کد خبر: 79881719
تاریخ انتشار: شنبه 06 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگری ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:
آکاایران فرآوری : علیرضا عابدینی - بخش گردشگری آکا ایران
 
,[categoriy]

همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگری ایران

همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگری ایران -آکا همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگری ایران -آکا

آکاایران: همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگری ایران

لزوم ثبت جهانی مراسم اربعین
پس از ثبت آیین پیاده روی اربعین حسینی به عنوان میراث ناملموس ملی در مرداد ماه ، اکنون تلاش هایی برای ثبت جهانی راهپیمایی اربعین در یونسکو با همکاری ایران و عراق در حال انجام است. تلاش هایی که امروز با توسعه درخواست های مردمی و حضور پر رنگ تر و بیش از پیش ، نیاز و ضرورتی مضاعف یافته است.

«شاه خورشید» رو به افول
در گوشه جنوب شرقی ایران ، بنایی تاریخی که یکی از اسناد قدمت و هویت تاریخی ما است متاسفانه ازکانون توجه به دور مانده و حال و روز خوبی ندارد. این بنای تاریخی که می رود تا مانند بسیاری از گذشتگانش رو به افول و نابودی بگذارد، آرامگاه «شاه خورشید» نام دارد و در شهرستان ریگان قرار دارد...

جستجوی سلامتی در مسیر چشمه های مشهد
سفر زیارتی به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) خود به تنهایی آنقدر جذاب ودلنشین است که دغدغه کجا برویم را از بین ببرد، ولی اگر به طعم شیرین این سفر کمی هم چاشنی طبیعت گردی را اضافه کنیم دیگر حرفی نمی ماند که سفر به مشهد یکی از رویایی ترین بسته های پیشنهادی سفر است. ما به شما دیدن چشمه هایی را پیشنهاد می کنیم که می تواند ارمغان شفا و سلامتی را به همراه درخواست از امام رضا(ع) برایتان به ارمغان بیاورد

اولین موزه تنوع زیستی کوهستان کشور در سمیرم+ گالری عکس
موزه تنوع زیستی و مردم شناسی سمیرم ، اولین مرکزاطلاع رسانی تنوع زیستی کوهستان در سطح کشور است که درتاریخ 14/8/94 باحضور آقای ظهرابی مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان، آقای سیدمحمدقوامی مشاور خانم ابتکار و آقای قادریان مسئول روابط عمومی سازمان محیط زیست استان اصفهان ومسئولین پروژه تنوع زیستی زاگرس مرکزی و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح گردید.

موزه حاصل از خلاقیت، ابتکار و تلاش های بی قفه
موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم عنوان موزه ای است که بدون کمک های مالی دولت و در نتیجه خلاقیت و ابتکار اعضای انجمن پیام آوران سبز سمیرم (رفتگران طبیعت سمیرم) در محل ساختمان یک حمام مخروبه راه اندازی شد. این حمام مالکیت شخصی نداشت و در جلسه ای که با حضور اعضای شورای محل، هیئت امنای مسجد و حسینیه گرفته شد ، قراردادی 20 ساله منعقد شد تا با همت و هزینه شخصی اعضا مرکزی برای آموزش های زیست محیطی و اطلاع رسانی کوهستان احداث گردد و سرانجام پس از سه ماه و نیم تلاش بی وقفه اعضا در تاریخ 14/8/94 راه اندازی شد.

تنها بازمانده دروازه های قدیم تهران
تهران اولین باردر دوره صفویه دارای دروازه شد. شاه طهماسب صفوی در دوران سلطنت خود به دلیل علاقه خاصی که به تهران و آب و هوای تمیز آن داشت ، دستور داده بود که دور تا دور شهر تهران را ارگی کشیده و شش دروازه بر روی آن بنا کنند. این ارگ دارای 114 برج به تعداد سوره های قران کریم بود و تا اوایل دوره ناصرالدین شاه همچنان پابرجا بود که در این زمان به طور کامل تخریب شد و به جای آن تهران گسترش پیدا کرد و دارای دوازده دروازه شد.
ای

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین