کد خبر: 83702428
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » با لنز خوابیدن چه بلایی بر سر چشمان شما می آورد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,عوارض خوابیدن با لنز,خوابیدن با لنز,نظر پزشکان در مورد خوابیدن با لنز,[categoriy]

با لنز خوابیدن چه بلایی بر سر چشمان شما می آورد

با لنز خوابیدن چه بلایی بر سر چشمان شما می آورد - آکاعوارض خوابیدن با لنز,خوابیدن با لنز,نظر پزشکان در مورد خوابیدن با لنز,استفاده از لنز چشم

آکاایران: با لنز خوابیدن چه بلایی بر سر چشمان شما می آورد

آکاایران: خوابیدن با لنز از سمت تمام پزشکان منع شده است اما افرادی که از لنز استفاده می کنند ممکن است برایشان اتفاق افتاده باشد که ساعاتی با لنز خوابشان برده باشد. اما به راستی چرا این موضوع از سمت پزشکان تا این حدود ممنوع اعلام میشود.برای درک این موضوع باید کمی با تاثیرات لنز بر روی بدن آشنا شوید.

به گزارش آکاایران: لنزهای چشمی به عنوان یک جسم خارجی برای بدن تلقی می شوند مانند غذا یا دارو.لنزهای چشمی می توانند باعث سوزش و خشکی چشم شوند. هرقطره اشک به تنهایی دارای مقدار معینی PH  اسیدی است. وقتی شما لنز را داخل چشم تان می گذارید، مواد موجود در لنز PH متفاوتی دارند، به همین دلیل است که هنگام استفاده از لنز اشک می ریزید تا این مواد از چشم شما خارج شوند.

اگر چشمان شما خشک است، با استفاده از لنزهای چشمی باعث تشدید خشکی آن می شوید.

لنزهای چشمی به محیطی مرطوب در چشم نیاز دارند. اگر لنزها از موادشان عاری شوند، به چشم آسیب می رسانند و اگر اشک کافی در چشم وجود نداشته باشد یا چشم مان خشک باشد، استفاده از لنزهای چشمی شرایط را برای چشم ما وخیم تر می کند.

در واقع زمانی که می خوابیم محیطی که قرنیه در معرض اکسیژن قرار می گیرد را از بین می بریم. برای نگهداری از یک قرنیه سالم، اکسیژن ضروری است. اگرچه بدن انسان قادر است از راه های دیگر اکسیژن جذب کند مانند رگ های خونی، اما وقتی بدن در خواب است، اکسیژن کمتری را نسبت به بیداری جذب می کند.

هنگام استفاده از لنز و در صورت خوابیدن با آن، به دلیل ورود باکتری به قرنیه چشم و بسته بودن آن، امکان افزایش عفونت در قرنیه زیاد می شود. باکتری ها در فرصت مناسب می توانند به قرنیه چشم شما حمله کرده و به گونه ای به آن آسیب برسانند که در موارد حادتر منجر به ضعف بینایی شود.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

با لنز خوابیدن چه بلایی بر سر چشمان شما می آورد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین