کد خبر: 80426290
تاریخ انتشار: دوشنبه 08 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: تنفس
یکی از مهمترین اصولی که به هنگام پرداختن به تمرینات بدنسازی باید همواره آن را مد نظر داشت ، این است که هرگز در زمان تمرین کردن ، نباید نفس را در سینه حبس کرد . اگر بدنساز به هنگام تمرین با وزنه های سنگین ، نفس خود را حبس کند ، در جریان خون خود در مغز اختلال ایجاد کرده و ممکن است دچار بیهوشی کوتاه مدت شود .

,روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی,بدنسازی و فیتنس,[categoriy]

روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی

روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی -آکاروش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی,بدنسازی و فیتنس

آکاایران: روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی

به گزارش آکاایران: این موضوع وقتی خطرناک تر می شود که بدنساز به صورت تخت خوابیده و در حال بالا بردن وزنه باشد . در این حالت امکان برخورد وزنه ها به صورت و بدتر از آن گردن یا گلوی وی بسیار است . چنین اتفاقی بارها برای ورزشکاران حتی حرفه ای ها روی داده است و ….

بدنساز همواره باید هنگام انجام بخش نگاتیو حرکات عمل دم – تنفس و در هنگام انجام بخش پوزیتیو آنها عمل بازدم را انجام دهد . به عنوان مثال در (پرس سینه ) وقتی وزنه ها را پایین می آوریم ( بخش نگاتیو ) باید عمل دم و هنگامی که وزنه ها را به سمت بالا می فشاریم ( بخش پوزیتیو ) عمل بازدم را انجام دهین .

و یا در زمان انجام حرکت ( زیربغل سیم کش از پشت ) هنگامی که سیم را به طرف خود می کشیم ( بخش پوزیتیو ) عمل بازدم و وقتی که سیم را به سمت بالا رها می کنیم ( بخش نگاتیو ) عمل دم را انجام می دهیم .
البته کارشناسان ورزش در روسیه معتقدند حبس کردن نفس هنگام انجام مرحله پوزیتیو حرکت ، زمان استفاده از وزنه های سنگین برای حرفه ای ها در صورت تسلط کامل نسبت به انجام حرکت ، ایرادی ندارد و پیشرفته ها می توانند هنگام پایان بخش پوزیتیو حرکت ، عمل بازدم را انجام دهند . در هر صورت در بخش نگاتیو حرکت عمل دم صورت می گیرد .

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

روش صحیح تنفس حین تمرین بدنسازی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین