کد خبر: 80556184
تاریخ انتشار: سه شنبه 09 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » آیا استیضاح انقلابی آخوندی در دستور کار قرار میگیرد؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مطالبه مردم و رسانه ها ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

VmpGlqEXIqnO

به گزارش فاطر 24 ، پس از وقوع سانحه تصادف قطار تبریز مشهد با قطار باری در سمنان رسانه ها و مردم واکنش های متفاوتی را نشان دادند . واکنش هایی که تبعات آن در مرحله اول دامن مدیر عامل شرکت راه  آهن جمهوری اسلامی ایران را گرفت .

همچنان با مطالبه و خواست مردم رهبری نیز تاکیدی مضاعف و حاکمیتی نسبت به بررسی دقیق این حادثه داشتند که نشان از خواست انقلابی  ملت ایران در این بحران را دارد.

اما حوادث این چند روز به این حادثه ختم نمی شود. اتفاقات مرز مهران و سایر مرزها در ایام پیاده روی اربعین نیز هنوز فراموش نشده است . اتفاقاتی که ایام را برای برخی از مردم تلخ و برای برخی زهر آگین کرد.

وضعیت جاده های منتهی به پایانه های مرزی ،  و نیز پایانه های خروج مسافر و بار در مهران و چزابه و شلمچه نیز از نقاط منفی عملکرد وزارت راه و شهر سازی است.

اتش سوزی اتوبوس های مسافر بری ، عدم احداث و تکمیل کریدور های حساس کشور ، وضعیت بازار مسکن ، مسکن مهر و بسیاری دیگر موارد از این دست تنها یک وجه مشترک دارند . وجهی که با عبارت همه راهها به آخوندی ختم می شود قابل بیان است .

عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی دولت یازدهم که طرح های مصوب مجلس را مزخرف و دلسوزان کشور را متهم به مارکسیسم می کند در این ایام کارنامه روشن و قابل قبولی از خود و مجموعه تحت مدیریتش نشان  نداده است .

البته نباید منکر فعالیت های بی وقفه کارکنان وزارت و راه شهرسازی شد. پرسنل خدومی که در ایام برف و بوران و سرما و گرما در جاده های کشور در حال خدمت رسانی هستند. ولی سیاست های کلان وزارت راه و شهرسازی که توسط وزیر و مشاورین او تبیین و اجرا می شود در مسیری حرکت می کند که آینده مشخصی برای کشور تصویر سازی نمی کند .

از این دست سیاست های کلان تاکید مضاعف بر نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور آن هم با هواپیما های لوکس آمریکایی است. تاکیدی که می توانست در بهسازی ناوگان اتوبوس رانی یا حمل و نقل ریلی صرف شود . ایجاد سیستم های هوشمند نظارت و کنترل نیز امری است که در جهان رو به پیشرفت کنونی بر همگان واضح است . چنانچه اگر سیستم های نظارت و کنترل قطار ها در کشور به نحو مناسب وجود داشت شاهد حوادثی تلخ همچون حادثه سمنان نمی شدیم.سیستمی که ادعا می شود هم اینک در کشور وجود دارد !

در هر حال عملکرد وزیر راه و شهرسازی فارغ از نگاه های سیاسی جای انتقاد دارد. انتقادی که توسط اقشار مردم به مطالبه از نهاد های مسئول تبدیل شده است . ناظران بر این باورند که ورود مجلس شورای اسلامی در این برهه ضروری است .

مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین رکن دخالت مردم در امور کشور ابزارهایی نظیر طرح سوال ، کارت زرد و البته استیضاح وزیر را دارد تا در نهایت مطالبه مردم بر آورده شود.


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین