کد خبر: 83016627
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » واکنش آیت الله العظمی نوری همدانی به اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر گفتند: اسلام هرگز اجازه نداده که انسان در برابر دشمن انفعال داشته باشد، ما وظیفه داریم که تا حد توان از اسلام حمایت کنیم و ندای اسلام را به جهانیان برسانیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی مدظله العالی ظهر امروز در دیدار با جانشینان فرماندهان رده‌های نیروهای انتظامی و معاونان ستادی و معاونان مرزبانی، با اشاره به آیه 8 سوره منافقون اظهار داشتند: یکی از مسائلی که خداوند در مورد آن صحبت کرده مسئله عزت است و مسلمانان باید در این راه گام بردارند.

معظم له با اشاره به چند اصل مهم در فرهنگ اهل‌بیت(ع) افزودند: ایمان به خدا و ایمان به معاد و عالم آخرت، نخستین اصل برای کسب عزت است اگر انسان ایمان داشته باشد برای جهاد و شهادت آماده می‌شود، انسان‌هایی که دارای ایمان و عقیده هستند با انسان‌های دیگر تفاوت بسیاری دارند.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی با بیان اینکه هر میزان که انسان بکوشد، ایمان و عقیده خود را کامل کند، می‌تواند در دستیابی به عزت موفق عمل کند، گفتند: دومین اصل برای دستیابی به عزت علم و کسب دانش است که در 80 آیه از قرآن کریم از عالم و علم تجلیل به‌عمل‌آمده است. ایشان سومین اصل دستیابی به عزت را عقل بیان کردند و ادامه دادند: ممکن است انسان علم بسیاری آموخته باشد، اما بصیرت نداشته باشد، 300 آیه از قرآن کریم در مورد عقل صحبت شده است.

مرجع عالیقدر شیعیان اصل چهارم را حکومت و قدرت برشمردند و خاطرنشان ساختند: پیامبر اکرم (ص) در سال ششم هجرت نامه‌هایی به سلاطین مناطق مختلف نوشت که همه باید زیر سیطره حکومت واحدی قرار بگیرند، این کار پیامبر اکرم(ص) حاکی از اهمیت تشکیل حکومت است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی بابیان اینکه دشمن به دنبال اختلاف‌افکنی میان مسلمانان است، تصریح کردند: پنجمین اصل دستیابی به عزت اتحاد میان مسلمانان است و باید با پیروی از خدا و پیامبر اکرم(ص) به اصل وحدت دست‌یافت. ایشان افزودند: ایران زیر سیطره استبداد بود اما توانست به یک حکومت اسلامی دست یابد، در گذشته فرهنگ سیاست و اقتصاد ما را دشمنان رقم می‌زدند، سلطه‌گران هشت سال جنگ تحمیلی را به‌وجود آوردند و تمامی کشورها به صدام کمک می‌کردند تا پرچم اسلام را از بین ببرند. استادبرجسته درس خارج حوزه علمیه قم ششمین اصل عزت را قدرت جهادی دانستند و گفتند: کسی که جهاد را ترک و از نقشه‌های دشمن غافل باشد پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند که خداوند ذلت را شامل حال آن‌ها خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی با اشاره به اظهارات سخیف و موضع‌گیری اخیر نخست‌وزیر انگلیس تصریح کردند: یک نفر در بحرین در میان عرب‌هایی که حکومت خود را در خطر می‌بینند، حضور یافته و صحبت‌هایی عجیبی داشته که ایران را چنین و چنان خواهیم کرد. چرا باید روباه پیر علیه ما این‌گونه صحبت کند و بگوید که دوباره به کشور بحرین خواهیم آمد. معظم له خاطرنشان کردند: مسلمانان باید آن‌قدر قدرت جهادی پیدا کنند که همیشه دشمنان احساس وحشت کنند و جرأت حرف زدن نداشته باشند. اسلام هرگز اجازه نداده که انسان در برابر دشمن انفعال داشته باشد، ما وظیفه‌داریم که تا حد توان از اسلام حمایت کنیم و ندای اسلام را به جهانیان برسانیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین