کد خبر: 82989144
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ازدواج » چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله + تصاویر –
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ازدواج:

آکاایران: چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله + تصاویر

بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ساله 

دانشمندان و باستان شناسان بعد از تهیه سی تی اسکن از صورت یک مرد متعلق به دوران نوسنگی و کسب اطلاعات جزئی درباره جمجمه او، با استفاده از گچ اقدام به بازسازی صورت او کردند.
 
آکا ایران : محققان جمجمه این مرد را در سال ۱۹۵۳ و در منطقه «آریکا»، واقع در حاشیه غربی فلسطین کشف کردند.هویت این مرد به درستی مشخص نیست اما گروهی از دانشمندان بر این باورند به دلیل نوع نگهداری جمجمه و این که موقع دفن آن را با گچ پر کرده بودند، مشخص است که او در زمان خود فرد مهمی بوده است.

جمجمه های گچی شکل اولیه مراسم تدفین بوده است. در این روش، جمجمه را از بدن جنازه جدا و آن را با گچ پر می کردند. سپس، آن را با افزودن لایه ای رنگ و وارد کردن صدف هایی به داخل فرورفتگی چشم ها، آن را تزیین می کردند. آنگاه این جمجمه را به نمایش می گذاشتند و مابقی جنازه را از زیر خانه خانواده آنها دفن می کردند. چنین سنتی در ۷۵۰۰ تا ۸۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته است.

به گزارش آکاایران: دانشمندان این جمجمه را در کنار چند جمجمه گچ شده دیگر پیدا کردند اما به دلیل نوع نگهداری آن، معروف ترین جمجمه به شمار می رود. محققان معتقدند که قدمت این جمجمه به ۹۵۰۰ سال پیش می رسد. صاحب این جمجمه هنگام مرگ فرد بالغی بوده است اما باستان شناسان تاکنون دلیلی پیدا نکرده اند که نشان دهد دلیل انتخاب این جمجمه و جمجمه های دیگر برای پر شدن با گچ چه بوده است، پیدا نکرده اند.

 
,بازسازی جمجمه مرو 9500 ساله,بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ساله,بازسازی چهره مرد قدیمی,[categoriy]

چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله تصاویر –

چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله + تصاویر – -آکابازسازی جمجمه مرو 9500 ساله,بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ساله,بازسازی چهره مرد قدیمی,چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله,گروه تاریخ,گزارش تصویری

آکاایران: چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله + تصاویر –

 

محققان برای شناخت بهتر این جمجمه، در مرکز تجزیه و تحلیل در موزه تاریخ طبیعی، از آن تصویربرداری و سی تی اسکن گرفتند تا جزئیات تازه ای به دست آورند. آنها همچنین یک نمونه سه بعدی از جمجمه نیز تهیه کردند.

گروه تحقیقاتی با تصویربرداری ها دریافتند که یکی از آرواره ها زیر گچ پنهان شده است. آنها چند دندان پوسیده نیز در قسمت بالایی دهان مشاهده کردند و بینی او نیز در زمان حیاتش شکسته بود.

 
در این جمجمه، علائمی از بستن سر صافی سر در او دیده می شد که در آن، سر را به گونه ای می بستند که سر تغییر شکل دهد. در این حالت، قسمت بالا و پشت سر به حالت کشیده درمی آمد.

 
 
بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ساله , بازسازی چهره مرد قدیمی , بازسازی جمجمه مرد ۹۵۰۰ ساله , چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله
محققان با جزئیاتی که از جمجمه به دست آوردند توانستند بازسازی بسیار دقیقی از چهره او داشته باشند. اما هنوز محققان باید به مطالعات خود درباره شناخت فرهنگ این شخص تحقیقاتی انجام دهند.
 
بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ساله , بازسازی چهره مرد قدیمی , بازسازی جمجمه مرد ۹۵۰۰ ساله , چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله

یکی از راه های دستیابی به این اطلاعات، دستیابی به نمونه DNA این مرد است اما معمولا با روش های مرسوم ممکن است جمجمه دچار آسیب دیدگی شود و تضمینی برای رسیدن به اطلاعات مورد نظر وجود ندارد.

 
اگر محققان می توانستند نمونه DNA را از زیر گچ استخراج کنند، شانس بسیار کمی وجود دارد که بتوانند رنگ مو و رنگ چشم او را پیش بینی کنند.

مقالات تاریخی -

چهره بازسازی شده مرد ۹۵۰۰ساله تصاویر –

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین