کد خبر: 81884251
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - آشپزی » هات داگ ناسالم ترین خوراکی کره زمین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - آشپزی:هات داگ ناسالم ترین خوراکی کره زمین است. شاید خنده دار به نظر برسد ولی هرچه غذا ها ناسالم تر باشد طعم آنها بهتر است. هات داگ یکی از نمونه های این قضیه است. هات داگ که یکی از خوشمزه ترین فست فود هایی است که در سراسر دنیا تهیه میشود یکی از نا سالم ترین غذا هاست که ضرر های بسیار زیادی برای سلامتی و بدن دارد.

 

به گزارش آکاایران: هات داگ که در هر تابستان بیش از هفت میلیارد از آن به فروش می رسد، غذایی لذیذ و محبوب و شماره یک امریکایی ها محسوب می شود. وقتی هات داگ در قرن نوزدهم توسط مهاجران آلمانی به امریکایی ها معرفی شد، خیابان های این کشور را تسخیر کرد. این غذای محبوب به سرعت جایگاهی برجسته برای خود پیدا کرد و به بخش اصلی فرهنگ غذایی مردم امریکا تبدیل شد.

 

ولی وقتی به مواد تشکیل دهنده ی هات داگ و نحوه ی ساخت آن نگاه می کنید، احتمالا با تعجب در می یابید چه خطراتی برای سلامتی آدم ها در پسِ این غذای فوق العاده محبوب پنهان شده است.

 

سوسیس ها، خوراکی های فرآوری شده ای هستند که هیچ ارزش غذایی ندارند. هیچ چیز طبیعی در ساختارشان وجود ندارد و کارخانه ها این خوراکی ها را به رباتیک ترین شکل ممکن تولید می کنند؛ به طوری که این کارخانه ها به شکل حیرت آوری 000، 300 هات داگ در ساعت تولید می کنند.

 

ترکیب سنتی هات داگ متشکل از گوشت خوک(در کشورهای غربی)، گاو، و مرغ بوده است. در ساخت هات داگ از باقی مانده های برش های گوشت استیک یا تکه های خوک و اضافات قابل خوردن در کشتارگاه ها استفاده می شود. این اضافات شامل بافت چربی، پوست، سر و پاهای حیوان است.

 

این اضافات کاملا خرد و با یکدیگر مخلوط و به یک خمیر سفت تبدیل می شوند. برای آن که سوسیس خوشمزه شود، افزودنی های بسیاری به این خمیر اضافه می کنند؛ این افزودنی ها شامل مقدار زیادی نمک، شربت ذرت، مونوسدیم گلوتامات (MSG)، نیترات، و مواد شیمیایی دیگر می شود.

 

نوع این مواد طعم دهنده بستگی به این دارد که هات داگ ها در چه مناطقی به فروش می رسند؛ زیرا آدم ها در مناطق مختلف ذائقه ها و سلیقه ّهای مختلفی دارند. وزارت کشاورزی ایالات متحده تولیدکنندگان را ملزم به درج فهرست کامل مواد طعم دهنده بر روی برچسب سوسیس ها نکرده است، بنابراین خودتان می توانید بقیه ی ماجرا را حدس بزنید. طعم دهنده ها شامل مواد وحشتناکی نظیر مونوسدیم گلوتامات و کارمین است – کارمین رنگی است که از جوشاندن پوسته ی یک نوع سوسک کوچک در آمونیاک یا کربنات سدیم به دست می آید.

 

نیترات و نیتریت مواد مشکل ساز دیگری در فهرست افزودنی های مورد استفاده در تولید هات داگ هستند. این مواد در گرمای شدید با آمین های موجود در گوشت فراوری شده ترکیب می شوند و نیتروزامین تولید می کنند.نیتروزامین ماده ا ی است که می تواند موجب سرطان شود – به ویژه سرطان روده ی بزرگ، مثانه، معده، و لوزالمعده.

 

بر اساس موسسه ی امریکایی تحقیقات سرطان، مصرف روزانه یک هات داگ خطر ابتلا به سرطان روده ی بزرگ را ۲۱ درصد افزایش می دهد. حتی هات داگ های ارگانیک هم حاوی نیتریت هستند، و حتی گاهی میزان نیتریت هات داگ های ارگانیک بسیار بیش تر از هات داگ های معمولی است.

 

طبق یافته های پژوهشی در دانشگاه هاوایی، به طور کلی گوشت های فراوری شده خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را تا ۶۷ درصد افزایش می دهند. سرعت تولید می تواند باعث شود هرگونه آلاینده ای بدون توجه مسئولان ناظر وارد محصول نهایی شوند، از این رو ممکن است با هر شگفتی عجیب وغریبی در هات داگ ها روبه رو شوید.

 

هات داگ ناسالم ترین خوراکی کره زمین

انواع ساندویچ -

هات داگ ناسالم ترین خوراکی کره زمین

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین