کد خبر: 83081838
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: رئیس سازمان حج و زیارت از رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات عالیات در سال ۹۵ خبر داد و گفت: امسال ظرفیت اعزام زائران ایرانی به یک میلیون نفر می رسد.

به گزارش آکاایران:

,[categoriy]

رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵

رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵ -آکا رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵ -آکا

آکاایران: رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵


سعید اوحدی درباره وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات در سال ۹۵ گفت: امسال با استقبال بسیار مناسبی از سوی متقاضیان سفر به عتبات مواجه بودیم و البته این مهم با برنامه ریزی لازم در حال انجام است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف ما رسیدن تعداد زائران به یک میلیون نفر بوده که این امر در حال تحقق است و تصور می کنیم تا پایان سال ۹۵ آمار زائران در یک سال اخیر از یک میلیون نفر عبور کند؛ البته این برنامه ریزیها به غیر از بازه زمانی اربعین بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: در حل حاضر با توجه به برنامه ریزی های انجام شده شاهد رشد ۲۷ درصدی اعزام زائران عتبات عالیات هستیم چرا که در سالهای قبل بیشترین میزان تعداد زائران در حدود ۸۰۰ هزار نفر می شد اما امسال اعزامها رشد چشمگیری پیدا کرده است.

اوحدی تصریح کرد: ما برای افزایش اعزام زائران به عتبات عالیات تمهیداتی همچون افزایش ایستگاههای پروازی و بهبود وضعیت خدمات در کشور عراق را مورد توجه قرار دادیم که تا حدود زیادی این برنامه تامین شده است.

وی اضافه کرد: حتی برای ارتقاء کیفیت خدمات به زائران، هتلهایی که امکانات مناسبی نداشتند از چرخه قراردادی و خدماتی برای اسکان زائران حذف شدند و مناسب ترین خدمات برای زائران در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: پیروزی های شکل گرفته ارتش عراق بر تروریستهای تکفیری و بهبود وضعیت امنیتی در شهرهای زیارتی یکی دیگر از علل علاقمندی بیشتر متقاضیان برای سفر ایمن به عتبات عالیات بوده است؛ البته در همین رابطه بازهم توصیه و تاکید می کنیم که متقاضیان سفر به عتبات از کاروان های دارای مجوز عزیمت کنند چرا که این کاروان ها دارای قرارداد امنیتی با کشور عراق هستند و از مشکلات احتمالی به طور حتم کاسته خواهد شد.

اوحدی یکی دیگر از برنامه های سازمان حج و زیارت برای علاقمندان به سفر عتبات عالیات را ارائه تسهیلات به دارندگان فیش عمره دانست و گفت: تفاهم نامه های پرداخت تسهیلات به دارندگان فیش عمره با بانکهای ملت، ملی و انصار منعقد شده و تمامی مشمولان استفاده از این طرح می توانند تسهیلات لازم را در مدت زمان یک هفته ای دریافت کنند.

وی تصریح کرد: این تسهیلات فقط برای دارندگان فیش های عمره و به منظور سفر به عتبات عالیات داده می شود و شرایط آن نیز به سادگی انجام می گیرد؛ متقاضیان سفر به عتبات می توانند در زمان ثبت نام در سایت گزینه استفاده از تسهیلات را انتخاب کنند و مدارک لازم برای دریافت وام را ارائه دهند.

بسته جدید سفری برای زائران عتبات عالیات

رئیس سازمان حج و زیارت از فراهم شدن بسته های سفری ۳، ۵، ۷، ۱۰ و ۱۴ روزه برای متقاضیان سفر به عتبات عالیات خبر داد و افزود: این بسته های سفری به صورت هوایی و زمینی خواهد بود و برای رضایتمندی انواع علاقمندان تدارک دیده شده است.

اوحدی تصریح کرد: در سفرهای ۳ روزه، زائران عتبات عالیات به کربلا، نجف و کاظمین اعزام می شوند و قیمت آن حدود ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: قیمت های سفر زمینی نیز از یک میلیون و ۵۰ هزار تومان آغاز می شود و نهایت قیمت سفرهای هوایی به عتبات نیز یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

افزایش قیمت محدود بوده است

رئیس سازمان حج و زیارت درباره اینکه آیا قیمت های امسال افزایش پیدا کرده است یا خیر گفت: قیمت ها بنابر تغییرات ارزی تغییراتی پیدا می کند اما سعی بر مدیریت آن داریم و به همین منظور افزایش قیمت به صورت بسیار محدود بوده است.

اوحدی درباره این پرسش که آیا انتصاب شما به عنوان مشاور معاون اول رئیس جمهوری در توسعه روابط اقتصادی با عراق و همزمان بودن آن بر ریاست سازمان حج و زیارت به مثابه دو شغله بودن محسوب نمی شود؟ گفت: جایگاه ایجاد شده به طور کامل مشخص و تبیین شده است و بنده در هر زمینه ای خود را موظف به قانون می دانم.

توصیه های سفر -

رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین