کد خبر: 82989138
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » روغن حیوانی یا نباتی،کدام؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,روغن حیوانی,روغن نباتی,روغن حیوانی بهتر است یا روغن نباتی؟,[categoriy]

روغن حیوانی یا نباتی،کدام؟

روغن حیوانی یا نباتی،کدام؟ - آکاروغن حیوانی,روغن نباتی,روغن حیوانی بهتر است یا روغن نباتی؟

آکاایران: روغن حیوانی یا نباتی،کدام؟

آکاایران: به گزارش آکاایران: روغن مایعی است که بخاطر چگالی اش با آب مخلوط نخواهد شد و بر روی آب شناور میشود.انواع گوناگونی از روغن های وجود دارد،برخی از روغن ها صنعتی هستند و بعضی ها هم برای مصرف خوراکی استفاده میشوند.روغن حیوانی و روغن نباتی 2 نوع از روغن ها هستند که زنان خانه دار بی شک با آن ها آشنا هستند و از خاصیت روغن حیوانی هم خبر دارند.

آیا تصور می کنید مصرف غذاهای چرب علت اصلی بالا رفتن چربی خون است؟! به همین دلیل از مصرف چربی و روغن های حیوانی پرهیز می کنید یا از مصرف آنها احساس عذاب وجدان می کنید که سراغ غذای ناسالم رفته اید؟ آیا تصور می کنید اگر از مصرف غذاهای چرب پرهیز کنید، می توانید کلسترول بالای خون را درمان کنید؟! آیا گمان می کنید روغن های حیوانی مربوط به زمانی بوده که مردم تحرک زیادی داشته اند واین روزها نباید در سبد غذایی خانواده ها باشند؟! اگر پاسخ شما مثبت است به احتمال زیاد ازجمله کسانی هستید که فریب القائات تجاری کارخانجات تولید داروهای ضدکلسترول و کمپانی های سازنده روغن های نباتی و غیرحیوانی را خورده اید. در ادامه با ما همراه باشید تا ناگفته های دیگری را در این زمینه دراختیارتان قرار دهیم.

چرا روغن حیوانی؟!
دکتر محمد دریایی، متخصص علوم بیولوژیک در کتاب «فست فودها و نوشابه های ناگوار» می گوید:
«تحقیقات اخیر غربی ها نشان می دهد که مصرف روغن های گیاهی مانند کلزا نیز موجب گرفتگی و انسداد عروق قلبی می شود و بالعکس مصرف روغن های حیوانی مانند روغن گاو و نیز زیتون و کنجد مفید است و برای قلب هیچ گونه زیانی ندارد!» او در بخش دیگر این کتاب می نویسد: پروفسور لمبکه و دکتر فرام آلمانی معتقدند چون روغن های حیوانی از اجزای حلقوی ترکیب یافته اند به سهولت در روده جذب و حل می شوند و روغن های نباتی فاقد چنین خاصیتی هستند و به علت اینکه دارای مقدار زیادی اسیدلینولوئیک هستند برای سلامت مضرند. دو دانشمند مذکور همچنین اعلام کرده اند تصور اینکه روغن های حیوانی موجب افزایش کلسترول در خون می شوند از نظر علمی بی اساس است.روغن حیوانی، برای سلامت قلب لازم است یا مضر؟
دکتر اکبری متخصص آسیب شناسی در کتاب مثلث سلامت تحت عنوان «روغن های حیوانی، بنزین سلول های قلبی» می نویسد: «درمورد سلول های عضله قلب بهترین بنزین سلولی روغن های حیوانی هستند، زیرا سلول های قلبی از اسیدهای چرب آزاد تغذیه می کنند که بهترین آنها در چربی های طبیعی حیوانی یافت می شود، بنابراین کسانی که اصلا از روغن های حیوانی استفاده نمی کنند دچار یک بیماری قلبی به نام کاردیومیوپاتی می شوند که بر اثر کمبود انرژی سلولی به وجود می آید.

کلسترول سم نیست بلکه ماده ای حیاتی و لازم است!
آقای دکتر یوفه راونسکو محقق علوم شیمی که به جرات می توان گفت ارزشمندترین کتاب جهان را در رسوایی تحقیقات کلسترول نوشته است به نکات جالبی اشاره می کند: بدن تان بیش از سه تا چهار برابر کلسترولی که از غذا می خورید، خودش تولید می کند! هنگامی که کلسترول زیادی می خورید، کلسترول تولیدی در بدن تان کاهش می یابد و بالعکس! بیماران قلبی و عروقی بیش از افراد سالم، کلسترول و چربی های حیوانی مصرف نکرده اند!
اتفاقا بیماران سکته مغزی،کمتر از دیگران چربی حیوانی مصرف می کنند! درصد ضایعات قلبی و عروقی در افراد با کلسترول کم با افراد با کلسترول بالا تفاوتی ندارد! کلسترول بالا برای زنان و سالخوردگان زیانی ندارد! اغلب داروهای ضدکلسترول برای سلامت مضر است و ممکن است عمر را کوتاه کند!
وی در ادامه اضافه کرده است: یکی از علل این تبلیغات حذف روغن های سالم از سفره مردم جهان بود که خود دو علت دارد؛ اول اینکه روغن های حیوانی سالم بسیار ساده و بومی و در دسترس مردم بودند و زمینه سود سرشاری را برای کارخانه ها نداشتند! دوم مصرف روغن های حیوانی سالم از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کردند که این مانع بزرگی برای شرکت های بزرگ داروسازی جهان است! اما در ادامه دکتر ساداتی علوم تغذیه در کتاب «کلسترول و چربی دوست است یا دشمن؟!» نوشته است: «یادآوری می کنم که تایید و تاکید مصرف چربی های حیوانی مثل روغن های گاوی و گوسفندی، به هیچ عنوان به معنی مصرف زیاده از حد و بی جای این موارد نیست، بلکه ما قصد داریم ز

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین