کد خبر: 79785048
تاریخ انتشار: جمعه 05 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » ورزش درمانی راهی موثر برای درمان پارگی مینیسک زانوی سالمندان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,فواید ورزش درمانی, ورزش درمانی, اهمیت ورزش درمانی,[categoriy]

ورزش درمانی راهی موثر برای درمان پارگی مینیسک زانوی سالمندان

فواید ورزش درمانی, ورزش درمانی, اهمیت ورزش درمانی, ورزش درمانی چیست, ورزش درمانی زانودرد, رباط زانو ورزش درمانی, ورزش درمانی برای منیسک زانو

آکاایران: ورزش درمانی راهی موثر برای درمان پارگی مینیسک زانوی سالمندان

آکاایران ورزش درمانی می تواند در درمان پارگی مینیسک زانوی افراد سالمند مفید باشد

 

به گزارش آکاایران مطالعات منتشر شده در مجله BMJ نشان داده که ورزش درمانی می تواند به اندازه عمل جراحی در درمان پارگی مینیسک زانوی افراد سالمند مفید باشد.

 

بررسی ها نشان داده که ورزش همراه با نظارت می تواند در درمان مشکل زانوی افراد سالمند مفید باشد و این درمان به اندازه عمل جراحی موثر است.
هر ساله 2 میلیون نفر در دنیا عمل جراحی زانو (آرتروسکوپی) انجام می دهند. با این حال آرتروسکوپی تاثیر زادی بر درمان ندارد.
محققان دانمارکی و نروژی بررسی کردند که تاثیر ورزش درمانی و آتروسکوپی هر کدام چقدر موثر است. در مطالعات انجام شده 140 نفر مورد بررسی قرار گرفتند که نیمی از این افراد ورزش درمانی انجام داده و هر روز برنامه ورزشی خاصی را تکرار کردند. بررسی ها نشان داد که این گروه و گروهی که عمل جراحی انجام دادند از نظر میزان درمان و توانایی حرکتی در ورزش، کیفیت زندگی تفاوتی با هم نداشتند.
مدیر این تحقیقات می گوید: ورزش درمانی تاثیر مثبت بیشتری نسبت به عمل جراحی دارد، بررسی های ما افراد را تشویق می کند تا با ورزش نظارت شده زانوی خود را درمان کنند.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش - ایسنا

 سلامتی و تندرستی با ورزش

  • بیماران پیوند کلیه ورزش کنند

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین