کد خبر: 81884269
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:
,[categoriy]

مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟

مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟ -آکامهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟ -آکا

آکاایران: مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟

آکاایران: مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟

 

برای آن که واقعا یک شهروند کانادایی شوید، لازم است ابتدا چندین گام بردارید، از جمله زندگی در این کشور به مدت ۶ سال، حفظ بهترین منش و رفتارتان، و دانستن چیزهایی راجع به کشوری که به زودی وطن یا خانه صدایش می کنید.

 

به گزارش آکاایران: اغلب افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند حداقل یک بار در زندگیشان این سوال را پرسیده اند که چطور به کانادا مهاجرت کنیم و یک شهروند کانادایی شویم.

 

درواقع یکی از رایج ترین جملات در فصل انتخابات در آمریکا یا سایر کشورها آن است که مردم قسم می خورند به کانادا مهاجرت می کنند، سرزمینی که در آن مراقبت های بهداشتی رایگان است، آدم ها مهربان هستند، و نخست وزیر جاستین ترودو فقط برای مزاح محاسبات کوانتومی توضیح می دهد!

 

در ادامه برای کسانی که واقعا می خواهند به سوی شمال قاره ی امریکا حرکت کنند، توضیح می دهیم که چطور به کانادا مهاجرت کنیم.

 

مقدمه: مطمئن شوید ذاتا شهروند کانادا نیستید.

قبل از آن که برای درخواست شهروندی خود را به زحمت بیندازید، بررسی کنید آیا از قبل شهروند کانادا هستید یا خیر.

 

دولت کانادا چند اخطار برای شهروند بودن در نظر گرفته است حتی اگر آن جا به دنیا نیامده باشید، و بسیاری از آنها به شهروندی والدین تان بستگی دارد. شاید جایی در طول مسیر، به صورت پنهانی وضعیت آنها را به ارث برده باشید.

 

حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید…..

اگر این سوال چطور به کانادا مهاجرت کنیم از طرف شما دخترخانم یا آقا پسری است که از نظر قانونی بزرگسال محسوب نمی شوید، راه دشواری پیش رو دارید.

 

برای افراد زیر سن قانونی لازم است والد یا سرپرست قانونی شان فرم درخواست را پر کند؛ آنها باید مقیم دائم کانادا باشند (در ادامه در این باره بیش تر توضیح می دهیم)؛

 

و والد باید خود شهروند کانادا باشد یا همزمان برای شهروندی کانادا درخواست دهد.

 

….یا به جرگه ی مهاجران متخصص وارد شوید.

کانادا یک سیستم سریع و سرراست به نام اکسپرس اینتری برای مهاجرت دارد. کارگران ماهر از این طریق می توانند در قالب یک نقش یا وظیفه وارد کشور شوند.

 

تمام متقاضیان در اکسپرس اینتری بر اساس استعدادهای خاص و دورنمای شغلی امتیازات ویژه ای می گیرند و با سایر متقاضیان رتبه بندی می شوند. آن هایی که در صدر رده بندی قرار دارند برای اخذ اقامت دعوت می شوند.

 

مسکن دائمی در کانادا داشته باشید.

افراد برای آن که مقیم دائم شوند می توانند از بین چندین راه یکی را انتخاب کنند. می توانند از طریق محله ی مورد انتخاب شان درخواست دهند،

 

یک مسیر کارآفرینی را پشت سر بگذارند، از یکی از اعضای خانواده که در کانادا زندگی می کند کمک بگیرند، یا از طریق کبک اقدام کنند که شرایط مهاجرتی خاصی دارد.

 

ساکنان دائم تحت پوشش خدمات درمانی قرار می گیرند و می توانند مشغول به کار یا تحصیل شوند و به هرجایی در کانادا سفر کنند.

 

فقط نمی توانید رای بدهید، نامزد احراز یک مقام شوید، یا شغلی با دسترسی زیاد به اطلاعات امنیتی را در دست بگیرید.

 

قصدتان را از اقامت اعلام کنید.

اگر برای اقامت دائم دعوت شده اید، باید برنامه هایتان را برای ماندن در کانادا تایید کنید. دولت اقامت دائم را به صورت زندگی در کانادا حداقل برای دو سال از یک دوره ی ۵ ساله تعریف می کند.

 

اگر به این اندازه درون مرزهای کانادا زمان سپری نمی کنید، وضعیت اقامت دائم تان را از دست می دهید.

 

اگر در کانادا زندگی نمی کنید، باید با عنوان رسمی شناخته شده ی خادم تاج وتخت خارج از کانادا کار کنید یا با اعضای خانواده ی خاصی که بندگان تاج وتخت هستند در خارج از کانادا زندگی کنید.

 

شش سال را در آن محل سکونت سپری کنید.

ساکنان دائم همیشه شهروند نمی شوند. حد نصاب شهروندی بالاتر است. اگر در کانادا زندگی می کنید، حتما اقامت دائم داشته اید و برای حداقل ۱،۴۶۰ روز (سه دوره ی ۳۶۵ روزه) در شش سال درست پیش از تاریخ درخواست تان درکانادا به صورت فیزیکی حضور داشته باشید.

 

هم چنین باید طی هر چهار سال تقویمی که کاملا یا تا حدودی در ۶ سال قبل از تاریخ درخواست قرار می گیرد، برای ۱۸۳ روز (نصف یک سال) حضور داشته باشید.

 

به عبارت دیگر، زمان سپری شده تان در کانادا باید ثابت باشد.

 

سابقه ی مالیات بر درآمدتان را اثبات کنید.

مانند شرایط اقامت، باید بتوانید ارزش چهار ساله ی اظهارنامه ی مالیاتی تان را در دوره ای شش ساله که به تاریخ درخواست تان منتهی شود، اثبات کنید.

 

آن ها اساسا می خواهند ببینند آیا شغل تان قانونی است یا خیر.

 

انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

مانند کشورهای زیاد دیگری، کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسوی. برای آن که بتوانید شهروند شوید، فقط باید یکی را بلد باشید.

 

لازم نیست روان صحبت کنید، فقط به اندازه ای که بتوانید گفت وگویی کوتاه انجام دهید، آدرس بدهید، از گرامر پایه استفاده کنید، و به واژگان را به قدر کافی بلد باشید که بتوانید خود را توصیف کنید.

 

مدارک کتبی را همراه با درخواست تان ارسال خواهید کرد، اما یک پلیس شهروندی تصمیم آخر را می گیرد که آیا انگلیسی یا فرانسوی تان به اندازه ی استانداردها خوب است یا خیر.

 

چیزهایی درباره ی کانادا بدانید.

احتمالا باید دستی به سر و روی دانش تان از کانادا بکشید، چون دولت نیز درباره ی تاریخ، ارزش ها، موسسه ها، و نمادهای کانادا یک امتحان رسمی می گیرد.

 

اگر بین ۱۶ و ۶۴ سال سن داشته باشید این امتحان را می دهید. معمولا، به صورت کتبی است، اما پلیس شهروندی ممکن است به صورت شفاهی نیز سوالاتی بپرسد.

 

بدانید چرا درخواست تان ممکن است رد شود.

به دلایلی ممکن است گذشته تان شما را از تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی بازدارد.

 

برای مثال، دولت از اعطای شهروندی به افرادی که طی چهار سال ارائه ی درخواست شان جرمی مرتکب شده اند یا به خاطر ارتکاب جرم در حال محاکمه باشند، چشم پوشی می کند.

 

هم چنین مشخص می کند که افراد زندانی نمی توانند از محکومیت شان در قبال اخذ اقامت دائم استفاده کنند. (که اصلا با ” قصد اقامت” جور در نمی آید.)

 

برای لباس های بادوام مناسب آب وهوای محلی تان هزینه کنید.

کانادا بعد از روسیه دومین کشور وسیع روی زمین است. به این ترتیب، یک ” آب وهوای کانادایی ” منحصر ندارد، درحالی که مردم فکر کنند بیش تر اوقات فقط سرد است.

 

برای مثال، با توجه به این که چقدر تا ساحل بریتیش کلمبیا نزدیک هستید، بهار می تواند از اوایل فوریه شروع شود و دمای تابستان می تواند در بازه ی ۹۰ درجه سلسیوس هم قرار بگیرد.

 

پس اگر به دنبال مکانی برای اقامت دائم هستید، تحقیق کنید که هوا آن جا چطور است. در این صورت برای خرید اقلام غیرضروری پول یا فضا را به هدر نمی دهید.

 

از سنت های زندگی جدیدتان بهترین استفاده را ببرید.

حالا که کشور خانه تان را پشت سر گذاشته اید ، آن چه کانادا را منحصر به فرد می کند با آغوش باز بپذیرید.

 

بسیاری از کانادایی ها علاقه ی عمیقی به تیم هورتونز، زبان عامیانه ی عجیب، سفرای مشهور، و هاکی ابراز می کنند.

 

هیچ کسی از شما انتظار ندارد سراسیمه به درون این دنیای جدید شیرجه بزنید، اما اگر می خواهید یک شهروند واقعی شوید، شرایط رسمی فقط شروع راه شما هستند.بیشتر تلاش کنید.

 

مطالب مرتبط :

زیباترین باغ گل دنیا در کانادا

بهترین مناطق تفریحی جهان با معماری بی نظیر

زیباترین شهرهای تفریحی و توریستی ترکیه (عکس)

موزه جالب و دیدنی ابداعات و نوآوری های مردم ژاپن

بازارها و مراکز خرید برتر جهان + تصاویر

توصیه های سفر -

مهاجرت به کانادا و دریافت امتیاز شهروندی چگونه است؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین