کد خبر: 79763917
تاریخ انتشار: جمعه 05 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » خدمات ویژه در هواپیمایی های اختصاصی چه هستند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقالات مرتبط:

  • ۱۸ سرویس ویژه هتل ها در سرتاسر جهان(قسمت اول)
  • راحت ترین راه ها برای سفر هوایی کدام اند 

ورودی در لانژ مخصوص، بلیط ارتقا یافته به کلاس بیزینس و اولویت در سوار شدن به هواپیما از خدماتی هستند که هواپیمایی‌ها به برخی از مشتریان مشهور یا قدرت‌مند خود می‌دهند. اما برای مسافرانی که میزان سفرشان با یک هواپیمایی بسیار زیاد است یا توان مالی بالایی دارند، برخی از هواپیمایی‌ها خدماتی را ارائه می‌کنند که طبقه‌ی کارگر و کارمند فقط می‌تواند آن را در رویاهای خود ببیند. در اینجا برخی از این خدمات عجیب و گیج‌کننده را بررسی می‌نماییم.

۱. با جت خصوصی پرواز کنید!

,سفر مجلل هوایی,سفر لوکس,فرست کلاس,[categoriy]

خدمات ویژه در هواپیمایی های اختصاصی چه هستند؟

خدمات ویژه در هواپیمایی های اختصاصی چه هستند؟ -آکاسفر مجلل هوایی,سفر لوکس,فرست کلاس,کلاس تجاری,برترین هواپیمایی

آکاایران: خدمات ویژه در هواپیمایی های اختصاصی چه هستند؟

وقتی دلتا اعلام کرد که برخی از مسافران با وفایش با پرداخت مبلغ ناچیزی بیشتر (بین ۱ میلیون تا ۲/۶ میلیون تومان!) می‌توانند به جای بلیط تجاری، در یکی از جت‌های اختصاصی شرکت با حداکثر ۱۲ یا ۲۴ مسافر پرواز کنند، سر و صدای زیادی به پا شد. این مسافرین خوش‌شانس توسط ای‌میلی از طرف هواپیمایی دلتا از این امکان برای خود مطلع می‌شوند.

۲. با پورشه به هواپیما برسید!

اعضای برنامه‌ی فوق خاص هواپیمایی یونایتد می‌توانند مسیر بین دو پروازشان را با یک مرسدس شرکت طی کنند. همچنین اعضای سرویس دلتا ۳۶۰ هواپیمایی دلتا که فقط باید برای عضویت در آن دعوت شوید، این مسیر را توسط یک دستگاه پورشه طی می‌نمایند که دم در هواپیما منتظرشان است. البته این سرویس فقط در برخی از فرود‌گاه‌های خاص در دسترس است.

۳. یک اتومبیل را منتظر خود داشته باشید!

چرا باید هواپیمایی‌ها شما را فقط از فرودگاه به فرودگاه برسانند؟ هواپیمایی امارات یک رنج روور با راننده را برای اعضای خاص دعوت شده‌ی باشگاه ویژه‌اش تدارک دیده تا آن‌ها را از جلوی در خانه یا اقامتگاهشان سوار کرده و به هواپیما برساند. پس از سفر هم این مسافرین توسط اتومبیلی مشابه از فرودگاه به خانه رسانده.

۴. یک جت بزرگ را منتظر خود داشته باشید!

بر طبق ادعای وبسایت LoungeBuddy، هواپیمایی بریتیش ایرویز ممکن است تا ۳۰ دقیقه پرواز را به تاخیر بیاندازد تا یکی از مسافرین ویژه و مهمش بتواند سوار شود.

۵. در حد ملاکان و لرد‌ها مورد توجه قرار گیرید!

چقدر جالب می‌شد اگر وقتی به فرودگاه می‌رسید پیش‌خدمتی در سطح کارلسون در سریال Downtown Abbey به پیشوازتان بیاید، کیف‌هایتان را بگیرید، شما را از بخش حراست رد کرده و لانژ اختصاصی در حالی که سایر خدمه با خوراکی مورد علاقه‌ی شما منتظرتان هستند، مستقر کند. خبر خوب این‌ که برخی از هواپیمایی‌های خاص این کار را انجام می‌دهند. البته اگر شما هم خاص باشید!

۶. از لانژ مجلل سری لذت ببرید

اعضای لانژ Qantas Chairman افرادی نیستند که فقط زیاد سفر می‌کنند، بلکه افراد تاثیرگذار و با فوذی هستند که توسط رییس هواپیمایی شخصا انتخاب شده‌اند. وقتی وارد این باشگاه شدید، می‌توانید از مسیر در‌های شیشه‌ای مات گذشته، از کافه‌ی سلف سرویسی که همیشه باز است و غذای مشکل‌پسندان که هر زمانی بخواهید سرو می‌شود، لذت ببرید. اعضای لانژ مخصوص رییس هواپیمایی کانتاس می‌توانند از خدمات لانژ First class خود در هر زمانی لذت ببرند حتی اگر در آن روز پروازی نداشته باشند.

۷. حتی در زمانی که تمامی بلیط‌ها تمام شده‌اند بلیط دریافت نمایید.

گفته می‌شود اگر شما عضو باشگاه خیلی خاص یک هواپیمایی باشید و پرواز شما تاخیر بخورد یا لغو شود، حتی اگر پرواز بعدی پر باشد هواپیمایی بلیط یکی از مسافرین معمولی را باطل کرده و شما را سوار به هواپیما می‌کند! این شایعه زمانی بیشتر قوت می‌گیرد که بدانی برخی هواپیمایی‌ها کارمندانی دارند که وظیفه‌ی آن‌ها پیگیری مسیر سفر مسافرین ویژه است تا اگر پرواز مشکلی داشت به صورت خودکار برای آن‌ها بلیط در پرواز جایگزین بگیرند.

۸. دوش بگیرید!

در زندگی عادی دوش گرفتن یک امتیاز خاص نیست. اما در ارتفاع ۱۲۰۰۰ متری چطور؟ این امکان فقط برای کسانی است که برای هر پرواز چندین میلیون تومان بیشتر هزینه می‌کنند یا مسافرین خاصی که برای راضی کردنشان باید به آن‌ها هدیه‌ای ویژه داد. در بخش کلاس اول یا First class هواپیمای A۳۸۰ هواپیمایی امارات حمام، سونا و جکوزی از مرمر و چوب گردو ساخته شده‌ است، کف گرم‌شونده دارد و بر طبق گفته‌ی وبلاگ One Mile at a Time، این‌قدر لوازم بهداشتی در آن‌ها است که می‌توانید وارد بازار خرید و فروش محصولات بهداشتی باکیفیت شوید.

البته به دلایل مشخص، مسافرین خوش‌شانس این بخش نمی‌توانند هر چقدر که خواستند در آن بمانند و در زمان دوش گرفتن به‌خاطر محدودیت آب، فقط ۵ دقیقه شیر آب کار می‌کند.

۹. دراز بکشید!

سوییت‌‌های مجلل فرست کلاس هواپیمایی‌ها همانند نمونه‌ای که در هواپیمایی سنگاپور داریم پس از معرفی حسابی سروصدا به پا کردند چرا که می‌توانید صندلی خود را تبدیل به تخت‌خواب کرده و در اتاق خصوصی خود مثل هتل‌ها استراحت کنید.

وبسایت One Mile at a Time توضیح می‌دهد که شما مجبور نیستید برای گرفتن این سوییت‌ها در هواپیمایی سنگاپور ۲۳۰۰۰ دلار معادل ۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید چون اگر از مسافران وفادار و پرسفر این هواپیمایی باشید با توان مالی کمی بالاتر از معمول می‌توانید پرواز در این سوییت‌‌ها تجربه نمایید.

۱۰. یک کیف مجلل را به صورت هدیه به خانه ببرید.

وقتی برادرم دبیرستانی بود با دوستش برای دیدن من با هواپیمایی آمریکن به پارسی آمدند. پسر‌ها حسابی بخاطر خوراکی بخش تجاری کیف کرده بودند و بزمشان با کیف ورنی که در آن مسواک، خمیر دندان و شانه بود تکمیل شده بود.

اما آن هدیه به خوبی کیف بولگاری و کیت چرمی که هواپیمایی امارات به مسافرین بخش تجاری هدیه می‌دهد، نیست. این کیف حامل لوسین بولگاری و حتی یک جفت پیژامه است. مسافرین بانو همچنین در کیتشان یک ادکلن بولگاری نیز دریافت می‌کنند.

نظر شما آکا ایرانیی‌های عزیز چیست؟

توصیه های سفر -

خدمات ویژه در هواپیمایی های اختصاصی چه هستند؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین