کد خبر: 83246627
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آذر 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مرجع عالیقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور در دفتر حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با معظم له دیدار کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ در جامعه و انقلاب اسلامی گفتند: فرهنگ ماهیت انقلاب نبوی است و انقلاب اسلامی نیز در همین جهت باید در این مسیر فعالیت کنیم. ایشان با ذکر این مطلب که انقلاب اسلامی امتداد مشی پیامبران الهی است افزودند: خداوند در قرآن مشی اصحاب پیامبر را مشخص کرده است که در آیه « مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم ... »، خودنمایی می‎کند . بر اساس این آیه شریفه، وظیفه مومنان واقعی آن است که ابتدا در مقابل کفار ایستادگی کنند زیرا قرآن از ما خواسته که در مقابل دشمنان بایستیم.

معظم له ادامه دادند:  از نظر قدرت، باید در حدی باشیم که همیشه دشمنان مغلوب ما باشند؛ قرآن کریم ما را بر حذر می‎دارد که در مقابل دشمنان نرمش نشان داده و مذاکره کنیم زیرا خوی ستمگری و خودبزرگ بینی در آنها وجود دارد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند: پس در ابتدا باید در فرهنگ اسلامی به شدت در مقابل دشمنان ایستاد؛ دشمن سعی می‎کند از راه‎های مختلف نفوذ کند و یکی از مهمترین این مسیرها، مسیر فضای مجازی است. مرجع عالیقدر شیعیان خاطرنشان کردند: ائمه اطهار(ع) بیان کرده اند، علما مرزبانان اعتقادی جامعه اسلامی هستند که باید در مقابل نفوذ شیطان بایستند؛ کسانی که جلوی اعمال قدرت دشمن را از حیث فرهنگی و اعتقادی بگیرند از کسانی که در مقابل دشمنان را در جنگ‎ها می‎گیرند یک میلیون مرتبه بالاتر هستند. مظعم له یادآورشدند: همه دنیا مشاهده کردند که بیان حکیمانه رهبر انقلاب در کوران مذاکرات فرمودند، به لبخند و نرمش ظاهری دشمن نگاه نکنید، زیرا آنها در زیر دست کش مخملی، دستی از چدن دارد چقدر عمیق بود امروز خود را به خوبی نشان داد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهارکردند: اگر ضعیف عمل نمی شد، کسی جرات نمی کردند که در پاسارگاد آن مراسم را برگزار کند و ترزا می، از انگلستان در بحرین علیه ما صحبت کند؛ این روباه پیر عادت کرده که علیه ما مسلمانا ن و ایرانی‎ها اینگونه عمل کند و به دشمنان ما دلگرمی بدهد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اضافه کردند: پس از آن، وزیردفاع آمریکا در بحرین حضور پیدا کرد و گفت که آمریکا می‎خواهد رهبر این منطقه باشد؛ آنها جنگ‎های نیابتی شکل گرفتند و ایادی آنها در منطقه آتش به پا می‎کنند؛ در این عرصه باید به شکل قاطع و قوی در مقابل آنها بایستیم. ایشان گفتند: سفارش دیگر قرآن کریم به مومنان، رحما بینهم است؛ به همین خاطر است که فعالان و مسئولان باید با همدلی و اصل وحدت از دو قطبی شدن کشور جلوگیری کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند : انتقاد ،مشکلی ندارد؛ ولی نباید اجازه بدهیم به ضرر همدیگر کار کنیم و بدگویی کنیم؛ اگر بخواهیم وحدتی را نیز شکل دهیم این وحدت باید در کانون ولایت فقیه انجام شود زیرا یکی از فلسفه‎های ولایت فقیه آن است که باید این وحدت را در راستای رهبری شکل گیرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین