کد خبر: 79763911
تاریخ انتشار: جمعه 05 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » فرزندان خود را در دوران بلوغ با یوگا آشنا کنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,آموزش ورزش یوگا, ورزش یوگا, ورزش یوگا چه ورزشی است,[categoriy]

فرزندان خود را در دوران بلوغ با یوگا آشنا کنید

آموزش ورزش یوگا, ورزش یوگا, ورزش یوگا چه ورزشی است, ورزش یوگا چیست, ورزش یوگا چگونه است, اطلاعاتی در مورد ورزش یوگا, دلایل مفید بودن ورزش یوگا برای کودکان, مدیریت استرس با ورزش یوگا, فواید ورزش یوگا وتاثیر آن در سلامتی, خواص ورزش یوگ

آکاایران: فرزندان خود را در دوران بلوغ با یوگا آشنا کنید

آکاایران یوگا فعالیتی بدنی است که اندیشیدن آدمی را نیز تغییر می دهد

 

به گزارش آکاایران یکی از سنین حساس سن بلوغ و تغییرات هورمونی و روحی و روانی دوران نوجوانی است. دورانی حساس که ناراحتی هایی مانند: اضطراب، نگرانی، افسردگی و پرخاشگری را به دنبال خواهد داشت.


یوگا را انتخاب می کنیم که در کنار انعطاف بخشیدن به عضلات و تقویت اندام ها، تمرکز فکر آرام­سازی ذهن را به دنبال داشته باشد. ورزشی که سلامت تن و روان را به ارمغان می آورد و اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک را موزون و متعادل می سازد.
یوگا به طور کلی نه به جسم می پردازد و نه به روح، بلکه وحدتی را بین این دو ایجاد می کند. در زبان سانسکریت کلمه یوگا به معنای "وحدت" آمده است، وحدت بین بدن و روح، خورشید و ماه، مرد و زن و پیر و جوان. یوگا مختص به قشر و یا سنی خاص نیست. یکی از سنین حساس سن بلوغ و تغییرات هورمونی و روحی و روانی دوران نوجوانی است.
دورانی حساس که ناراحتی هایی مانند: اضطراب، نگرانی، افسردگی و پرخاشگری را به دنبال خواهد داشت. یوگا یکی از بهترین روش هایی است که می تواند برای گذر از این دوران و بهبود ناراحتی های ایجاد شده، کمک رسان باشد. در این مطلب تأثیر تمرین های یوگا را برای نوجوانان مطرح می کنیم.
استرس بیش از حد یکی از مهم ترین ناراحتی هایی است که نوجوانان با آن دست به گریبان هستند، برای از بین بردن این مشکل 5 تمرین را در ادامه می خوانید.
1. تخلیه فشار عصبی
از شخص نوجوان بخواهید بنشیند و دست­های خود را مشت کند. سپس با کمک بالشتک دست، شروع به ضربه زدن به بدن خود و هم زمان ایجاد صدا نماید. ضربه زدن را از بالای سر تا پایین بدن شروع کند و به ترتیب در ادامه شانه ها، بازوها، قفسه سینه و کمر را ضربه بزند. قدرت ضربه ها را هر میزان که خودش می خواهد تنظیم کند. تکرار این تمرین تأثیر بسیار زیادى بر تخلیه فشارهاى عصبی، استرس و اضطراب مى گذارد.

 

,آموزش ورزش یوگا, ورزش یوگا, ورزش یوگا چه ورزشی است,[categoriy]

فرزندان خود را در دوران بلوغ با یوگا آشنا کنید

یوگا یکی از بهترین روش هایی است که می تواند برای گذر از دوران نوجوانی کمک رسان باشد

 

2. وضعیت نیمه مرکز
وضعیت نیمه مرکز وضعیتی بسیار مفید برای کاهش استرس است. از آنجایی که این وضعیت تاثیرى مستقیم بر روی بخش بالایی کلیه ها می گذارد، بنابراین میزان آدرنالین و کورتیزول را به وضعیت متعادل باز می گرداند. از نوجوان خود بخواهید به شکم دراز بکشد و دست ها و پاهای خود را صاف کند (دست­ها به سمت جلوی بدن). حال با یک دم­دست راست، پای چپ و بالاتنه را بالا بیاورد، بعد از چند ثانیه حرکت را با سمت دیگر بدن تکرار کند. پس از 5 دور، بدن را در وضعیت وانهاده قرار دهد و سبک شدن بالا تنه و ایجاد استحکام در بخش پایینی بدن را احساس کند.


3. تمرین تنفس (ایجاد تازگى در بدن)
تمرین های تنفسی یوگا تأثیر بسیار مثبتی در ایجاد آرامش و تمرکز در ذهن های ناآرام می گذارند. از شخص بخواهید در وضعیت راحت با ستون مهره های صاف بنشیند. دست ها بر روی شکم باشند و یک دم و باز دم عمیق انجام دهد. مرتبه ی بعد، با هر دم هوای تازه را وارد بدن کند و با بازدم همه ی ناراحتی ها، نگرانی ها و بهم ریختگی ها را بیرون بریزد. این تمرین را مى توان به مدت ٣ دقیقه ادامه داد تا تمامى تنش هاى ذهنى و روانى تخلیه شود.
4. تمرین تنفسى (بیرون ریختن رنگ خاکستری)
اگر تمرین تنفسی قبلی تاثیر کافی بر کاهش تنش ها نگذاشت، می توانید از این تمرین استفاده کنید. در این تمرین از نوجوان بخواهید تمام فشارهاى عصبى و اضطراب­هاى خود را یک توده خاکسترى رنگ تصور کند. دَم عمیق بگیرد با بازدم توده خاکسترى را از بدن خارج کند. با تنفس بعدى به خروج رنگ خاکستری از طریق بازوها و انگشتان دست توجه کند. سپس به خروج رنگ خاکستری از سرتاسر ران­ها، ساق و انگشتان پا و این تنفس را تا زمانی که دیگر رنگ خاکسترى در بدن و ذهن وجود ندارد ادامه بدهد.
5. تجسم درخت نگرانى
از نوجوان بخواهید به پشت در یک وضعیت راحت قرار بگیرد. چشم ها بسته باشد و چانه را به حفره گلو نزدیک کند. دم و بازدم بسیار آرام و به دور از تنش. شخصى در کنار نوجوان تصویرسازى زیر را براى او بیان کند:"یک درخت بزرگ را تصور کنید. شاخه ها، برگ ها و میوه های آن را ببینید. این درخت، درخت نگرانی شماست. مکانی که می توانید تمام نگرانی ها و اضطراب های خود را به آن آویزان کنید. تصور کنید که به آن نزدیک شده و بالا می روید. حال همه ى  ناراحتی های خود را به آن آویزان کنید و در همان جا رها کنید. شما هر زمان که بخواهید می توانید به این درخت بازگردید او دوست و همراه شماست."
یوگا را تنها به چشم آموزش نبینیم. یوگا فعالیتی بدنی است که اندیشیدن آدمی را نیز تغییر می دهد. همان قدر که یک اختلال یا آشفتگی ذهنی می تواند آثاری بر جسم آدمی بگذارد، در مقابل اختلالی که بدن را تحت تأثیر قرار دهد ذهن را نیز درگیر خود می کند. پس از امروز تصمیم بگیریم روشی را در آموزش ارتقای روح و جسم انجام دهیم که نتیجه اش سلامت هر دوی آن ها باشد.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش - نی نی سایت

 سلامتی و تندرستی با ورزش

  • با این حرکات، بدن تان را سم زدایی کنید
  • بهترین تمرینات ورزشی برای مدیریت استرس
  • توصیه هایی برای کاهش خطر آسیب دیدگی در ورزش یوگا
  • چند تاثیر ورزش برسلامتی
  • چه ورزش هایی برای درمان افسردگی و اضطراب مناسب هستند؟
  • چگونگی انجام یوگا برای از بین بردن استرس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین