کد خبر: 83608154
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » به این 4 شایعه در مورد آرتروز توجه نکنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,آرتروز چیست,شایعات در مورد آرتروز,ورزش در مبتلایان به آرتروز,[categoriy]

به این 4 شایعه در مورد آرتروز توجه نکنید

به این 4 شایعه در مورد آرتروز توجه نکنید - آکاآرتروز چیست,شایعات در مورد آرتروز,ورزش در مبتلایان به آرتروز,آرتروز در جوانان

آکاایران: به این 4 شایعه در مورد آرتروز توجه نکنید

آکاایران: آرتروز یکی از بیماری هایی است که مفاصل افراد را درگیر می کند.با وجود تعداد زیاد مبتلایان به این بیماری اما اغلب اطلاعات افراد نسبت به آن کم است و به همین دلیل هر باور و عقیده نادرستی در مورد این بیماری به سرعت بین اشخاص رواج پیدا میکند.در این مطلب قصد داریم شما را با این اطلاعات نادرست آشنا نماییم.

فقط یک نوع آرتروز وجوددارد
آرتروز فقط یک نوع نیست. براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، بیش از 100 نوع بیماری رماتیسمی وجود دارد که آرتروز تلقی می شود. سه نوع از معمول ترین انواع آرتروز، استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریاتیک است که هرکدام درمان خاص خود را دارند. بنابراین اگر متوجه درد مفاصل خود شده اید، باید نوع و درمان خاص آن را با مراجعه به پزشک بشناسید.
فقط افراد مسن آرتروز می گیرند
حقیقت ندارد. ریسک ابتلا به آرتروز با بالارفتن سن افزایش می یابد، اما بنیاد آرتروز آمریکا می گوید، دوسوم افراد مبتلا کمتر از 65 سال دارند. حتی کودکان نیز به این بیماری مبتلا می شوند. اگرچه راه هایی برای کاهش خطر ابتلا به انواع خاص آرتروز مثل روماتوئید وجود دارد، اما سنین پایین نمی تواند محدوده ایمن بیماری تلقی شود.
آرتروز، ارتباطی با رژیم غذایی ندارد
براساس اعلام بنیاد آرتروز آمریکا، برخی مواد غذایی بویژه غذاهایی که در گروه مواد غذایی مدیترانه ای قرار دارند، به کنترل التهاب کمک می کنند. مواد غذایی مثل سالمون، ساردین و ماهی تن که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند، همچنین انواع آجیل ها، سبزیجات، میوه ها، لوبیا و روغن زیتون از مواد غذایی مفید در این زمینه به شمار می آیند. مواد غذایی خاصی نیز هستند که باید مصرف آنها محدود شود. موادغذایی حاوی چربی های ترانس و چربی های اشباع، همچنین کربوهیدرات های تصفیه شده، از شناخته شده ترین منابع ایجاد التهاب هستند که تا حد ممکن باید از مصرف آنها خودداری کرد.
مبتلایان آرتروز نمی توانند ورزش کنند
نیازی به خودداری از ورزش نیست. براساس گزارش کلینیک مایو، ورزش می تواند با افزایش قدرت و انعطاف پذیری در کاهش درد مفاصل مو

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین