کد خبر: 82481738
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقاله های مرتبط:

  • ۷ تصویر از تغییرات لندن در ۱۰۰ سال گذشته
  • برترین جهانشهرهای دنیا

به خوبی می‌دانیم که هیچ چیز بدون تغییر نخواهد ماند، اما در برخی از موارد بررسی مسیر تغییرات کار دشواری است، به عنوان مثال سیر تغییرات شهرهای بزرگ در طی سالیان طولانی.  در ادامه ده شهر بزرگ و مهم در دنیا را خواهید دید که تصاویر منتشر شده ازآنها گواه این تغییرات اساسی است.

شانگهای، چین

,تغییرات کلان شهرها,دبی,شانگهای,[categoriy]

تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی

تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی -آکاتغییرات کلان شهرها,دبی,شانگهای,تغییرات شهرهای بزرگ,تصاویر شهرهای بزرک دنیا

آکاایران: تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی

اگرچه در تصور بخشی از شانگهای را می‌بینید که تغییرات کمکی داشته است اما در طرف دیگر ساخت و سازهای بسیار زیادی را وجود دارند که انسان را متعجب می‌کنند.

کوالالامپور، مالزی

در دهه‌ی ۲۰، کوالالامپور بیشتر شبیه به یک منطقه‌ی انبار بود و هیچ کس تصور نمی‌کرد که ۹۶ سال بعد تبدیل به یک کلان شهرتاثیرگذار شود.

ماکائو، چین

در سال ۱۹۶۴، زیر سلطه‌ی پرتغال‌ها بود، شهر در آن دوران شاید کمی عجیب و قدیمی بود اما همچنان جذاب بود.

امروز، ماکائو دوباره تحت تسلط چین است، اما گذشته از تعداد انگشت شماری از ساختمان‌های بلند و زیبا هنوز هم این بحث که در ۵۲ سال اخیر ساخت و ساز متوقف شده است وجود دارد.

تورنتو، کانادا

در دهه‌ی ۱۹۳۰، استان تورنتو فرسنگ‌ها با چیزی که امروز از آن راغ داریم فرق داشت. امروز تورنتو بسیار زیبا و مدرن است که می‌توانید از تصویر خط افق آن به عنوان یک کارت پستال استفاده کنید.

لانگ بیچ، کالیفرنیا

به نظر می‌رسد که در سال ۱۹۵۳، لانگ بیچ جمعیت کمتری داشته است. امروز، تفریحگاه ساحلی آن بسیار تاثیرگذار است و در واقع یک بخش بزرگ از اقیانوس را پوشانده است. 

دبی، امارات

این شهر حتی در روزهای اول خود نیز پتانسیل تبدیل شدن به یک جزیره‌ی رویایی را داشت.

امروز آسمان این شهر مملو از ساختمان‌های لوکس است و این جزیره‌ی ساخت بشر تبدیل به یکی از زیباترین الماس‌های دنیا شده است. تغییرات شدید این جزیره در نزدیک به ۱۱ سال اتفاق افتاده است.

شیکاگو، ایلینوی

شیکاگو در سال ۱۹۳۷ دارای راه آهن‌های زیادی بود که با پارک جایگزین شدند. به نظر می‌رسد که شیکاگو کمی سرسبزتر شده و ساکنان این شهر پول بسیاری زیادی داشتند که صرف خریداری تعداد زیادی قایق تفریحی کنند.

نیویورک، نیویورک

در سال ۱۹۶۲، نیویورک مملو از مردم طبقه متوسط جامعه بود، اما امروز سرشار از ثروتمندان و فقیران است . شهر تغییرات زیادی داشته استخط افق آن بزرگتر شده است و برج آزادی که در بلندترین ساختمان‌های دنیاست در آن خودنمایی می‌کند. اما چیزی که در آن تغییر نکرده است همان دودی که از سالیان دراز برفراز آسمان این شهر دیده می‌شد.

استانبول، ترکیه

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید در طی ۱۱۱ سال وضعیت قایق‌ها تغییر کرده است. اما به نظر می‌رسد که بیشتر قسمت‌های آن در طول زمان دست نخورده باقی مانده است.

ملبورن، استرالیا

به طور مشخص ملبورن در ۹۶ سال گذشته صنعتی‌تر شده است. وجود یک استادیوم، آسمان خراش‌های بیشتر و تفریحگاه ساحلی بهتر گواه همین مسئله است. ملبورن مسیر تغییرات را به درستی طی کرده است و به یکی از بزرگترین مقاصد توریستی در دنیا تبدیل شده است.

توصیه های سفر -

تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین