کد خبر: 79731584
تاریخ انتشار: جمعه 05 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » حرکاتی برای افزایش تعادل بدن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,نقطه ی تعادل بدن, عدم تعادل بدن, حفظ تعادل بدن,[categoriy]

حرکاتی برای افزایش تعادل بدن

نقطه ی تعادل بدن, عدم تعادل بدن, حفظ تعادل بدن, علت عدم تعادل بدن, برقراری تعادل بدن, روشهای تقویت تعادل بدن, دلایل عدم تعادل بدن, مرکز تعادل بدن

آکاایران: حرکاتی برای افزایش تعادل بدن

آکاایران نداشتن تعادل در بین افراد بسیار شایع است‎

 

به گزارش آکاایران نداشتن تعادل در بین افراد بسیار شایع است. این کار ممکن است با افزایش سن وخیم تر شود و برای افراد در سنین بالاتر مشکلاتی را ایجاد کند.

 

نداشتن تعادل ممکن است شرایط سختی را در سالمندی ایجاد کند. به همین دلیل افزایش تعادل بسیار مهم است. برای اندازه گیری میزان تعادل می توانید به این تغییر دقت کنید که چه مقدار زمین می خورید. افرادی که نمی توانند حتی برای لباس پوشیدن بر روی یک پای خود بایستند تعادل کافی ندارند.

 

ورزش های زیر می تواند به افزایش تعادل کمک کند: 

۱- در کنار یک صندلی یا یک دیوار قرار بگیرید. یک پا را بلند کنید طوری که زانو به سمت جلو خم شود. چند ثانیه در این حالت بمانید. همین حرکت را بر روی پای دیگر انجام دهید. این  حرکت را با چشمان باز و چشمان بسته تمرین کنید.

 

۲- بر روی یک پا بایستد پای دیگر را چند سانتی متر از زمین فاصله دهید، دست را در کنار کمر قرار دهید پایی که بلند کرده اید را به سمت جلو و عقب به نوسان دربیاورید. می توانید در وسط مسیر پا را بر روی زمین قرار دهید. بعد از اینکه کمی این حرکت را تمرین کردید سعی کنید بدون اینکه پا را بر روی زمین قرار دهید آن را به سمت جلو و عقب حرکت دهید.

 

۳- بر روی یک پا بایستید. بدن را صاف نگه دارید. دست ها را در کنار کمر قرار دهید. یک ساعت را مجسم کنید. دست خود را به سمت جلو دراز کنید و در جهت عقربه های ساعت به شکل دایره ای حرکت دهید.

 

۴- هنگامی که حرکات را بر روی زمین سخت انجام دادید، سعی کنید که آن ها را بر روی سطح نرم انجام دهید. سعی کنید در کنار دیوار باشید تا خطری برای شما نداشته باشد.

 

۵- در حالی که پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کرده اید بایستید. پای چپ را جلوی بدن قرار دهید طوری که فقط انگشتان پا زمین را لمس کند. سپس بدن را پایین ببرید و دوباره بالا بیایید. در حقیقت شما حرکت اسکات را بر روی یکی از پاها انجام می دهید. این حرکت را بر روی پای دیگر تکرار کنید.

 

۶- بر روی پای چپ بایستید. عضلات شکم را محکم کنید. از ناحیه کمر به سمت جلو خم شوید و سعی کنید که دست راست خود را به زمین بزنید. ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بایستید. می توانید پای راست خود را به سمت عقب دراز کنید. از منقبض کردن عضلات باسن برای برگشتن به حالت عادی استفاده کنید. ا ین حرکت را بر روی پای دیگر انجام دهید.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش - ایسنا

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین