کد خبر: 82922403
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » روش استفاده صحیح از دئودورانت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,دئودورانت,استفاده درست از دئودورانت,استفاده از دئودورانت,[categoriy]

روش استفاده صحیح از دئودورانت

روش استفاده صحیح از دئودورانت -آکادئودورانت,استفاده درست از دئودورانت,استفاده از دئودورانت,عوارض دئودورانت,اشتباهات در استفاده از دئودورانت,راهنمای استفاده از دئودورانت

آکاایران: روش استفاده صحیح از دئودورانت

آکاایران: روش استفاده صحیح از دئودورانت

در حال حاضر احتمالا فکر می کنید که در رعایت بهداشت مناسب، کاملا استاد هستید، بخصوص وقتی چیزهایی بسادگی استفاده از یک دئودورانت وجود دارد. اما اگر زیر بغل هایتان بوی خوشی ندارند یا می خارند، احتمالا کاری را اشتباه انجام می دهید. یکی از تصورات غلط رایج این است: دکتر مارک مالک، یک جراح زیبایی در آریزونا می گوید که دئودورانت ها در واقع جلوی عرق کردن را نمی گیرند!

به گزارش آکاایران: خب، آماده اید که از شر تصورات این چنینی خلاص شوید؟ با اجتناب کردن از این اشتباهات متداول شروع کنید:

۱. از محصول اشتباهی استفاده می کنید

همانطور که گفتیم، دئودورانت و ضد عرق، دو محصول متفاوت هستند. اگر فقط نگران بوی بد هستید، دئودورانت انتخاب درستی است. دکتر دلفین لی، متخصص پوست در مرکز بهداشت پروویدنس می گوید تفاوت بارز بین دئودورانت ها و ضد عرق ها این است که دومی، حاوی کلرید آلومینیوم (ماده ای که برای مسدود کردن غدد عرق مورد استفاده قرار می گیرد) است. مالک می گوید: من فکر می کنم که اگر بشدت عرق می کنید، استفاده کردن از ضد عرق ها، انتخاب بهتری برای شماست.

۲. در زمان درستی از آن استفاده نمی کنید

مالک می گوید: دئودورانت می تواند در هر زمانی در طول روز مورد استفاده قرار گیرد، اما هنگام شب معمولا بهترین زمان برای استفاده از ضد عرق هاست، زیرا در این زمان، زیاد عرق نمی کنید. در حالیکه این یک قانون ثابت نیست، اما این کار به ضد عرق اجازه خواهد داد قبل از آنکه به سطوح تعریق حداکثر در طول روز برسید، بهتر به پوستتان بچسبد.

۳. از مقدار کافی استفاده نمی کنید

گاهی اوقات، یک دور مالیدن ضد عرق برای کاهش میزان تعریق، کافی نیست. برای جلوگیری از یک تعریق شدید و غیر منتظره (مثلا هنگامیکه در یک جلسه هستید) مقدار زیادی ضد عرق را به کل ناحیه زیر بغلتان بمالید تا مطمئن شوید تمام مجراهای عرق پوشیده می شوند. مالک می گوید: شما باید غدد عرق را بطور کامل بپوشانید.

۴. از یک دئودورانت معطر استفاده می کنید

زیر بغلتان خارش می گیرد؟ مالک می گوید خانم هایی که دچار اگزما یا سایر حساسیت های پوستی هستند، باید از دئودورانت های بشدت معطر اجتناب کنند، چون آنها می توانند باعث تحریک پوست شوند. قبل از استفاده از آن در زیر بغل تان، محصول را روی مچ دستتان تست کرده یا یک دئودورانت بدون عطر را امتحان کنید.

۵. از دوران راهنمایی محصول یکسانی استفاده کرده اید

اگر بطور منظم از ضد عرق استفاده می کنید اما زیر بغل هایتان همچنان عرقی هستند، ممکن است وقت آن باشد که محصولتان را عوض کنید. لی می گوید: ممکن است آن اتفاق به این دلیل باشد که غدد عرق شما به آن محصول عادت کرده اند. بدن شما می تواند به یک ضد عرق مقاومت پیدا کند، و اگر شما قادر نباشید جلوی عرق کردن را بگیرید، زیر بغلتان مرطوب و خیس می شود. این رطوبت به رشد میکروب ها منجر شده که به ایجاد بوی ناخوشایند کمک می کنند.

گردآوری : iranstyle.ir

مقالات پزشکی و بهداشتی -

روش استفاده صحیح از دئودورانت

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین