کد خبر: 83614524
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » 10 علت اصلی ابتلا به کمر درد و راه درمان آن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,کمر درد,علل ابتلا به کمر درد,درمان کمر درد,[categoriy]

10 علت اصلی ابتلا به کمر درد و راه درمان آن

10 علت اصلی ابتلا به کمر درد و راه درمان آن - آکاکمر درد,علل ابتلا به کمر درد,درمان کمر درد,راه های درمان کمر درد,دیسک کمر,

آکاایران: 10 علت اصلی ابتلا به کمر درد و راه درمان آن

آکاایران: کمر درد از جمله بیماری هایی است که سبک زندگی انسان نقش مهمی را در ابتلا به آن بر عهده دارد. کمر درد انواع مختلفی دارد و علل ابتلا به آن هم مختلف است. دیسک کمر، اختلالات ستون فقرات و … از انواع کمر درد می باشند. روش های مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد که از جمله می توان به عمل جراحی و یا ماساژ اشاره کرد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

به گزارش آکاایران: نادیده گرفتن درد
بنابر تحقیقات انجام شده نادیده گرفتن درد باعث بدتر شدن آن خواهد شد.
نگرش بهتر:به خودتان اجازه بدهید که تعمدا درد را احساس کنید. روانشناسان در یک آزمایش استاندارد درد، از ۶۸ بیمار مبتلا به کمردرد خواستند که دست یا پاهای خود را در آب یخ فرو ببرند. این داوطلبان در خصوص مقابله کردن یا سرکوب کردن شوک ناگهانی ناشی از آب یخ آموزش های لازم را دیده بودند بنابراین وقتی دست یا پای خود را وارد آب یخ کردند یکی از ماهیچه اصلی در کمرشان منقبض شد. در مقابل، زمانی که با داوطلبان فقط در خصوص شوک ناگهانی آب یخ صحبت شده بود ولی به آنها جهت سرکوب (ساپرس کردن) شوک آموزشی داده نشده بود.هیچ نوع علایمی از منقبض شدن ماهیچه دیده نشد. علاوه برآنچه گفته شد ، افزایش انقباض ماهیچه ای باعث تشدید درد نیزخواهد شد.
تغییر عادت:بهترین راه مقابله ذهنی با بیماری پذیرفتن درد است. سعی کنید به جای پرداختن به احساسات منفی به جزئیات احساسی این تجربه بپردازید. اگر مشکلی مانند سوزش یا لرزش در قسمت کمر خود دارید آن درد را برای خود توصیف کرده و به خود یادآور شوید که آن برطرف خواهد شد.

نفرت داشتن
انسان جایز الخطاست. بخشش کمک می کند تا کمر دردتان شفا یابد.
زمانی که محققان مرکز پزشکی تحقیقات خود را روی ۵۸ زن و مرد مبتلا به کمردرد مزمن آغاز کردند متوجه شدند افرادی که تکنیک های بخشیدن را آموزش دیده بودند کمتر دچار عصبانیت، خشم، افسردگی و درد می شدند.احساسات، کشش ماهیچه ای و افکار تاثیر مستقیم روی شدت ارتعاش سیگنال های درد دارند.
تغییر عادت:
بخشیدن دیگران کاری نیست که به یکباره بتوان از عهده آن برآمد. بلکه برای بخشیدن باید انتخاب کرد، بارها و بارها باید احساس طرف مقابل خود را که باعث رنجش ما شده درک کرد و آن را جایگزین خشم و عصبانیت خود نمود. به این صورت عمل کنید: در ابتدا آن شخصی را که عمیقا به او علاقه دارید تصور کنید. سپس او در آرامش، خوشی،سلامتی و امنیت کامل تصور کنید. حال این بار خودتان را در چنین شرایطی تصور کنید و بعد یک شخصی که اصلا او را نمی شناسید. سرانجام کسی را که احساس خوبی نسبت به او ندارید در شرایط گفته شده تصور کنید.

نداشتن آرامش کافی
داشتن استرس شدید و همیشگی تاثیر مستقیم در ایجاد کمردرد دارد.
به گفته سینت زمانی که در شرایط استرس زا قرار گرفته اید کل ماهیچه های بدن شما از قبیل ماهیچه های گردن و کمر به طور کامل منقبض می شوند. سرانجام ماهیچه های منقبض شده نیاز دارند که به حالت اولیه و راحت برگردند. اگر تمام مدت مضطرب بمانید ماهیچه های گفته شده سفت و منقبض باقی خواهند ماند و باعث درد شدید خواهند شد.
تغییر عادت:گاهی اوقات تنها دانستن این نکته که ریشه کمر درد شما از استرس است برای شما می تواند مفید باشد. بنابراین با دانستن این نکته هر روز برای رسیدن به آرامش روش هایی را تجربه خواهید کرد. مثلا با ورزش کردن، خندیدن با دوستان و رفقا، خواندن کتاب های خوب و انجام مواردی از این دست خواهید پرداخت.
تحقیقات نشان می دهد که گوش کردن به موسیقی از روش های درمانی مفید به شمار می آید. براساس تحقیقاتی که در گذشته در اتریش روی ۶۵ نفر از کسانی که به بیماری فتق دیسک مبتلا بودند صورت گرفت مشخص شد تلفیقی از موسیقی و ریلکسیشن ذهنی به طور قابل توجهی باعث کاهش درد در ناحیه کمر می شود. تمامی ۶۵ بیمار از مراقبت های پزشکی استاندارد ( مصرف مسکن، فیزیوتراپی) برخوردار بوده اما ازنیمی از آن ها خواسته شد که هر روز به موسیقی گوش داده و تمرینات ریلکسیشن را نیزانجام دهند. پس از گذشت ۱۰ روز، درحالی که گروهی که به موسیقی گوش داده بودند به کارهایی مانند بالارفتن از پله، بیرون آمدن از رختخواب و حتی خوابیدن پرداخته بودند از کم شدن شدت درد کمرشان خبر دادند. بعد از گذشت ۲۱ روز، بیش از ۴۰ درصد افرادی که به موسیقی گوش داده بودند کاملا از شر کمر درد رها شده بودند.موسیقی کمک می کند تا هورمن های استرس و انقباضات ماهیچه ایی کاهش یابد.

تماشای زیاد تلویزیون
گذراندن ساعت های زیادی از روز در جلوی تلویزیون عاقبت خوشی برای کمر شما نخواهد داشت.
به خاطر بعضی دلایل، تماشای زیاد تلویزیون ممکن است باعث کاهش مدت زمان ورزش بشود، در خصوص اهمیت ورزش و نقش آن در جلوگیری یا کاهش کمر درد مطالبی بیان شد. در تحقیقاتی که روی نوجوانان صورت گرفت مشخص شد نوجوانانی که بیش از۱۵ ساعت در هفته از وقت خود را جلوی تلویزیون یا کامپیوتر می گذرانند ۳ برابر بیشتر از همسالان فعال خود شانس مبتلا شدن به کمر درد را دارند. به طور متوسط یک نوجوان آمریکایی سه ساعت از روز را به تماشای تلویزیون می پردازد.نوجوانان با حالتی خمیده به مدت چندین ساعت جلوی تلویزیون می نشینند که این امر باعث قوز در آوردن آن ها خواهد شد.
تغییر عادت:به جای اینکه وقت خود را صرف کانال گردی و یافتن یک برنامه جالب نمائید سعی کنید برای تماشای برنامه مورد علاقه تان برنامه ریزی نمائید. در زمان پخش تبلیغات بازرگانی به انجام حرکات کششی و قدرتی بپردازید تا از کرخت شدن ماهیچه ها بخاطر نشستن طولانی مدت جلوگیری به عمل آورید. اگر بچه ایی دارید که از کمردرد شکایت می کند سعی کنید روزانه حداقل به اندازه چند متر پیاده روی داشته باشد. این کار مانع تشدید کمردرد شده و باعث می شود تا ستون فقرات او که با رشد آهسته مواجه شده بهبود یابد.

ضد دردهای طبیعی: داروهای ضد درد یا استامینوفن را فراموش کرده و به گیاهان دارویی و روش های طبیعی روی آورید تا از شر درد و التهاب راحت شوید.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

10 علت اصلی ابتلا به کمر درد و راه درمان آن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین