانپزشک نیز در ادامه با تاکید بر اهمیت پیشگیری در کودکی ، حل اختلالات روانی در مرحله کودکی را بسیار مناسب تر و راحت تر توصیف کرد.

بدر نیا دبیر اجرایی همایش آگاه سازی مردم در مورد کودک آزاری را از جمله اهداف این همایش توصیف کرد .

گفتنی است با روند توسعه غربی در کشور و گسترش لیبرالیسم نارسایی های اجتماعی نظیر کودک آزاری  نیز رو به گسترش است. با این وچود تلاش برای حل مشکلاتی از این قبیل متکی به روانشناسی بر پایه آموزه های فروید و به عبارتی روانشناسی اومانیستی در نهایت راه حلی را در مورد این نوع ناهنجاری ها نخواهد داشت.


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین