کد خبر: 80596885
تاریخ انتشار: سه شنبه 09 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟ (قسمت اول)
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: به منظور داشتن سفری امن و نیز کامل بودن مدارک هویت‌شناسی شخصی، تهیه‌ی گذرنامه امری ضروری تلقی می‌شود. امروز، به سادگی می‌توان متوجه این موضوع شد که گذرنامه‌ی برخی از کشورها به لحاظ دسترسی به اقصی نقاط دنیا و نیز مقبولیت جهانی، بسیار بهتر از گذرنامه‌های دیگر کشورها است. سازمان Henley & Partners که شرکتی واقع در لندن است، اخیرا مطلبی منتشر کرده که طی آن، «شاخص محدودیت‌های روادید» سال ۲۰۱۶ خود را عنوان کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

  • چگونه پاسپورت بگیریم؟
  • زیباترین گذرنامه‌های جهان

کشورهای اتحادیه اروپا و نیز آمریکای شمالی در صدر این فهرست قرار دارند. پر واضح است که کشورهای ذیل، دارای اقتصادی قدرتمند و نیز شهرت جهانی هستند که توانسته‌اند اعتماد شهروندان خود در سرتاسر دنیا را جلب کنند. به همین ترتیب، چنین اعتماد و اطمینانی این اجازه را به مسافران کشورهای مربوطه می‌دهد تا بدون هیچ مشکلی وارد خاک کشورهای متعددی شوند. در ادامه با فهرست این کشورها آشنا خواهیم شد که به دلیل احترام و شهرتی که در سطح جهان کسب کرده‌اند، شهروندانشان می‌توانند تنها با گذرنامه‌ی خود وارد مرز کشورهای گوناگونی شوند.

آمریکا (اجازه ورود به ۱۷۴ کشور جهان بدون روادید)

پاسپورت

بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟

بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟ (قسمت اول) -آکاگذرنامه,روادید,بهترین گذرنامه های جهان,بهترین روادید های جهان,بهترین پاسپورت های جهان,گذرنامه آمریکا,گذرنامه هلند,گذرنامه دانمارک,گذرنامه بلژیک

آکاایران: بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟ (قسمت اول)

شهروندان آمریکایی که گذرنامه‌ی این کشور را در اختیار دارند، در دسترسی بدون روادید به ۱۷۴ کشور جهان با بلژیک، هلند و دانمارک برابر هستند؛ با این حال، برخی از کشورهای آفریقایی، خاورمیانه و چند کشور آسیایی محدودیت روادید برای ورود شهروندان آمریکایی به خاک خود را حذف نکرده‌اند.

برخی از مقاصد گردشگری پرطرفدار برای آمریکایی‌ها عبارتند از مکزیک، هاوایی، کانادا، فرانسه، ایتالیا، جزایر باهاما، آلمان، جامائیکا، ژاپن و چین.

طبق آمار و ارقامی که از بانک جهانی منتشر شده، آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۱۳۶٫۷ میلیارد دلار برای گذران تعطیلات خود هزینه کرده‌اند.

هلند (اجازه ورود به ۱۷۴ کشور جهان بدون روادید)

شهروندان هلندی که گذرنامه‌ی این کشور را در اختیار دارند، در دسترسی بدون روادید به ۱۷۴ کشور جهان با بلژیک و دانمارک برابر هستند؛ با این حال، برخی از کشورهای آفریقایی، خاورمیانه و چند کشور آسیایی محدودیت روادید برای ورود شهروندان هلندی به خاک خود را حذف نکرده‌اند.

این موضوع اهمیت چندانی ندارد، چرا که هنوز هم ۱۷۴ کشور دیگر وجود دارند که هلندی‌ها می‌توانند بدون اخذ روادید به آن‌ها سفر کنند. کشورهایی که هلندی‌ها عمدتا به آن‌ها سفر می‌کنند عبارتند از فرانسه، آلمان، اسپانیا و ترکیه.

طبق آمار و ارقامی که از بانک جهانی منتشر شده، هلندی‌ها در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۲۰٫۸ میلیارد دلار برای گذران تعطیلات خود هزینه کرده‌اند.

دانمارک (اجازه ورود به ۱۷۴ کشور جهان بدون روادید)

شهروندان دانمارکی که گذرنامه‌ی این کشور را در اختیار دارند، در دسترسی بدون روادید به ۱۷۴ کشور جهان با بلژیک برابر هستند؛ با این حال، برخی از کشورهای آفریقایی، خاورمیانه و چند کشور آسیایی محدودیت روادید برای ورود شهروندان دانمارکی به خاک خود را حذف نکرده‌اند.

البته دانمارکی‌ها ۱۷۴ کشور دیگر در فهرست خود دارند که می‌توانند بدون روادید به آن‌ها سفر کنند؛ بنابراین جای نگرانی برایشان وجود نخواهد داشت. از جمله مقاصد گردشگری مورد علاقه‌ی دانمارکی‌ها می‌توان به ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، نیویورکِ آمریکا، تایلند و جزیره‌‌ی مایورکا (در شرق اسپانیا) اشاره کرد.

طبق آمار و ارقامی که از بانک جهانی منتشر شده، دانمارکی‌ها در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۱۰٫۲ میلیارد دلار برای گذران تعطیلات خود هزینه کرده‌اند.

بلژیک (اجازه ورود به ۱۷۴ کشور جهان بدون روادید)

شهروندان بلژیکی که دارای گذرنامه‌ی این کشور هستند می‌توانند بدون نیاز به روادید، به ۱۷۴ کشور مختلف جهان سفر کنند. با این حال، برخی از کشورهای آفریقایی، خاورمیانه و چند کشور قدرتمند آسیایی محدودیت روادید برای ورود شهروندان بلژیکی به خاک خود را حذف نکرده‌اند.

البته بلژیکی‌ها با وجود ۱۷۴ کشور دیگر دنیا که می‌توانند بدون روادید به آن‌ها سفر کنند، احساس محدودیت نخواهد کرد. برخی از کشورهایی که مردم بلژیک علاقه‌مند به سفر به آن‌ها هستند، عبارتند از اسپانیا، یونان، فرانسه و ایتالیا.

طبق آمار و ارقامی که از بانک جهانی منتشر شده، بلژیکی‌ها در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۲۴ میلیارد دلار برای گذران تعطیلات خود هزینه کرده‌اند.

بریتانیا (اجازه ورود به ۱۷۵ کشور جهان بدون روادید)

شهروندان بریتانیایی که گذرنامه‌ی این کشور را در اختیار دارند، در دسترسی بدون روادید به ۱۷۵ کشور جهان با اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و فنلاند برابر هستند؛ با این حال هنوز هم برخی از کشورهای آفریقایی و برخی از کشورهای قدرتمند آسیایی محدودیت روادید برای ورود شهروندان بریتانیایی به خاک خود را حذف نکرده‌اند.

انگلیسی‌ها عمدتا ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را در اسپانیا، فرانسه و پرتغال بگذرانند، البته چندین مقصد گردشگری دیگر از جمله دریای کارائیب، فلوریدای آمریکا، مصر، قبرس، شمال آفریقا و جزایر قناری نیز در فهرست گردشگری بریتانیایی‌ها وجود دارد.

طبق آمار و ارقامی که از بانک جهانی منتشر شده، بریتانیایی‌ها در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۶۸ میلیارد دلار برای گذران تعطیلات خود هزینه کرده‌اند.

این مقاله ادامه دارد...

توصیه های سفر -

بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین