کد خبر: 81884217
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن

ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن -آکاترفند بالا بردن لذت ورزش کردن -آکا

آکاایران: ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن

آکاایران: لذت ورزش کردن را با این کارها افزایش دهید

 

ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن را در ادامه این مطلب سماتک به شما ورزشکاران ایرانی گوشزد خواهیم کرد. اگر می خواهید که از ورزش کردن لذت ببرید و ورزش را به عنوان یک مسکن شادآور در ذهن داشته باشید توصیه می کنیم این مطلب سماتک را دنبال کنید.

 

به گزارش آکاایران: افرادی که از ورزش لذت می برند بیشتر از فواید ذهنی آن بهره مند می شوند و استرس و افسردگی آنها بیشتر کاهش می یابد.

 

راه های زیادی برای افزایش لذت از ورزش وجود دارند. برخی از روش های افزایش لذت از ورزش عبارتند از:

 

1. خود را با دیگران مقایسه نکنید

بانوان اغلب عادت دارند که خود را با دیگران مقایسه کنند. این مساله باعث می شود که تجربه ورزش کردن حس بدی در فرد ایجاد کند. بهتر است که خود را در باشگاه یا محیط های ورزشی با هیچ فرد دیگری مقایسه نکنید.

 

2. با دوستان ورزش کنید

بسیاری از افراد در تحقیقات مختلف اعلام کرده اند که ورزش گروهی حس بیرون رفتن یا میهمانی های دسته جمعی را به آنها می دهد، بررسی ها در دانشگاه آکسفورد نیز مشخص کرده که ورزش دسته جمعی باعث افزایش هورمون آندروفین می شود. سعی کنید دوستانی را انتخاب کنید مثبت اندیش باشند و شما را به ادامه ورزش تشویق کنند.

 

3. شخصیت ورزشی خود را مشخص کنید

بسیاری از افراد تصور می کنند که از ورزش متنفر هستند. این افراد دقیقا نمی دانند که چه نوع ورزشی به آنها لذت می دهد. برای خود مشخص کنید که چه نوع ورزشی را دوست دارید. برای مثال دوست دارید ورزش اجتماعی باشد، آرامش بخش باشد یا هیجان انگیز. این پاسخ ها می تواند در مشخص شدن شخصیت ورزشی تان به شما کمک کنند.

 

4. از قدرت های خود استفاده کنید

افراد دوست دارند کارهایی را انجام دهند که در آنها توانایی بیشتری دارند. مطالعات منتشر شده در مجله پزشکی و علوم ورزشی نشان داده است که توانایی داشتن در ورزش خاص باعث می شود که فرد انگیزه دوباره انجام دادن آن را پیدا کنند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. بهتر است ورزشی را که در آن توانایی بیشتری دارید پیدا کنید.

 

5. آنچه در ورزش دوست دارید مشخص کنید

این که نکات مثبت ورزش را سریعا به یاد بیاورید انگیزه شما برای انجام آن را افزایش می دهد. بهتر است خاطرات خوب ورزش را مدام برای خود تکرار کنید و اگر موفقیتی کسب کرده اید آن را از یاد نبرید.

 

6. ورزش را جایزه کارهای خود قرار دهید نه تنبیه

اگر بستنی خوردید برای تنبیه خود ورزش نکنید، بلکه به عنوان یک جایزه به ورزش نگاه کنید. ورزش استرس را کاهش می دهد و می تواند باعث لذت شود.

 

7. هنگام ورزش موسیقی گوش دهید

این کار لذت ورزش را افزایش می دهد. بررسی های انجام شده در دانشگاه مک مستر نشان داده است که 90 درصد افرادی که به هنگام ورزش موسیقی گوش می دهند بیشتر از ورزش لذت می برند. موسیقی روحیه را بهبود می بخشند و ورزشکار را پر انرژی می کند.

 

8. تنوع ایجاد کنید

حتی اگر ورزش مناسب خود را پیدا کردید، سعی کنید هر چند وقت یک بار تغییرات در آن ایجاد کنید. بررسی ها در دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان داده است، افرادی که حس تنوع بیشتری در ورزش می کنند بیشتر از آن لذت می برند.

تاریخچه و معرفی ورزش ها -

ترفند بالا بردن لذت ورزش کردن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین