کد خبر: 83165711
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: یک کارشناس طب سنتی گفت: اگر پس از غذا دست را نشویید، ذرات غذا بعد از مدتی، تغییر ماهیت می دهند و ممکن است موادی آزاد شود که وارد پوست، چشم یا دهان شود؛ همچنین فوت کردن غذاهای داغ موجب دمیدن گازهای خروجی ریه (CO۲ و گازهای دفعی) به غذا می شود.

,[categoriy]

آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی

آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی -آکا آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی -آکا

آکاایران: آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی

به گزارش آکاایران:  سید جواد علوی درباره آداب غذا خوردن اظهار داشت: خوردنی و نوشیدنی داغ را با فوت کردن سرد نکنید، این کار هم از نظر دمیدن گازهای خروجی ریه (CO2 و گازهای دفعی) به غذا مضر است و هم فقط ظاهر آن را خنک می کند ولی باطن غذا داغ است.

به گفته وی در تعداد وعده های غذایی گرسنه بودن مهمتر از هر چیزی است. پس اگر در وعده صبحانه غذای سنگینی مثل کله پاچه خورده می شود، لازم نیست حتماً وعده ناهار میل شود در حالی که بدن احتیاجی به غذای جدید ندارد.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: در سنت نبوی آمده است, هنگام صرف غذا حتی الامکان کفش ها را در بیاوریم.

آداب خوردن غذا

علوی افزود: از آداب غذا خوردن می توان به چشیدن نمک یا سرکه قبل و بعد از غذا و اینکه غذای سبک اول خورده شود, همچنین در یک وعده غذایی، چند نوع غذا خورده نشود و غذا خوردن بیش از حد طول نکشد.

وی اضافه کرد: غذایی که چند روز بعد از پخت و نگهداری در یخچال مورد مصرف قرار می گیرد، هضمش سخت تر بوده و هر چه مدت زمان ماندن بیشتر باشد، درجه لطافت غذا کاسته می شود.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: همچنین اگر پس از غذا دست را نشوئید، ذرات غذا بعد از مدتی، تغییر ماهیت داده و ممکن است موادی آزاد شود که وارد پوست، چشم یا دهان شده و باعث بروز عوارض و بیماری های دیگر شود.

تغذیه سالم زندگی سالم -

آداب غذا خوردن از منظر طب سنتی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین