کد خبر: 82108488
تاریخ انتشار: سه شنبه 16 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » نگاهی دقیق تر به طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24 ، در خصوص مراجعه مردم به دستگاه قضا همواره مشکلاتی وجود داشت . عمده این مشکلات که ناشی از مراجعه پی در پی مردم ، زمانبر بودن محاکم ، زمانبر بودن اقدامات پیش از حضور در  دادگاه و موارد دیگر است  ، مسئولین دستگاه قضا را بر آن داشت تا با اعمال تغییراتی در نحوه مراجعه مردم باعث شوند تا بررسی پرونده ها با سرعت بیشتری انجام شود .

ارسال الکترونیکی ابلاغ ها یکی از این اقدامات مثبت بود . معاون قضایی و برنامه دادگستری در همین راستا ابلاغ الکترونیکی را باعث تسهیل و تسریع در روند دادرسی  دانست . حذف کار چاق کنی ، جلوگیری از طولانی کردن پرونده توسط طرفین و نیز تحلیل آماری و دقیق را از دلایل اجرای این طرح ملی در استان نامید.

همچنین دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی که قرار است به 54 عدد برسد  وظیفه خواهند داشت تا علاوه بر ارائه سایر خدمات قضایی الکترونیک مردم را در ایجاد اکانت های کاربری  کمک نمایند . نا گفته نماند که افراد می توانند خودشان این حساب کاربری را ایجاد کنند ولی برای فعال سازی باید به دفاتر مراجعه کنند .

در این طرح افراد پس از ایجاد حساب کاربری با ورود به احساب خود قادر خواهند بود ابلاغ های مربوط به خود را مشاهده کنند . شایان ذکر است بارگذاری این ابلاغ ها فقط از طریق شماره تماس درج شده در اکانت به صورت پیامک انجام می شود . لذا مردم باید در ایجاد حساب کاربری خود و درج شماره تلفن دقت کنند .

هر چند که این طرح می تواند بسیار مفید واقع شود ولی ضریب نفوذ اینترنت، فرهنگ استفاده از خدمات دولت الکترونیک و نیز امنیت کاربری به صورت ویژه از عمده چالش های این طرح می باشد .

چالش هایی که حسن قاسمی معاون قضایی و برنامه دادگستری آذربایجان غربی ارتقا آنها در میان مردم را غیر قابل اجتناب خواند .

البته دادگستری باید با تلاش برای تعمیق استفاده و افزایش آگاهی در مورد این سامانه از سواستفاده ها جلو گیری کند .


انتهای پیام / شاهی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین