کد خبر: 79556249
تاریخ انتشار: پنجشنبه 04 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » نظرسنجی: در سفر به کشورهای خارجی، چطور با دیگران ارتباط برقرار می کنید؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: در نظرسنجی هفته‌ی قبل از شما در مورد فعالیت‌های تفریحی مورد علاقه‌تان در سفر پرسیدیم. نتایج این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید:

نظرسنجی

نظرسنجی: در سفر به کشورهای خارجی، چطور با دیگران ارتباط برقرار می کنید؟

نظرسنجی: در سفر به کشورهای خارجی، چطور با دیگران ارتباط برقرار می کنید؟ -آکانظرسنجی,نظرسنجی سفر,زبان در کشورهای خارجی,زبان در سفر,آموزش زبان در سفر,اپلیکیشن آموزش زبان

آکاایران: نظرسنجی: در سفر به کشورهای خارجی، چطور با دیگران ارتباط برقرار می کنید؟

در این نظرسنجی، بازدید از جاذبه‌های طبیعی با ۳۲/۶۷ درصد آرا در مقام اول قرار دارد. بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی با ۲۸/۴۲ درصد، جاذبه‌های شهری و خرید با ۲۴/۷۷ درصد، بازدید از اماکن مذهبی با ۷/۷۵ درصد و انجام فعالیت‌های ورزشی با ۶/۳۹ درصد آرا در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

سوال این هفته‌ی نظرسنجی آکا ایران درباره‌ی نحوه‌ی برقراری ارتباط در سفرهای خارجی است.

برقراری ارتباط با دیگران، یکی از ضروری‌ترین نیازهای ما در زندگی است. در سفرهای خارجی نیز اگر ارتباط برقرار کردن با اهالی آن کشور را بلد نباشیم، با محدودیت‌های زیادی مواجه می‌شویم.

رزرو اتاق در هتل، خرید در فروشگاه‌ها، چانه زدن با مغازه‌دارها، پیدا کردن آدرس و... همه نیازمند دانستن زبانی مشترک برای برقراری ارتباط هستند.

بسیاری از افراد در چنین شرایطی، سعی می‌کنند قبل از سفر تا حدودی با زبان رسمی آن کشور آشنا شوند یا حداقل جملات و کلمات ضروری را یاد بگیرند. برخی دیگر از افراد نیز به نرم‌افزارهای مختلف و کتاب‌های راهنما تکیه می‌کنند.

البته این نکته که چقدر باید برای یادگیری یک زبان جدید هنگام رفتن به یک سفر خارجی وقت بگذارید، کاملا به هدف سفر شما بستگی دارد. اگر با اهداف کاری و تجاری سفر می‌کنید، قطعا باید بیشتر از یک مسافر معمولی برای یادگیری وقت بگذارید. حتی باید لغات و اصطلاحات تخصصی شغل خود را به خوبی بلد باشید. اگر با هدف تحصیل سفر می‌کنید، کار شما سخت‌تر است. علاوه بر زندگی روزمره، باید فکری به حال برقراری ارتباط در محیط‌های آکادمیک بکنید.

پیش از این نیز در آکا ایران، مقالات زیادی در مورد آموزش زبان منتشر شده‌ است. چند نمونه از این مقالات را در ادامه خواهید دید:

  • راه‌های تقویت زبان هنگام تحصیل در خارج از کشور
  • یادگیری اصطلاح های کاربردی پیش از سفر به اروپا
  • ۹ روش برای حفظ انگیزه هنگام یادگیری زبان
  • یادگیری یک زبان جدید را از کجا شروع کنیم؟
  • ده نکته و ابزار مفید برای یادگیری یک زبان جدید
  • ۷ ترفند برای یادگیری زبان در یک هفته!

اما در نظرسنجی این هفته، منظور از سفر به کشورهای خارجی، سفرهای چندروزه‌ی تفریحی است.

شما برای برقراری ارتباط با دیگران در سفر به کشورهایی که زبانشان را نمی‌دانید، چه کار می‌کنید؟

منتظر مشارکت شما همراهان همیشگی آکا ایران، هستیم.

تا ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه برای شرکت در این نظرسنجی فرصت دارید.

توصیه های سفر -

نظرسنجی: در سفر به کشورهای خارجی، چطور با دیگران ارتباط برقرار می کنید؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین