کد خبر: 80086936
تاریخ انتشار: یکشنبه 07 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,کاهش وزن سریع, کاهش وزن, راههای کاهش وزن,[categoriy]

چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟

کاهش وزن سریع, کاهش وزن, راههای کاهش وزن, راه های کاهش وزن, موثرترین روش کاهش وزن, برنامه کاهش وزن, کاهش وزن اصولی, لاغری و کاهش وزن

آکاایران: چرا همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود؟

آکاایران همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود‎

 

به گزارش آکاایران بررسی های انجام شده نشان داده است که بیش از 40 درصد افرادی که می دوند این کار را برای کاهش وزن انجام می دهند. با این حال همیشه دویدن باعث کاهش وزن نمی شود.

 

این که چرا دویدن همیشه باعث کاهش وزن نمی شود سوالی است که برای افراد زیادی بوجود می آید. کم کردن نیم کیلو وزن نیازمند سوزاندن سه هزار و 500 کالری است. یعنی فرد باید 35 مایل بدود. با این حال همیشه کاهش وزن به این آسانی صورت نمی گیرد.

 

یکی از دلایلی که دویدن باعث کاهش وزن نمی شود، این است که بدن به صورت طبیعی سوخت و ساز را با انجام دویدن تغییر می دهد و انرژی ذخیره می کند. این کار برای جلوگیری از گرسنگی زیاد و ضعف انجام می شود.

 

زمانی که شما کمی وزن کم می کنید، بار بعدی که ورزش می کنید بدن کالری سوزی بهینه تری را تجربه می کند. در واقع بدن خود را با شرایط جدید سازگار می کند.

 

مسائل رفتاری و روانی نیز باعث می شوند که دویدن تاثیر کمتری بر کاهش وزن داشته باشد. برای مثال هنگامی که ما ورزش می  کنیم میزان کالری که می سوزانیم که بیشتر از آنچه  که هست تخمین می زنیم این مساله باعث می شود که غذای بیشتری مصرف کنیم.

 

ورزش به صورت کلی اشتها را نیز افزایش می دهد و باعث می شود که به مغز دستور دهد که باید به بدن جایزه داده شود.

 

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود دویدن کمتر باعث کاهش وزن شود، این است که فرد در زمان استراحت سرعت فعالیت خود را کاهش می دهد و در زمان استراحت انرژی کمتری مصرف می کند.

 

با همه اینها دویدن جزو ورزش هایی است که تاثیر کاهش وزن آن زیاد است و نسبت به شنا و پیاده روی موثرتر است.

 

آموزش بدنسازی و پرورش اندام - ایسنا

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین