کد خبر: 82100092
تاریخ انتشار: سه شنبه 16 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » وقتی همه خواب بودند !
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
واقعیت های جنبش دانشجویی؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

K2pT5MGclSr0

به گزارش فاطر 24 ، همزمان با روز دانشجو جوش و خروش دانشجویی در کشور بالا می رود به گونه ای که تریبون های داغ ، برنامه های بصیرتی ، اظهار نظر های تند و شیرین دانشجویی و سایر مواردی که همگی نقطه اشتراک روز دانشجو است  رسانه ها و مردم را هیجان زده می کنند .

این جوش و خروش که باید همراه با بیان دغدغه ها و مطالبات مردم  باشد به عنوان یکی از مطالبات جدی رهبری تشریح می شود . چنانچه ایشان دانشجو را از غیر سیاسی بودن بر حذر کرده اند و مطالبه گری را از ویژگی های دانشجویان بر شمرده اند .

البته مسیری که ایشان برای دانشجویان ترسیم کرده اند  روشن و در نهایت به سعادت رساننده کشور است . جنبش دانشجویی بر همین اصول وظایف و نقش مشخص شده ای دارد. چنانکه این جنبش باید با مطالبه دانشجویی  مسئولان متخلف یا کم کار را به چالش بکشد .

جنبش دانشجویی در کشور البته از مسیری ایده الی که رهبری توصیف کرده اند فاصله دارد و در مواردی این فاصله نگران کننده و جدی است .از جمله بخش هایی از کشور که در این ورطه خطرناک افتاده است دانشجویان استان آذربایجان غربی است .

سابقه فعالیت های جنبش دانشجوی در استان همزمان با کشور است اما باید اذعان کرد توفیقات این جنبش در نسبت با سایر بخش های دانشجویی کشور در حد هیچ است. 

تشکل های دانشجویی استان در خوابی تاریخی به سر می برند . چنانکه در 16 آذر 95 به معنای واقعی کلمه چیزی از این جنبش دیده نشد تا  درد مردم را التیام باشد .

دانشجویانی که به تعبیر طنز  یکی از خودشان کودکانی هستند که بازی بزرگان می کنند . در جامعه ای که موتور های حرکت ساز  آن علاقه و توان گفتن حرف مردم را ندارند ، همراه با مسئولانی که فقط به فکر پرداخت های آخر ماهشان هستند نیز انتظاری جز این نمی رود که مردمش از لحاظ شاخص های توسعه و پیشرفت در حداقل و از نظر معیشت در تنگ دستی و فقر باشند .


انتهای پیام / ش

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین