کد خبر: 81888547
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید

در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید -آکادر ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید -آکا

آکاایران: در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید

آکاایران: در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید. در ورزش قاعده و اصول خود را دارد یعنی هر کاری اصولی دارد که اگر آن اصول رعایت نشود باعث مشکلاتی می شود. در ورزش هم همین طور است. اگر نکاتی که بسیار اهمیت دارد رعایت نشود باعث مشکلات در بدن می شود و ضرر می رساند.

 

به گزارش آکاایران: ورزش مناسب می تواند نشانه هایی همچون تعرق بالا، سوزش عضلات و افزایش تنفس را به همراه داشته باشد. با این حال نشانه هایی وجود دارند که از آسیب زننده بودن ورزش خبر می دهند.

 

انجام بیش از حد ورزش در صورتی که میزان ورزش با نحوه انجام آن مناسب نباشد، باعث ایجاد خطرات می شود . نشانه هایی از جمله درد در عضلات، ضعف، تب و حالت تهوع ایجاد می شوند.

 

برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است ورزش به درستی انجام شود و برنامه مناسبی برای آن داشته باشید.

 

پنج نشانه ای که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

1. درد عضلات
عوامل مختلفی می تواند باعث آسیب دیدگی عضلات شود. کمبود آب بدن، افزایش گرما و شدت زیاد ورزش باعث آسیب دیدگی عضلات می شود. در صورتی که درد در عضلات ادامه پیدا کند و با سرد کردن بدن و مصرف مایعات از بین نرود باید جدی گرفته شود ، زیرا ممکن است خطرناک باشد.

 

2. درد در پهلوها
درد در پهلوها در ورزش معمولا ایجاد می شود. اگر به درستی بدن را گرم کنید معمولا از این نوع درد جلوگیری می شود. داشتن فرم بدن مناسب و تعادل الکترولیت های بدن نیز موثر هستند. با این حال اگر درد پهلوها تا شانه چپ پیشرفت کند باید آن را جدی گرفت ، زیرا ممکن است نشانه حمله قلبی باشد.

 

3. سست شدن عضلات
معمولا به هنگام انجام ورزش های شدید واستقامتی سست شدن عضلات احساس می شود. در صورتی که این حالت پیش بیاید نمی توان خوب بدن را کنترل کرد یا فرم بدن را حفظ کرد. بهتر است در این حال کمی به خود استراحت بدهید. در صورتی که در ابتدای ورزش سریعا این حالت پیش بیاید نشان دهنده این است که عامل دیگری از جمله پایین بودن قند خون وجود دارد.

 

4. سرگیجه
کمبود آب بدن، سکته قلبی یا کمبود قند خون باعث ایجاد سرگیجه می شود. در صورتی که این حالت ایجاد شود ورزشکار نمی تواند به راحتی بایستد در صورتی که هیچ کدام از این مشکلات را نداشته اید و احساس سرگیجه می کنید بهتر است به پزشکی مراجعه کنید.

 

5. حالت تهوع
در صورتی که افراد ناشتا ورزش کنند ممکن است که احساس حالت تهوع داشته باشند. افرادی نیز اگر درست بعد از غذا خوردن ورزش کنند همین احساس را دارند. در صورتی که در هر زمان ورزش می کنید احساس می کنید که معده شما ناراحت است بهتر است شدت ورزش را کاهش دهید یا به پزشک مراجعه کنید.

 

تاریخچه و معرفی ورزش ها -

در ورزش این نشانه ها را حتما جدی بگیرید

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین