کد خبر: 83030432
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » هشدار!در 60 درصد از بسته بندی های ماهی جیوه وجود دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
آکاایران:  
,جیوه موجود در ماهی,ماهی های بسته بندی شده,عوارض وجود جیوه در ماهی ها,[categoriy]

هشداردر 60 درصد از بسته بندی های ماهی جیوه وجود دارد

هشدار!در 60 درصد از بسته بندی های ماهی جیوه وجود دارد - آکاجیوه موجود در ماهی,ماهی های بسته بندی شده,عوارض وجود جیوه در ماهی ها

آکاایران: هشدار!در 60 درصد از بسته بندی های ماهی جیوه وجود دارد

ماهی ها دسته ای از مواد غذایی هستند که سرشار از مواد  غنی می باشند.متاسفانه تحقیقات نشان می دهد که 60 درصد از  بسته بندی های ماهی به خصوص سوشی و ماهی سفید  به اشتباه نام گذاری شده اند و ماهی ای که در این بسته بندی ها عرضه می شود ماهی سفید نیست!هم چنین این ماهی ها حاوی جیوه هستند که نه تنها برای سلامت فرد مفید نیست بلکه ضرر هم دارد.

به گزارش آکاایران:
نتایج تحقیقات متعددی نشان داده است که حدود ۵۹ درصد از بسته بندی ماهی ها به خصوص ماهی سفید حاوی چرب گوشت و جیوه است. چرب گوشت گونه ای ماهی است که مصرف آن می تواند سبب مشکلات گوارشی جدی در بدن افراد شود. به همین دلیل اگر ماهی سفید مصرف می کنید باید خیلی خوش شانس باشید که ماهی تان اصل باشد و حاوی جیوه نباشد.

اوشنا، گروه حفاظت از اقیانوس ها در آمریکا طی تحقیقات و بررسی های فراوان به این نتیجه رسید که حدود ۶۰ درصد از ماهی های فروخته شده و موجود در رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی ماهی سفید و اصل نیست و حاوی مقادیری از جیوه است.

پس از بررسی آزمایش های ژنتیکی و DNA که بر روی بیش از ۱۲۰۰ نمونه ماهی در آمریکا انجام نشان داده شد که حدود یک سوم از آن ها به طرز نادرستی بسته بندی شده اند و ماده حاوی در بسته بندی با اطلاعات و برچسب روی آن همخوانی ندارند. حدود ۵۹ درصد از ماهی های بسته بندی شده و برچسب گذاری شده تحت عنوان «تونا»، اصل نبوده است و در آن ماهی دیگری بنام چرب گوشت وجود داشته است.

به همین ترتیب در رستوران هایی که سوشی سرو می شود نیز حدود ۷۴ درصد از نمونه ماهی ها به اشتباه برچسب گذاری شده بودند. بیشتری این موارد در کلان شهرهایی همچون شیکاگو، نیویورک و واشنگتن به چشم می خورد. در بیشتر این موارد به جای ماهی درج شده بر روی محصول، از ماهی های ارزان تر، بی کیفیت تر و مانده تر استفاده می شود.

 

تغذیه سالم زندگی سالم -

هشداردر 60 درصد از بسته بندی های ماهی جیوه وجود دارد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین