کد خبر: 83224799
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » آیا خوردن بستنی برفی خطر دارد؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,بستنی برفی,خطرات بستنی برفی,آیا برف خطرناک است؟,[categoriy]

آیا خوردن بستنی برفی خطر دارد؟

آیا خوردن بستنی برفی خطر دارد؟ - آکابستنی برفی,خطرات بستنی برفی,آیا برف خطرناک است؟

آکاایران: آیا خوردن بستنی برفی خطر دارد؟

آکاایران: به گزارش آکاایران: همه ما میدانیم که وقتی هوا سرد میشود امکان برف باریدن زیاد خواهد شد و در اکثر نقاط جهان شاهد بارش برف بوده ایم.برخی افراد برف را با موادی دیگر مخلوط میکنند و از آن بستنی تهیه مینمایند.یک سوال در اینجا به میان می آید:آیا درست کردن بستنی از برفی که ترکیبی از اتمسفر آلوده است خطرناک است یا خطری ندارد؟

آیا تا به حال چیزی درباره بستنی برفی شنیده اید؟ کمی برف برمی دارید، آن را با شیر و شکر مخلوط می کنید، چند قطره عصاره وانیل به آن اضافه می کنید و پیش از آنکه آب شود آن را می خورید. ظاهرا این یک سنت قدیمی است که صدها سال است انجام می گیرد. شاید تنها سؤالی که این میان مطرح شود این است که آیا خوردن برف – در واقع ترکیبی که از اتمسفر آلوده می بارد – واقعا مطمئن و بدون خطر است؟
شاید نه. تحقیقات نشان می دهد که برف وقتی می بارد، ذراتی را جذب می کند که در دود گازوئیل وجود دارد از جمله تولوئن، بنزن و زایلن که همه شان مواد شیمیایی هستند و می توانند سبب بروز مشکلات سلامتی شوند.
با این حال، سایر محققانی که درباره اتمسفر تحقیق کرده اند عنوان داشتند که میزان مواد آلاینده ای که در برف جمع می شود بسیار کم است، در حدی که اصلا جای نگرانی ندارد.
اگر واقعا می خواهید برای خودتان یک بستنی برفی درست کنید، سعی کنید به محض بارش برف روی زمین این کار را انجام دهید. برف به مانند برس زبری در اتمسفر عمل کرده و وقتی می بارد، مواد و ذرات آلاینده را جمع کرده و به خود می گیرد. این بدان معناست که هرچه بیشتر برف ببارد مواد آلاینده کمتری در هوا خواهد بود و برف هم پاک تر است. بنابراین خوردن برفی که چند ساعت است دارد می بارد هیچ مشکلی نخواهد داست. تنها مشکل، خوردن برفی است که برف روبی شده باشد که به طور گسترده ای با مقدار زیادی شن، نمک و مواد یخ زدا ترکیب شده است.
در نهایت، تصمیم بر خوردن بستنی برفی به خود شما ارتباط پیدا می کند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که میزان آلودگی در آن زیاد است، بهترین کار این است که اصلا آن را نخورید.

تغذیه سالم زندگی سالم -

آیا خوردن بستنی برفی خطر دارد؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین