کد خبر: 81884222
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز

تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز -آکاتاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز -آکا

آکاایران: تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز

آکاایران: کنار گذاشتن ورزش چه ضررهایی به مغز می زند؟

 

تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز افرادی که به صورت مستمر ورزش می کنند اگر ورزش کردن را برای مدت چند روز کنار بگذارند قطعا ضررهای جبران ناپذیری بر روی مغزشان ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش آکاایران: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد کنار گذاشتن فعالیت های ورزشی تنها برای مدت ۱۰ روز می تواند جریان خون به چند ناحیه از مغز را به طور چشمگیری کاهش دهد.

 

همانطور که همه می دانیم ورزش کردن به طور مرتب فوائد متعددی برای سلامت مغز به همراه دارد و می تواند مهارت های فکری و حافظه را تقویت کند و احتمال زوال عقلی را در سنین بالا کاهش دهد.

 

هر چند وقفه انداختن در حرکت های ورزشی روزمره موجب می شود جریان خون در چندین بخش مغز از جمله “هیپوکامپ” افت پیدا کند.

 

دکتر “جی کارسون اسمیت” نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده سلامت عمومی دانشگاه مریلند گفت: می دانیم هیپوکامپ نقش مهمی در یادگیری و قدرت حافظه دارد و اولین بخشی از مغز است که در مبتلایان به بیماری آلزایمر کوچک می شود.

 

به طور معمول کوچک شدن هیپوکامپ در اواخر دوران بزرگسالی ظاهر می شود که به اختلال در حافظه و افزایش خطر زوال عقلی منجر می شود. بررسی های پیشین حاکی از آن است که هیپوکامپ از طریق افزایش حجم به حرکت های ورزشی واکنش نشان داده و بهبود وضعیت حافظه فضایی را به دنبال دارد.

 

در این بررسی تعدادی ورزشکار ۵۰ تا ۸۰ سال که حداقل ۱۵ سال سابقه انجام ورزش های مقاومتی دارند حضور داشتند. این افراد به طور معمول در هفته حداقل چهار ساعت تمرین های مقاومتی شدیدی انجام می دادند. محققان با استفاده از اسکن های مغزی جریان خون مغز این افراد را در دوره انجام مرتب حرکت های ورزشی و نیز بازه ۱۰ روزه خودداری از فعالیت های ورزشی ارزیابی کردند.

 

به گزارش سایت سماتک، محققان تاکید کردند در مدت ۱۰ روز خودداری افراد از ورزش، جریان خون مغزی در هشت بخش از این عضو حیاتی مغز به طور چشمگیر کاهش پیدا می کند.

ورزش درمانی ، درمان با ورزش -

تاثیرات منفی ورزش نکردن روی مغز

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین