کد خبر: 79881713
تاریخ انتشار: شنبه 06 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » فیبر عضلانی چیست؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,درمان پارگی فیبر عضلانی, فیبر عضلانی, تارهای عضلانی,[categoriy]

فیبر عضلانی چیست؟

درمان پارگی فیبر عضلانی, فیبر عضلانی, تارهای عضلانی, فیبرهای عضلانی, عملکرد عضله, تارهای عضلانی, سیستم عضلانی, نسبت های فیبر عضلانی, فعالیت های ورزشی

آکاایران: فیبر عضلانی چیست؟

آکاایران به تارهای عضلانی که منقبض و منبسط می شود فیبر عضلانی می گویند

 

به گزارش آکاایران یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: در انجام تمرینات طولانی مدت و سبک تارهای عضله به سمت کندعضله یا اکسایشی بودن پیش می رود.

 

ولی پور بیان کرد: به تارهای عضلانی که منقبض و منبسط می شود فیبر عضلانی می گویند و هر کدام از بافت های بدن با نوعی از فیبرهای عضلانی هم خوانی دارد.

 

وی اظهار کرد: داخل هر عضله اسکلتی تعدادی تار وجود دارد که بسته به عملکرد عضله، تعداد تارها متفاوت است؛ اگر عملکرد یک عضله دقیق و ضعیف باشد تعداد واحدهای حرکتی کم است و به عکس این قضیه نیز وجود دارد.

 

ولی پور اضافه کرد: سیستم عضلانی بعد از سیستم عصبی بیشترین سازگاری را در پاسخ به فعالیت های بدنی و ورزشی دارد و با انقباض و یا انبساط تارهای عضلانی، سازگاری داخل سیستم عضلانی شکل می‎گیرد.

 

این عضو هیأت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه انواع فعالیت های ورزشی شامل حرکات استقامتی، قدرتی و سرعتی می شود، ادامه داد: فیبر عضلانی بستگی به تمرینات ورزشی و هدف انجام آنها دارد؛ با توجه به حرکات ورزشی یک سری سازگاری در عضله اسکلتی اتفاق می افتد.

 

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: در انجام تمرینات طولانی مدت و سبک تارهای عضله به سمت کندعضله یا اکسایشی بودن پیش می رود و در هنگام اجرای حرکات سریع و کوتاه مدت سیستم عضلانی به سمت تند انقباظی بودن می رود.

 

ولی پور خاطرنشان کرد: چون شکل پذیری و سازش پذیری عضله در پاسخ به تمرینات ورزشی زیاد است؛ فیبرهای عضلانی با هدف تمرینات ورزشی  بستگی دارند.

 

وی یادآور شد: انواع مختلف حرکات تمرینی و ورزش های استقامتی برای تغییر نسبت های فیبر عضلانی در یک گروه عضلانی خاص مفید هستند؛ به عنوان مثال در ورزش دو در مسافت های بالا، عضلاتی که نسبت فیبر کند انقباضی دارند تقویت می شود.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش - ایسنا

 سلامتی و تندرستی با ورزش

  • با این بیماری ورزش نکنید!
  • پنج حرکت ورزشی برای جلوگیری از درد در ناحیه لگن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین