کد خبر: 82891826
تاریخ انتشار: شنبه 20 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » استفاده بیش از حد از نمک چرت های نیمروزی را طولانی تر میکند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,علت چرت های طولانی در روز,عوارض خوردن زیاد نمک در غذا,ارتباط غذا با خواب نیمروزی,[categoriy]

استفاده بیش از حد از نمک چرت های نیمروزی را طولانی تر میکند

استفاده بیش از حد از نمک چرت های نیمروزی را طولانی تر میکند - آکاعلت چرت های طولانی در روز,عوارض خوردن زیاد نمک در غذا,ارتباط غذا با خواب نیمروزی

آکاایران: استفاده بیش از حد از نمک چرت های نیمروزی را طولانی تر میکند

آکاایران: استفاده از برخی غذاها باعث می شوند شما احساس سنگینی کنید و نیاز به خوابیدن داشته باشید.در واقع خوردن این غذاها شما را خواب آلود می کند.اما نکته این جاست که درون این غذاها چه موادی وجود دارد که سبب به وجود آمدن این حس در شما می شود؟میزان بالای پروتئین و نمک در غذا و همچنین حجم غذای مصرفی می تواند منجر به چرت های طولانی تر شود.

به گزارش آکاایران: محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپز آمریکا سیستمی را ایجاد کرده اند که می تواند هر دو رفتارهای خواب و تغذیه پشه های میوه را اندازه گیری کند و دریافته اند که همانند انسان ها، حشرات هم بعد از دوره طولانی تر مصرف وعده های غذایی بزرگ تر، می خوابند.

مطالعات بیشتر آشکار ساخته اند که برخی انواع غذاها موجب بروز خواب بعد از غذا می شوند.

برای فهم بهتر این رابطه، ویلیام جا و تیمش سیستم «فعالیت گزارش CAFE»، را ابداع کردند، سیستمی که امکان ردیابی مصرف غذا و حرکت حشره را امکان پذیر می سازد.

در این مطالعه به حشرات غذای حاوی پروتئین، نمک و قند داده شد. مطالعه نشان داد تنها پروتئین و نمک عامل تاثیرگذار در خواب بعد از وعده غذایی بودند و این نوع خواب می تواند از طریق برخی انواع غذاها تنظیم شود.

تغذیه سالم زندگی سالم -

استفاده بیش از حد از نمک چرت های نیمروزی را طولانی تر میکند

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین