کد خبر: 81736134
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » دره اجنه - شهرستان چناران - مجله تصویر زندگی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران:  

زیبایی های دره اجنه + عکس

دره اجنه یکی از دره های فرعی دره اخلمد واقع در روستای اخلمد از توابع شهرستان چناران در استان خراسان رضوی با ارتفاع ۱۴۴۰ متری از سطح دریا است.

به گزارش «پرشین خودرو»، به علت ارتفاع زیاد و بارندگی فراوان، آبشارهای دره های منطقه اخلمد در ماه های ابتدایی سال، دارای بیشترین مقدار آب و زیبایی فریبنده ای است. زمین و رسوبات این منطقه به دلیل  فسیل های آمونیت متعلق به اواخر دوران ژوراسیک است.

,دره اخلمد,روستای اخلمد ,دره اجنه ,[categoriy]

دره اجنه - شهرستان چناران - مجله تصویر زندگی

دره اجنه - شهرستان چناران - مجله تصویر زندگی - آکادره اخلمد,روستای اخلمد ,دره اجنه ,دره اجنه چناران ,شهرستان چناران ,دیدنی های چناران ,طبیعت چناران, جاذبه های چناران, جاذبه های ایران, دیدنی های ایران, طبیعت ایران, طبیعت زیبای ایران , دیدنی های خراسان رضوی

آکاایران: دره اجنه

به گزارش آکاایران: اخلمد یکی از زیباترین مکان های ایران زمین و دارای قدمت چند هزار ساله است که از نظر لغوی اسمی فارسی و نام دهی در نزدیکی مشهد است و بر اساس حدس یک تاریخدان، موقع تهاجم اعراب به خطه خراسان مردمان این ناحیه به این محل پناه می بردند و سرداری عرب به نام خالد مامور فتح این دره بوده که مردمان این دیار، هرگاه سربازان خالد را می دیدند، فریاد می زدند خالد آمد خالد آمد و به تدریج اسم این دره به اخلمد یا اخلومد مبدل گشته است.

پرشین خودرو

 

توصیه های سفر -

دره اجنه - شهرستان چناران - مجله تصویر زندگی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین