کد خبر: 79751420
تاریخ انتشار: جمعه 05 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » نقش خوب و بد ورزش در یائسگی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,زمان شروع یائسگی, دوران یائسگی, ورزش در یائسگی,[categoriy]

نقش خوب و بد ورزش در یائسگی

زمان شروع یائسگی, دوران یائسگی, ورزش در یائسگی, نقش ورزش در یائسگی, دوران یائسگی بهتر با ورزش, ورزش کردن منظم در یائسگی, برنامه منظم ورزش کردن در یائسگی

آکاایران: نقش خوب و بد ورزش در یائسگی

آکاایران رویکرد زنان نسبت به آمادگی جسمانی از اهمیت خاصی در یائسگی آنها برخوردار است

 

به گزارش آکاایران اگرچه نمی توان زمان شروع یائسگی را کنترل کرد، اما انتخاب های زنان در طول زندگی و رویکرد زنان نسبت به آمادگی جسمانی از اهمیت خاصی در این زمینه برخوردار است و بر روی شدت و علائم یائسگی اثر می گذارد


دوران یائسگی بهتر با ورزش، اما بطور منظم
همه ما زنانی را می شناسیم که خیلی زود یا خیلی دیر وارد دوران یائسگی شده اند، اما اطلاعات زیادی درباره دلیل این اتفاق نداریم. عوامل زیادی در یائسگی نقش دارند، اما نوع رفتار زنان با بدن خودشان در دهه ۳۰ سالگی و اوایل دهه ۴۰ سالگی می تواند بر روی تجربه یائسگی تاثیر زیادی بگذارد.
رویکرد زنان نسبت به آمادگی جسمانی از اهمیت خاصی در یائسگی آنها برخوردار است. درواقع، ورزش کردن منظم یا بی تحرکی مداوم، هر دو می توانند بر روی سیستم غدد درون ریز و غدد تولیدکننده هورمون تاثیر زیادی بگذارند. این غدد، تنظیم اموری مثل متابولیسم، خلق وخو و دمای بدن را بر عهده دارند.
نوسانات شدید در برنامه منظم ورزش کردن (مثلا سه ماه متوالی ورزش و شش ماه بی تحرکی)، می تواند به غدد آدرنال آسیب برساند و در واکنش نسبت به استرس اختلال ایجاد کند. اگر ذخیره یکی از هورمون ها تخلیه شود، عملکرد سیستم غدد درون ریز تحت تاثیر آن قرار می گیرد. بنابراین اگر می خواهید که دوران یائسگی بهتری را تجربه کنید، حتما به طور منظم ورزش کنید. یائسگی، نوعی فرآیند پیچیده است که توسط سیستم غدد درون ریز کنترل می شود. پس هرچه عملکرد این غدد بهتر باشد، فرد با علائم آزاردهنده کمتری در حین این فرآیند مواجه می شود.
ورزش درمانی ، درمان با ورزش - سیمرغ

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین