کد خبر: 83265439
تاریخ انتشار: سه شنبه 23 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ازدواج » کفش پاشنه بلند اولین بار توسط مردان استفاده می شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ازدواج:

آکاایران: دیر زمانی است که کفش پاشنه بلند نشانه ی زنانگی و افسون است ولی کفش پاشنه بلند زمانی برای مردان یک ضرورت بود و اولین بار توسط مردان استفاده می شده است.

به گزارش آکاایران: کفش های پاشنه بلند برای راه رفتن و رانندگی مناسب نیستند و ممکن است به وسایل گیر کنند. معمولاً به زنان با کفش پاشنه بلند توصیه می شود که بر روی چمن، یخ، زمین لغزنده و سنگ فرش راه نروند. کفش های پاشنه بلند راحت نیستند ولی طراحی اولیه ی آن ها نیز برای راه رفتن نبوده است.

کفش های پاشنه بلند برای قرن ها به عنوان چکمه ی سوارکاری استفاده می شده اند. بعنوان مثال در ایران باستان سوارکاری مناسب لازمه ی یک سرباز بود. وقتی یک سواره پا در رکاب می گذاشت کفش های پاشنه بلند به او کمک می کردند که بدن خود را در وضعیت مناسبی نگهدارد و بتواند از کمان و نیزه ی خود به طرز مؤثری استفاده کند.

در انتهای قرن شانزدهم شاه عباس دوم بزرگ ترین سواره نظام جهان را داشت. در سال ۱۹۵۹ شاه عباس نماینده ی خود را به یک مأموریت نظامی به روسیه، آلمان و اسپانیا فرستاد. این مسئله باعث شد علاقه ی ایرانیان به اروپا نیز منتقل شود و کفش های ایرانی توسط طبقه ی اشراف اروپا مورد استفاده قرار گیرد و برای جدا کردن خود از طبقات پایین تر جامعه از پاشنه های بلند کفش استفاده کنند. اینگونه کفش های پاشنه بلند رواج یافتند.

,آلمان,اروپا,اسپانیا,[categoriy]

کفش پاشنه بلند اولین بار توسط مردان استفاده می شده است

کفش پاشنه بلند اولین بار توسط مردان استفاده می شده است -آکاآلمان,اروپا,اسپانیا,اشراف,ایران,ایران باستان,چرم,چرم اسب,روسیه,زنان,سوارکاری,شاه عباس,کفش,کفش پاشنه بلند,مردان,تاریخ

آکاایران: کفش پاشنه بلند اولین بار توسط مردان استفاده می شده است

در تصویر بالا یک مدل کفش پاشنه بلند قرن هفدهم ایرانی را مشاهده میکنید که از جنس چرم اسب بوده و دارای دندانه هایی در زیرش می باشد.

استفاده از کفش های پاشنه بلند به مرور زمان در بین زنان نیز رواج پیدا کرد و به نوعی مد تبدیل شد. در واقع تا انتهای قرن هفدهم مد کفش زنان و مردان با هم تفاوتی نداشت. پس از این زمان مردان در دوران روشنگری از لباس های ساده تر استفاده کرده و به مرور زمان استفاده ی آن ها از کفش پاشنه بلند منسوخ شد.

Why did men stop wearing high heels?

مقالات تاریخی -

کفش پاشنه بلند اولین بار توسط مردان استفاده می شده است

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین