کد خبر: 83034711
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » مشکل دار شدن کبد با این علائم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,زردی پوست و چشم,تغییر رنگ ادرار و مدفوع,عملکرد کبد,[categoriy]

مشکل دار شدن کبد با این علائم

مشکل دار شدن کبد با این علائم - آکا,زردی پوست و چشم,تغییر رنگ ادرار و مدفوع,عملکرد کبد,مشکلات تیروئید و سرطان,آسیب دیدگی کبد

آکاایران: مشکل دار شدن کبد با این علائم

آکاایران:  

 کبد از مهمترین اعضای بدن به شمار می رود که برای مراقبت بیشتراز آن باید تغذیه و خورد و خوراک خود را کنترل کنید برخی علائم در بدن خبر از مشکل دارشدن کبد میدهند بهتر است با آن ها آشنا شوید و در صورت مشاهده به متخصص داخلی مراجعه کنید و با انجام معاینات و آزمایشات مختلف بیماری خود را بررسی کنید .

 هنگامی که کبد درست عمل می کند ، خون پاک سازی می شود، هضم غذا به خوبی انجام می گیرد و بدن با عفونت مقابله می کند. کبد در صورت آسیب دیدن، قدرت بازسازی دارد و سلول های جدید را جایگزین بافت های قدیمی می کند.

به گزارش آکاایران: هر آنچه مانع عملکرد کبد یا رشد مجدد سلول های آن پس از آسیب دیدگی شود، ممکن است زندگی فرد را در معرض خطر قرار دهد.

این آسیب می تواند ناشی از التهاب، زخم، سرطان یا حتی استفاده بیش ازحد دارو ها از جمله پاراسیتامول باشد. در صورت بروز مشکل، علائمی بروز می کند که در این مطلب به بخشی از آن اشاره شده است.
زردی پوست و چشم:
زمانی که کبد به درستی کار نمی کند، به علت تجمع بیلی روبین در خون که یک ماده زردرنگ است، پوست و سفیدی چشم زرد می شود. زمانی که کبد قادر به پردازش بیلی روبین نباشد فرد دچار یرقان می شود.از علل شایع این نوع آسیب کبدی ،هپاتیت، سرطان، مصرف بالای الکل ، مصرف اکستازی و قرار گرفتن در معرض مواد سمی و عفونت های مختلف است.
تغییر رنگ ادرار و مدفوع:
زردی نیز رنگ ادرار را پررنگ و مدفوع را کم رنگ می کند.
خارش:
بیماری کبد، یکی از علت های زمینه ای خارش پوست، نارسایی کلیه، مشکلات تیروئید و سرطان است.
خارش معمولاً تمام بدن را فرامی گیرد. با این حال پوست ظاهر طبیعی دارد.
کبودی:
افراد مبتلا به آسیب کبدی به آسانی دچار کبودی یا خونریزی می شوند؛ زیرا یا عملکرد کبد کند شده یا این که تولید پروتئین که برای لخته شدن خون در مواقع ضروری لازم است متوقف شده است.
کبد درواقع موادی را تولید می کند که در لخته شدن خون در هنگام خونریزی موثر است اما همه این مواد در افرادی که دچار آسیب کبدی می شوند، از بین می رود.
ورم:
با اختلال عملکرد کبد، آب در شکم و پاها تجمع پیدا می کند.
بدون نشانه :
در برخی موارد، هیچ نشانه ای بروز نمی کند. به گفته محققان در نیمی از مبتلایان به بیماری کبدی هیچ نشانه ای در بیمار وجود ندارد و در مواردی که علایم خفیف بروز می کند، این علایم شامل خستگی یا خستگی بیش ازحد، بی حوصلگی و گاهی اوقات خارش است. با پیشرفت بیماری آسیب دیدگی و عارضه جانبی افزایش پیدا می کند. بسیاری از افراد دچار پارگی رگ های خونی به کبد می شوند درنتیجه احتمال تراکم سموم در مغز و تداخل در عملکرد مغز به وجود می آیدوفرد دچار حالت تهوع و اسهال می شود. با وخیم تر شدن بیماری، فرد دچار سردرگمی، خواب آلودگی و گیجی می شود. خطر کما و مرگ وجود دارد و تنها راه حل پیوند کبد است. به همین دلیل لازم است که آسیب دیدگی کبد به موقع تشخیص داده شود.

روزنامه خراسان

 

مقالات پزشکی و بهداشتی -

مشکل دار شدن کبد با این علائم

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین