کد خبر: 83238481
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » غار 30 هزار ساله در اطراف تهران + تصاویر –
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: غاری ۳۰ هزارساله در اطراف تهران

ایران زمین این هفته از سفر به غاری در نزدیکی فیروزکوه می گوید که تا به امروز میزبان گردشگران بسیاری بوده است.

 انسان همیشه بخاطر سرشت خود دنبال زیبایی ها و کشف چیزهای جذابی می گردد به همین منظور یکی از موضوعاتی که برایش اهمیت دارد رفع خستگی یک هفته کاری از تن خود  است.

غاری در اطراف تهران که تهرانی ها از ان بی خبرند

,30 thousand year old cave near tehran + pictures,ادرس غار های تهران,طبیعیت تهران,[categoriy]

غار 30 هزار ساله در اطراف تهران تصاویر –

غار 30 هزار ساله در اطراف تهران + تصاویر – -آکا30 thousand year old cave near tehran + pictures,ادرس غار های تهران,طبیعیت تهران,عکس غار,عکس های غار بورنیک,غار اطراف تهران,غار بزرگ,غار بورنیک,غار جالب,غار طولانی,غار مخوف,غار وحشتناک,کوهای تهران,مناطق تفریحی جهان

آکاایران: غار 30 هزار ساله در اطراف تهران + تصاویر –

به گزارش آکاایران: در واقع دلش می خواهد گاهی یک سفر متفاوت را تجربه کند که مدت زمان آن هم کوتاه باشد تا به انجام کارهای خود هم برسد.

در مسیر دماوند به فیروزه کوه، نزدیک روستای هرانده غار جالبی وجود دارد که مقصد خیلی از کوهنوردها و علاقه مندان به طبیعت است. البته از هرانده تا غار بورنیک باید حدود دو ساعت پیاده روی کنید.  بور در لهجه محلی تغییر یافته کلمه “بار” است که این کلمه نیز ضمن ترکیب با واژه نیک به معنای محل امن و جایگاه نیک، مصطلح گردیده است . البته “بار” در اصل و اساس به معنای ساحل و جای امن هم به کار می رود و نام رودبار می تواند معنی ساحل و یا کنار رود داشته باشد.

هنگامی که از دهانه غار به دشت بورنیک نگاه می کنید، قطعا به یاد انسان های می افتید که ۳۰ هزار سال پیش خانه هایشان غارهای سرد آهکی بوده و شاید در طول روز بارها کوه را بالا و پایین می کردند، بدون آنکه از پدیده ای به نام آرتروز خبر داشته باشند.

طبق اندازه گیریهای بعمل آمده، دهانه غار ۱۵*۱۰ متر و ارتفاع آن ۶ متر می باشد و از سطح دریا ۱۹۵۰ متر ارتفاع دارد.

مجموعه غار بورنیک از سه تالار عظیم شکل گرفته است که با پاگذاشتن به هر کدام با یک ارتفاع متفاوتی روبرو می شوید .زمانیکه در داخل این غار می ایستید و به آسمان نگاه می کنید رنگ زیبا و ابرهای بزرگش آنچنان توجه تان را جلب می کند که برای مدتی مبهوتش می شوید.

زمانیکه از ماشین خود تا این غار پیاده می روید در راه فضاهای سبزی را می بینید که می توانید نهار و یا صبحانه را همانجا صرف کنید. الیته بسیاری از گردشگران هم هستند که شب در کنار غار چادر می زنند و استراحت می کنند پس نگران نا امن بودنش  نباشید .شما یک مکان امنی را برای گردش انتخاب کرده اید.

فرصت خوبی است تا با این آلودگی هوا در پایتخت به این فضای پاک بروید  تا از هوایش لذت ببرید.اما برداشتن وسایل ضروری را هم از یاد نبرید چراکه در این سفر متفاوت به طور حتم لازمتان می شود.

توصیه های سفر -

غار 30 هزار ساله در اطراف تهران تصاویر –

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین