کد خبر: 82860206
تاریخ انتشار: شنبه 20 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » دانستنی هایی پیرامون محصولات پروبیوتیک دانستنی هایی پیرامون محصولات پروبیوتیک - آکا,محصولات پروبیوتیک,درباره محصولات پروبیوتیک,فواید مصرف محصولات پروبیوتیک,خواص محصولات پروبیوتیک,استفاده از محصولات پر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,محصولات پروبیوتیک,درباره محصولات پروبیوتیک,فواید مصرف محصولات پروبیوتیک,[categoriy]

دانستنی هایی پیرامون محصولات پروبیوتیک

دانستنی هایی پیرامون محصولات پروبیوتیک - آکا,محصولات پروبیوتیک,درباره محصولات پروبیوتیک,فواید مصرف محصولات پروبیوتیک,خواص محصولات پروبیوتیک,استفاده از محصولات پروبیوتیک

آکاایران: دانستنی هایی پیرامون محصولات پروبیوتیک

آکاایران: به گزارش آکاایران: در مورد محصولات پروبیوتیک چه میزان اطلاع دارید این مواد غذایی حاوی چه ارزش تغذیه ای برای ما هستند و در صورت مصرف ان ها چه ویتامین ها و املاح معدنی وارد بدنمان خواهد شد ؟بد نیست از زبان تهیه کنندگان این محصولات در این باره توضیحاتی را بخوانید .

رییس انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران درباره محصولات و فراورده های پروبیوتیک توضیح داد

  دکتر مریم تاج آبادی در سومین کارگاه بین المللی آسیا – اقیانوسیه پروبیوتیک ها که در پارک علم وفناوری خراسان برگزار شد، با اعلام اینکه انجمن پروبیوتیک ها شش سال گذشته تاسیس و اکنون ۴۰۰ متخصص حقوقی و دانشجو در این کارگاه فعالیت دارند، عنوان کرد: با توجه به طرح ممیزی که توسط رییس جمهور بر روی پروبیوتیک ها انجام شده و همچنین بر اساس مقالات علمی تحقیقی، ایران رتبه نخست در خاورمیانه را در این زمینه داراست.

وی تصریح کرد: پروبیوتیک ها اگر به میزان کافی مصرف شوند، برای سلامتی مصرف کننده مفید هستند.
رییس انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران با بیان اینکه صنایع غذایی مانند ماست، دوغ، پنیر، بیسکویت در بازار ارائه می شوند که دارای پروبیوتیک هستند، افزود: وجود پروبیوتیک در خوراک دام مانند مرغداری ها و دامداری ها به مراتب مفیدتر از فرآورده های لبنی است.
تاج آبادی اشاره کرد: محصولات دارای پروبیوتیک در قیمت این محصولات تغییر چشمگیری ندارد. ما سعی بر این داریم که ریشه پروبیوتیک ها از فرآورده های لبنی تخمیری بومی باشد.
وی افزود: در تمام دنیا از آنتی بیوتیک ها به عنوان محرک رشد استفاده می شود. باید پروبیوتیک ها جایگزین آن شوند، تا مصرف آنتی بیوتیک ها کاهش یابد. بزرگ ترین مشکل ما این است که مردم هنوز پروبیوتیک ها را نمی شناسند و آگاهی در این بخش بسیار مهم است.
وی با اشاره به سخن بقراط که گفته «ریشه مرگ در روده است»، بیان کرد: پروبیوتیک ها باکتری های مفید هستند و به تنظیم فعالیت های گوارش، تعدیل سیستم ایمنی کمک می کنند و روی خلق و خوی افراد تاثیرگذار هستند.
در ادامه دکتر مرضیه حسینی نژاد، دبیر سومین کارگاه بین المللی آسیا – اقیانوسیه پروبیوتیک ها نیز با اعلام اینکه ایران به عنوان یکی از کشورهای پیش قدم در زمینه پروبیوتیک ها در آسیا محسوب می شود، اظهار کرد: این کارگاه به میزبانی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی و همکاری انجمن ایرانی پروبیوتیک ها و غذاهای فراسودمند، اتحادیه کشورهای حاشیه هند، انستیتو اقیانوسیه متخصصین علوم، صنایع غذایی و دانشگاه جینان چین برگزار شده است.
وی تصریح کرد: پروبیوتیک هابه نوعی غذا – دارو هستند که در سیستم گوارش انسان و حیوانات خونگرم وجود دارند. در محصولات پروبیوتیک، میکروکانیزه ها به طور زنده درون شان نگهداری می شوند، به همین دلیل فرایند تولید محصولات پرچالش است.
دبیر سومین کارگاه بین المللی آسیا – اقیانوسیه پروبیوتیک ها در خصوص خاصیت پروبیوتیک ها، عنوان کرد: این محصولات اهمیت تخصصی، دارویی، پزشکی، تغذیه و بالینی دارند که منجر به بهبود سیستم گوارشی و ایمنی بدن شده و خاصیت ضد سرطانی دارد.
حسینی نژاد افزود: تجارت این محصول در سطح دنیا روبه گسترش است و هدف از این کارگاه، آشنایی متخصصین داخلی با پیشرفت های سایر کشورهای آسیا- اقیانوسیه از نظر تولید، تجارت، تحقیق، بازاریابی و قوانین کنترل آن در سایر کشورها است.
وی اشاره کرد: در این کارگاه از ۹ کشور (نیوزلند، استرالیا، چین، مالزی، ویتنام، مجارستان، پاکستان، عراق و ایران) از انستیتوهای علمی، مسئولین دپارتمان های صنایع غذایی، روسا و معاونان دانشگاه شرکت داشته اند.
دبیر سومین کار

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین