کد خبر: 82716707
تاریخ انتشار: جمعه 19 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » کلنگ زنی سالن مسافری پایانه مرزی سرو
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

کلنگ زنی سالن مسافری سرو

به گزارش فاطر 24 ،پایانه مسافری جدید مرز سرو با حضور استاندار آذرابجان غربی و نمایندگان استان و نیز مدیران اجرایی  آذربایجان غربی  کلنگ زنی شد .

این مجموعه با زیر بنای 4160 متر مربع در دو طبقه به همراه زیرزمین برای تاسیسات در مدت 25 ماه با اعتبار 12/1 میلیارد تومان اجرا خواهد شد .

زیربنای کلی سایت  9700 متر مربع خواهد بود .در سالن فعلی مسافران در هنگام عبور و مرور در مرز مشکلات زیادی دارند .

استاندار آذربایجان غربی در نشست خبری شروع عملیات عمرانی این سالن  ضمن تشریح تلاش برای افزایش تبادلات مرزی بین ایران و ترکیه با توجه به سقف 30 میلیارد دلار مبادلات ، عملکرد مسئولان  را نسبت به مقامات ترکیه کند توصیف کرد .

قربانعلی سعادت ضمن اعلام  نیاز برای بهتر شدن وضعیت پایانه های مرزی استان ، این طرح را در افزایش تبادل مسافر و توریست موثر دانست . وی همچنین وجود مشکلات اعتباری و نیز مشکلات ساختاری را دلیل عمده کاستی ها دانست .

وی همچنین نسبت به عدم چابکی دستگاه ها انتقاد کرد و گفت دستگاه ها باید ضمن کنار گذاشتن تعصبات سازملانی با سرعت برای اجرای رح ها همکاری کنند . وی داکت ضد عفونی دام و طیور را از جمله این موارد بر شمرد و تصریح کرد شایسته نیست به خاطر تعصبات سازمانی پروژه های مثل این چند ماه تاخیر داشته باشند.

دکتر بهادری ، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز ضنمن حضور از تلاش های نمایندگان برای بهتر شدن وضعیت استان گفت و تاکید کرد : در راستای تسهیل درعبور مرور مسافران ویزای فرودگاهی به مقصد ترکیه در ارومیه صادر خواهد شد .

علی اکبری ،  ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  در ابتدای نشست  مدیران و مسئولان در مورد پروژه های مختلف استان در سازمان خود توضیحاتی ارائه داد. وی رقم 125 میلیار تومان را به عنوان مجموع ارقام طرح های این سازمان اعلام کرد . توسعه مرز بازرگان ، توسعه رازی ، توسعه تمرچین و نیز توسعه سرو را از اولویت های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برشمرد.

گفتنی است 27 درصد واردات کشور از مرز های زمینی از مرز بازرگان انجام می شود .


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین