کد خبر: 81884265
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:
,[categoriy]

گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر

گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر -آکاگردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر -آکا

آکاایران: گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر

آکاایران: سیری وحشتناک در 10 گورستان تسخیر شده در دنیا

 

 

مجموعه مقالات گردشگری سایت ناز وب به معرفی بهترین های دنیای ترس و هیجان پرداخته و بدون هیچ گونه پیشداوری، تنها به بیان مدارک و مستندات موجود در رابطه با این مکان ها می پردازد.

 

به گزارش آکاایران: ما صحت و سقم این داستان ها را تأیید نکرده و تنها در مقام معرفی، داستان هر کدام را برای شما بازگو می کنیم. قضاوت با شماست که این داستان ها را بپذیرید یا خیر.

شاید از قبل آوازه ی گورستان هایی که در ادامه به حضورتان معرفی خواهند شد را شنیده باشید. البته موارد ذکر شده در این فهرست تنها مکان های تسخیر شده این چنینی نیستند، اما به هر حال آنها از ویژگی و امتیازات مثبتی برای جلب توجه و نظر عاشقان دنیای ترس و ارواح بهره برده اند.

 

پس سخن کوتاه کرده و به سراغ این ده گورستان ترسناک و مورد توجه دنیای گردشگری وحشت می رویم.

 

گورستان تاریخی “Pere Lachaise”، پاریس

 

این گورستان مدفن شماری از شخصیتهای معروف و پرآوازه ای همچون «اسکار وایلد» (Oscar Wilde)، «جیم موریسون» (Jim Morrison)  و «مارسل مارسو» (Marcel Marceau) است. گفته می شود که شب هنگام قربانیان هولوکاست در این گورستان قدم زده و در جستجوی استراحتگاه ابدی خود، به این سو و آن سو می روند. و البته خدا می داند چه تعداد ارواح سرگردان دیگر، شب های خود را با گشت و گذار در میان مقابر این گورستان به صبح می رسانند.

گورستان معروف پاریس
گورستان سنت لوئیس (St. Louis)، نیو اورلئان

این گورستان معروف و البته شمارهd یک «نیو اورلئان»، مدفن ملکه ی نه چندان خوشنام وودو «ماری اویه» (Marie Aveau ) است. گفته می شود که ظاهرا ماری حتی پس از مرگ نیز از جادوی خود دست نکشیده است. از سوی دیگر بازدید کنندگانی هم ادعا کردند که صدای ناله و یا خراشیدن را از داخل شماری از مقابر قدیمی این گورستان شنیده اند. ادعایی که نه قابل تأیید است و نه تکذیب.

 

 

 

گورستان های گیت (Highgate)، لندن

اولین افسانه های مرتبط با این گورستان برای نخستین بار در دهه ی ۱۹۶۰ بر سر زبان ها افتاد که حکایت از حضور خون آشامی در شهر لندن می کرد که ظاهرا به کرات در پشت دروازه های این مکان رؤیت شده بود.

 

از سوی دیگر داستان هایی نیز دهان به دهان منتقل می شدند که از پیدا شدن اجساد بدون خون جانوران سخن گفته و باعث ایجاد ترس و وحشت بسیاری در بین مردم و ساکنان محلی شده بود، به طوری که گروه هایی تشکیل شده و در پی شکار این شکارچی شب بودند.

 

خدا می داند، شاید هنوز هم شب هنگام این قاتل مخوف پیچیده در شنل بلند خود در میان سنگ قبرها حرکت کرده و به دنبالمکیدن خون شکاری تازه می گردد؟

 

 

گورستان گرین وود (Greenwood)، ایلینوی

ظاهر روح معروفی که این گورستان را به تسخیر خود در آورده است، روح ناآرام و عصبانی پسر جوانی است که مردم محلی او را با نام «مایکل» (Michael) می شناسند.

 

گواهی شاهدان عینی حکایت از پرتاب سنگ به سمت بازدید کندگان دارد، عده ای هم ادعا کرده اند که کسی به آنها مشت و لگد زده است. همچنین گزارش هایی در دست است که ظاهرا شماری از گردشگران حتی با روح دختر جوانی غمگین هم مواجه شده اند که ناگهان در دل زمین گورستان ناپدید شده است.

 

 

گورستان استال (Stull)، کانزاس

 

این گورستان همچنین با نام «گورستان دوزخی» نیز شناخته شده و حتی گفته می شود که اینجا پسری از مادری انسان و پدری شیطان متولد شده است. شایعاتی در دست است که حکایت از پرستش شیطان دارند و همچنین داستان نورهای غیر قابل توضیحی که شب هنگام قابل مشاهده اند نیز از دیگر مسائلی است که پیرامون این گورستان بر سر زبان هاست.

 

این شایعات و فضای مرموز و ترسناک این گورستان دست به دست هم داده و باعث شده ساکنان محلی به شدت از این مکان واهمه داشته باشند به طوری که احساس می کنند اینجا دروازه ای است که رو به جهنم گشوده می شود.

 

گورستان رستاخیر (Resurrection)، شیکاگو

این گورستان که در شهر «شیکاگو» واقع شده، ظاهرا استراحتگاه ابدی روحی ناآرام است که شهرتی قابل توجه را در افسانه های این کشور به خود اختصاص داده است، روحی معروف که به نام «مری خون آلود» یا (Bloody Mary) شناخته می شود. ظاهرا مری بیچاره بعد از بازگشت از یک مراسم تدفین و درست در نزدیکی این گورستان مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسیده است. مردم محلی گزارش می دهند که او اغلب در جاده ظاهرا شده و از مردم می خواهد که او را به ورودی گورستان برسانند، جایی که او ناگهان غیب می شود.

 

 

گورستان باغ امید (Garden of Hope)

این گورستان واقع شده در «می سی سی پی» مدفن و آرامگاه ابدی خانواده ای است که با خشونت و قساوت هر چه تمام به قتل رسیده اند. بازدید کنندگان خبر از حضور ارواح کودکانی می دهد که در حال بازی و جست و خیر مشاهده شده اند. ظاهرا ارواح این کودکان  بین سنگ قبرها می دوند در عین حال حتی صدای خنده آنها نیز به گوش عده ای رسیده است.

 

گورستان «بچلرز گروو» (Bachelors Grove)

این گورستان دیگر گورستان تسخیر شده شهر شیکاگو است که باز هم شاهد حضور ارواح ناآرام و هم محل روی دادن فعالیت های ماورایی بسیاری بوده و هست. بازدیدکنندگان از خانه ای سفید با ستون های مرمری سخن می گویند که یکباره و به شکلی مرموز روی زمین ظاهر شده و تنها چند ثانیه بعد پیش چشمان متحیر آنها محو می شود، به طوری که گویی اصلا چیزی در آنجا وجود نداشته است.

 

این گورستان آن چنان مورد توجه مسئولان نبوده و مورد مرمت و بازسازی قرار نگرفته است، به همین دلیل رفته رفته در حال تخریب و نابودی است. به نظر می رسد اینجا در نهایت به بهشت رویایی ارواح تبدیل خواهد شد.

 

 

گورستان «بوناونچر» (Bonavneture)، ساوانا (Savannah)

 

این گورستان در عین زیبایی، جایی ترسناک و تسخیر شده است که حتی در فیلمی با نام «نیمه شب در باغ خیر و شر» که براساس کتاب «جان برنت»(John Brendt) ساخته شد نیز به عنوان لوکیشن مورد استفاده بوده است. اتمسفر این مکان بسیار سنگین و وهم آلود است، حضور درختان خز اسپانیای این محیط را به مراتب گیراتر هم کرده است.

 

به طوری که در مجموع به مکانی کامل و ایده آل برای تجربه کردن ترس و وحشت و تسخیر مبدل شده است. البته مردم محلی داستان های افسانه ای در مورد دختری جوان به نام «گریسی واتسون» را بازگو می کنند که ظاهرا زندگی پر دردی داشته است.

 

به همین خاطر بازدید کنندگان اغلب هدایای کوچکی با خود آورده و معتقدند اگر کسی این هدایا را بدزدد، ناخودآگاه شروع به گریستن خواهد کرد. با این اوصاف بد نیست اگر کسی گذرش به ساوانا افتاد، سری هم به این گورستان زده و از نزدیک صحت و سقم این داستان را بسنجد، البته اگر جرأت انجام چنین کاری را داشته باشد!

 

 

گورستان ریکولتا (Recoleta)، بوینس آیرس

 

و اینجا آخرین مورد فهرست ما است، قبرستانی که در کشور آرژانتین واقع شده است، جایی که به صورت نمادین معروف است به شهر ثروتمندان و مردگان. شایعاتی وجود دارد که از حضور روحی به نام «اویتای» (Evita) ناخشنود حکایت می کنند که این گورستان را به عرصه قدرت نمایی خود بدل کرده است.

 

همچنین روح نگهبان شبی که در زمان حیاتش در این گورستان مشغول به کار بود نیز ظاهرا هنوز هم به انجام وظیفه خود مشغول است، چرا که گروهی ادعا کردند که شب هنگام صدای پا و زنجیر و کلیدهای او را به گوش خود شنیده اند. همچنین روح ناآرام دختری جوان که ظاهرا به اشتباه در حالی که زنده بوده، به خاک سپرده شده است نیز از جمله اشباح ساکن این گورستان تاریخی است.

 

گورستان ریکولتا در آرژانتین

امیدوارم از این گشت و گذار نیز لذت برده باشید. راستی تا به حال شب هنگام به یک گورستان سر زده اید؟ فکر می کنید جرأت انجام چنین کاری را دارید؟ یا اصولا به این داستان ها باور نداشته و ترسی در دل خود احساس نمی کنید؟


جدیدترین مطالب

سایر مطالب امروز
,[categoriy]
عجیب و تکان دهنده ترین روش های درمانی و جنجالی دنیا ! تصاویر 18+
,[categoriy]
عکس و اخبار داغ چهره و بازیگران کشور (9)
,[categoriy]
عجیب ترین و دیدنی ترین رنگ پوست های دنیا ! عکس
,[categoriy]
دخترانی که موهایشان را به مزایده می گذارند ! عکس
,[categoriy]
برترین مدل ساعت مچی زنانه و مردانه kenzo
تبلیغات ملکه زیبای هند در فیلم ایرانی (عکس)
فروش اینترنتی و جنجالی نوزادی که بد خواب است ! عکس
کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)
محبوب ترین زنان و مردان مشهور اینستاگرام را بشناسید (عکس)
مومیایی تکان دهنده زن 2000 ساله قبل از مرگ چه خورده بود ؟ تصاویر 18+
روش های سریع برای بند آوردن آبریزش بینی
زیباترین ست و تیپ های مد آقایان سال 2017
همبستری پسر جوان با زن عمویش و عاقبت وحشتناک آن
عروس اسید پاش و ادعای عجیب و خواندنی او
خوردن قورباغه زنده برای درمان شکم درد تا پای مرگ !!
آموزش کسب و کار عالی با پول کم
جملکس های زیبا و عاشقانه
زمینی که حضرت آدم نفرین کرد کجاست؟
پرفروش ترین فیلم های آمریکا در ماه گذشته
فال و طالع بینی روز 3 شنبه 16 آذر 95
کلیپ تکان دهنده و جنجالی جمشید آرین (ببیند و انتشار دهید)
فال و طالع بینی روز 2 شنبه 15 آذر 95
عکس های بد حجاب همسر محسن مسلمان فوتبالست معروف
عکس های عجیب و وحشتناک پسری با 300 تومور ! 16+
مدل لباس های هندوانه ای ویژه شب یلدا

عجایب گردشگری دنیا

مشاهده آرشیو
,[categoriy]
گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر
,[categoriy]
بنای ایرانی جزء 7 شاهکار برتر معماری جهان (تصاویر)
هولناک ترین تفریح روی پل شیشه ای معلق در جهان (تصاویر)
اسرار آمیزترین نقاط جهان (عکس)
تصاویر دره آب فشان؛ یکی از عجایب هفتگانه جهان
بلندترین برج های جهان را ببینید (عکس)
عکس های خارق العاده از طبیعت کره جنوبی
عکس های حیرت انگیز و تاریخچه غار علیصدر همدان
عجیب و حیرت انگیزترین غار جهان (عکس)
عجیب و غریب ترین سواحل دنیا (عکس)

از سراسر وب

مشاهده آرشیو
,[categoriy]
آدمها کم بودند لاک پشت ها هم سیگاری شدند! عکس
,[categoriy]
هندوانه ی عجیب در کشور که همه را شوکه کرد! عکس
,[categoriy]
ملاقات ماندگار متفاوت ترین رن و مرد دنیا با هم! عکس
,[categoriy]
حکم دردناک مرگ زن باردار جنجال رسانه ای شد! عکس
,[categoriy]
خودکشی دسته جمعی 450 گوسفند! +(عکس)
,[categoriy]
سوء استفاده خطرناک وجدید از آدم کوتوله ها + عکس
,[categoriy]
مرگ عجیب مردی که 1.5 متر ریش داشت!

وبگردی

زنان زیبا و معروفی که برای اندام زیبا تا پای مرگ رفتند (عکس)
11 قسمت تحریک پذیری زنان در رابطه جنسی
رحم چاپ شده روی لباس خواننده مشهور جنجالی شد (تصاویر)
عکس نوشته های شکست عشقی، دلم گرفت
دستور رژیم لاغری 7 روزه با کاهش 8 کیلو وزن
زنی که با جراحی احمقانه خود یک سینه به خود اضافه کرد! + عکس
بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی
عکس های بد حجاب همسر علی دایی در گالری خفن جواهراتش
دختر 5 ساله حامله ای که پسر 3 کیلویی زایید (عکس)

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین