کد خبر: 83544384
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,[categoriy]

مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی

مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی - آکا مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی - آکا

آکاایران: مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی

آکاایران: سالاد یکی از بهترین پیشنهادها به کسانی است که به دنبال کاهش وزن و لاغری می باشند. اما در برخی موارد دقیقا نتیجه عکس داشته و موجب افزایش وزن می شود. با ما همراه شوید تا شما را با اشتباهاتی که باعث اضافه وزن تان می شود آشنا کنیم.

سالاد؛ پیش غذایی سالم که بسیاری با هدف کاهش وزن آن را جایگزین وعده اصلی غذا می کنند. با این حال نه تنها به هدف خود نمی رسند بلکه وزنشان به تدریج افزایش می یابد. با این شرایط یک سالاد باید چه ویژگی هایی داشته باشد که علاوه بر مغذی بودن به کاهش وزن هم کمک کند چه خوراکی هایی باید در سالاد گنجانده بشود و از چه خوراکی هایی باید پرهیز شود
یکی از اشتباهات رایج هنگام درست کردن سالاد گنجاندن مقادیر قابل توجهی مغز و آواکادو در آن است؛ هرچند این دو خوراکی سالم و مفید هستند اما به شرط آنکه میزان محدودی از آنها در طول روز مصرف شود. در واقع، مغز و آواکادو باید جزء همیشگی یک سالاد باشند ولی فراموش نکنید تنها یک مشت کوچک مغز و یک سوم آواکادو برای یک روز کافی می باشد.
مورد دیگر آنکه به جای سس های چرب از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، سرکه بالزامیک یا نمک دریایی استفاده کنید. البته، حذف کامل روغن از سالاد برای بدن آسیب زاست. علاوه بر این، 20 دقیقه پیش از مصرف سالاد آب بنوشید؛ چراکه در بسیاری مواقع شما احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرید و همین امر باعث افزایش حجم غذای مصرفی شما می شود. در چنین حالتی دو اتفاق می افتد؛ مصرف بیش از حد سالاد یا افزون یک غذای مکمل به آن وعده.
زمان و موقعیت مصرف سالاد نیز تأثیر به سزایی در حجم خوردن آن دارد. غذا خوردن در موقعیت هایی مثل تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر که ارتباط مغز با بدن قطع می شود فارغ از نوع غذا منجر به چاقی می شود. کاهش وزن به معنای کم کردن میزان کالری مصرفی یا خوردن غذا کمتر از میزان سوخت و ساز بدن است. بنابراین، سالاد به عنوان یک غذای کم کالری نقش مهمی در کم شدن وزن دارد ولی به شرط آنکه به میزان مناسبی مصرف شود و ترکیبات سالم و به اندازه ای داشته باشد.fa.shafaqna.
تهیه و گردآوری :گروه سلامت آکا ایرانتغذیه سالم زندگی سالم -  fa.shafaqna

تغذیه سالم زندگی سالم -

مصرف نادرست سالاد و مشکل چاقی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین