کد خبر: 82907817
تاریخ انتشار: شنبه 20 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » زوال عقل با برخی عادات غذایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,زوال عقل,تغذیه و زوال عقل,خوردنی های مضر,[categoriy]

زوال عقل با برخی عادات غذایی

زوال عقل با برخی عادات غذایی - آکازوال عقل,تغذیه و زوال عقل,خوردنی های مضر,مواد غذایی مضربرای مغز

آکاایران: زوال عقل با برخی عادات غذایی

آکاایران: برخی مواد غذایی ممکن است توان مغزی شما را محدود کنند و  باعث زوال عقل و  پیشگیری از پیشرفت ذهنی شما شوند بهتر است با آن ها آشنا شوید و از مصرف آن ها پرهیز کنید شوریجات ،شیرین کننده های مصنوعی ،غذاهای منجمد و سرخ شده و دیگر خوردنی ها از این دست موادغذایی به شمار می روند .

  • مواد غذایی شور 

به گزارش آکاایران: مواد غذایی شور درست مانند مواد قندی، می تواند اعتیاد آور باشد و با عواقب خطرناک همراه باشد. سدیم باعث تغییرات فشار خون شده و از این طیق باعث کاهش عملکرد مغزی نیز میشود. پس مصرف نمک را کم کنیم. نمک، به عنوان یک ماده نگهدارنده در ترشی ها استفاده می شود، پس از زیاده روی در خوردن آن خودداری کنید.

زمانی که پروتئین ها فرآوری می شوند و تبدیل به سوسیس، پپرونی و کالباس، می شوند پروتئین ها خطرناک می شوند. مواد نگهدارنده، مانند نیترات سدیم، زمانی که در فرآوری گوشت با پروتئین ها ترکیب می شود بسیار سرطان زا می شوند.

  • نیکوتین

نیکوتین زمانی که به میزان بالا مصرف می شود به دلیل کاهش عرضه خون و اکسیژن به مغز به عنوان عامل سرطان شناخته می شود. علاوه بر این، سفت شدن مویرگ ها و تأثیر بر عملکرد انتقال دهنده های عصبی و انتقال مواد شیمیایی در بدن از دیگر عوارض آن به شمار می آید.

  • شیرین کننده های مصنوعی

استفاده از شیرین کننده های مصنوعی در نهایت به آسیب های مغزی منتهی می شود.

  • چربی های ترانس

چربی های ترانس در روغن های شیرینی پزی، روغن نباتی جامد، مارگارین ها، شیرینی ها، غذاهای حاضری، غذاهای سرخ شده مثل پیراشکی و سیب زمینی سرخ کرده و سایر غذاهایی که با روغن های هیدروژنه، پخته یا سرخ شده اند، یافت می شوند.

مصرف چربی های ترانس خطر ابتلا به بیماری کرونر قلبی را افزایش می دهد و در طی یک دوره، ما را با درد و رنج یک سکته مغزی حساس مواجه می سازد. همچنین، مصرف این نوع چربی سبب کم شدن حجم مغز می شود که در نهایت به بیماری آلزایمر منتهی می شود.

  • الکل

الکل می تواند صدمات جدی به سلول های مغزی وارد کند. عوارض جانبی شناخته شده از الکل شامل لغزش های حافظه و عدم تمرکز است. سوء مصرف طولانی مدت الکل نیز باعث اختلال در قوای شناختی می شود.

  • مواد غذایی غنی از قند

قند های ذخیره شده مسبب مشکلات عصبی است. مصرف بیش از حد قند منجر به کاهش تولید یک ماده شیمیایی در مغز می شود که به عنوان فاکتور نوروتروفیک مشتق شده از مغز شناخته شده است. نبود این ماده باعث اختلال در یادگیری و همچنین به خاطر سپردن می شود. طبیعت اعتیاد آور شکر عواقب بلند مدتی به همراه دارد به طوری که بر توانایی یادگیری تاثیر می گذارد و مهارت های شناختی را تضعیف می کند.

  • غذای سرخ شده

سطوح بالای چربی و کلسترول موجود در مواد غذایی سرخ شده بر دیواره های شریان تامین خون به مغز رسوب می کند. عدم خون رسانی کافی در نهایت باعث سکته مغزی می شود. بنابراین، هنگامی که در رژیم غذایی به طور منظم شامل مواد غذایی سرخ شده باشد، شما بیشتر با دردسر و مشکلات مواجه می شوید.

اکثر افراد در زندگی خود به دلیل زمان کمی که دارند مجبور می شوند که غذاهای خود را فریز کنند. مصرف مواد غذایی یخ زده، به طور منظم می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد و همچنین به زوال عقل که تخریب سلول های مغزی در طول زمان است، منتهی شود.

تغذیه سالم زندگی سالم -

زوال عقل با برخی عادات غذایی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین