کد خبر: 83577617
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » شوکه شدن بانوی اردبیلی از ثبت676 سیم کارت بنامش!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شرکت مخابرات،مراکز خدمات همراه اول و ایرانسل پاسخ دهد؛

در اقدامی نادر و عجیب و بدون اطلاع مالک، 676 سیم کارت همراه اول و ایرانسل به نام یک بانوی خانه دار در اردبیل ثبت، واگذار و فعال شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:

به گزارش کرمان خبر به نقل از آذرسلام، در رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری آمده است:

الف:نظر به این که مطابق اصل 22 قانون اساسی حقوق اشخاص مصون از تعرض اعلام شده است، بنابراین فراز دوم بند 1 و بند 2 بخشنامه شماره 26294/15/الف/م/خ مورخ 17 خرداد سال 91 معاونت امنیت سیستم‌های ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حدی که فروش یا فعال کردن سیم کارت‌های قبلی فروخته شده به اشخاص حقیقی که دارای بیش از 9 سیم کارت فعال می‌باشند به هر طریق و تحت هر عنوان ممنوع اعلام شده است، از این جهت که فعال سازی سیم کارت که از حقوق دارندگان سیم کارت بوده است را سلب می‌کند، مغایر حکم قانونی صدرالذکر است و مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392، این قسمت از بند 1 و بند 2 بخشنامه مورد اعتراض ابطال می شود.

همانطور که دراین رای به صراحت اعلام شده است؛ راه اندازی و فعال شدن سیم کارت های فروخته شده قبل از این بخشنامه جدید ولو بیش از 9 سیم کارت بنام مالکیت هر فردی قانونی است و نکته بعدی محدودیت صدور سیم کارت تلفن سیار است طوری که واگذاری مالکیت بیش از 9 سیم کارت به نام هر فردی طبق قانون و بخشنامه جدید ممنوع اعلام شده است.

اما، در یک اتفاق نادر 671 سیم کارت همراه اول به نام یک بانوی اردبیلی ثبت شده است.

این بانو در مراجعه به پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام و ارائه مستندات و مدارک گفت: پیامکی با مضمون عکس زیر دریافت کردم که «مشخصات سجلی شما در سیستم های همراه اول مغایرت دارد»، بعد از این پیام به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار مراجعه کردم و با ارائه کدملی در این سامانه تعداد مالکیت خطوط سیم کارت هایی که اعم از ایرانسل - همراه اول - رایتل و تالیا بنامم بوده استعلام کردم که جواب این سامانه و استعلام شوکه ام کرد.

 

 

این بانوی 42 ساله و خانه دار ادامه داد: در کمال ناباوری و تعجب در این استعلام 676 سیم کارت به تفکیک 671 همراه اول و 5 سیم کارت ایرانسل به نام من ثبت شده است!.

این بانوی خانه دار ادامه داد: تعداد سیم هایی که مالکیت قانونی آن را ثبت کرده و خریداری کرده ام 4 تا بوده که 3 سیم کارت ایرانسل و یک مورد همراه اول بوده است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین