کد خبر: 81457527
تاریخ انتشار: شنبه 13 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقاله‌های مرتبط

  • ۱۳ توصیه برای حفظ سلامتی در هواپیما
  • نکاتی برای پیشگیری از ورم پا در سفرهای هوایی

در طول پرواز شرایط داخل کابین هواپیما مانند پایین آمدن فشار هوا هنگام پرواز، کم شدن آب بدن و بی‌تحرکی در طول پرواز باعث ایجاد مشکلات جسمی و ناراحتی می‌شود. بنابراین، انتخاب لباس مناسب نقش مهمی در کاهش این قبیل مشکلات در سفرهای هوایی دارد.

ولی سوالی که در اینجا به ذهن خطور می‌کند این است که چه لباسی را باید برای سفرهای هوایی انتخاب کرد؟ در ادامه مطلب به هفت نکته اساسی در این رابطه خواهیم پرداخت.

۱. چند لایه بپوشید

,لباس پرواز,لباس مناسب برای پرواز,[categoriy]

در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟

در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟ -آکالباس پرواز,لباس مناسب برای پرواز

آکاایران: در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟

از آنجایی که دمای هوای داخل هواپیماها متفاوت است، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از گرما و سرما در طول پرواز پوشیدن چند لباس سبک مانند شال، ژاکت، جلیقه و غیره از روی یکدیگر است و در صورت عدم نیاز می‌توان آن‌ها را تا کرده و برای بالش در طول پرواز استفاده کرد. همچنین این کار باعث می‌شود تا علاوه بر کاهش حجم لباس‌های داخل چمدان، در رابطه با تغییرات ناگهانی آب و هوایی نیز آمادگی کافی داشت.

۲. از لباس‌های با پارچه مناسب استفاده کنید

لباس‌هایی که پارچه آن‌ها از جنس نخ و کتان هستند، علاوه بر سبکی و پاکیزگی از امتیاز نفوذ هوا به داخل و خروج رطوبت نیز برخوردار هستند و بهترین گزینه برای استفاده در طول سفر هوایی به شمار می‌روند. سایر پارچه‌ها به دلیل عدم نفوذ هوا باعث می شوند تا عرق بر روی پوست باقی مانده و زودتر کثیف شوند.

۳. استفاده از جوراب کشی

بسیاری از پزشکان اصرار بر استفاده زنان باردار از جوراب‌های‌ کشی (موسوم به جوراب واریس) در طول پرواز دارند؛ زیرا این جوراب‌ها علاوه بر کاربرد پزشکی در طول پرواز موجب می‌شوند تا جریان خود از سمت پاها به قسمت فوقانی بدن حرکت کرده و از ورم ناشی از فشار هوا جلوگیری شود. این جوراب‌ها در کلیه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم پزشکی در دسترس هستند.

۴. کفش راحت بپوشید

بهترین نوع کفش برای پرواز کفش‌های راحتی و تختی هستند که معمولا برای ورزش یا پیاده‌روی استفاده می‌شوند. با این کفش‌ها می‌توان به راحتی کلیه مراحل زمینی پرواز را نیز طی کرد.

۵. لباس‌های جیب‌دار بپوشید

با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از طرف شرکت‌های هوایی برای حمل بار و دریافت وجه برای اضافه بار، لباس‌های جیب دار بهترین گزینه برای جاسازی اشیای کوچک هستند. در این رابطه کت‌های سفری با ظاهری مناسب به بازار عرضه شده‌اند.

بیشتر بخوانید: ابزار سفر: اولین کت مسافرتی چند منظوره دنیا

۶. از لباس‌های تنگ استفاده نکنید

لباس مناسب در پرواز می‌تواند از همان ابتدا شرایط سفر را برای مسافران راحت و آسوده یا عذاب‌آور کند.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، صندلی‌های تنگ و تورم ناشی از فشار هوا از جمله عوامل ایجاد فشار و ناراحتی در پرواز هستند؛ از این رو، برای پیشگیری از این مسئله بهتر است تا در صورت امکان از پوشیدن لباس‌های تنگ و نایلونی پرهیز کنید.

بنابراین، شلوارهای جین تنگ و لباس‌هایی از این دست گزینه چندان مناسبی برای استفاده در پرواز نیستند.

۷. ظاهری آراسته داشته باشید

استفاده از لباس‌های راحت و گشاد به معنی ظاهر بهم ریخته و نامرتب نیست، بلکه با وجود راحتی لباس می‌توان از ظاهری مرتب و شیک برخوردار بود و چه بسا این ظاهر زیبا باعث جلب توجه و تحسین اطرافیان و کادر پرواز شود.

توصیه های سفر -

در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین