کد خبر: 83709753
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » کمبود آهن قدرت یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,عوارض کمبود آهن,دلیل کاهش یادگیری,کمبود آهن,[categoriy]

کمبود آهن قدرت یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد

کمبود آهن قدرت یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد - آکاعوارض کمبود آهن,دلیل کاهش یادگیری,کمبود آهن,علائم کمبود آهن

آکاایران: کمبود آهن قدرت یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد

آکاایران: آهن یکی از عناصر ضروری برای بدن به شمار می آید که کمبود آن عوارض جبران ناپذیری برای بدن ایجاد میکند.کمبود آهن در بدن قدرت یادگیری شما کاهش پیدا میکند و بدن شما برای انجام کارها توانایی خود را از دست میدهد.افرادی که دچار کم خونی بسیار شدید هستند باید علاوه بر مصرف لبنیات، سبزیجات، از مکمل های B12 و اسید فولیک نیز استفاده کنند. همچنین مصرف گوشت و تخم مرغ می تواند کمک کننده باشد.

مرتضی صفوی متخصص تغذیه در خصوص کمبود ذخیره آهن بدن، گفت: اساساً آهن، یک عنصر ضروری بدن است و در صورت کمبود این عنصر، قدرت یادگیری، درک و فهم مسائل به شدت پایین می آید و بدن توانایی خود را برای انجام کارها از دست می دهد.

به گزارش آکاایران: وی افزود: کم خونی، سبب می شود راندمان کار فرد پایین آید و برای تأمین آهن مورد نیاز بدن از راه غذا توصیه می شود افراد گوشت قرمز، مغز پسته، بادام و جگر مصرف کنند.

این متخصص تغذیه افزود: توصیه می شود افرادی که ذخیره آهن آنها پایین است حتماً از مکمل استفاده کنند که این مکمل برای سنین پایین شربت و در سنین بالا مصرف غذاهای توصیه شده است.

وی افزود: همچنین لازم است همراه غذا ویتامین ث مصرف شود زیرا ویتامین ث، جذب آهن بدن را بالا می برد،مثلاً می توان برای خوش طعم کردن غذا از لیموترش استفاده کرد.

این متخصص تغذیه گفت: افرادی که دچار کم خونی بسیار شدید هستند باید علاوه بر مصرف لبنیات، سبزیجات، از مکمل های B12 و اسید فولیک نیز استفاده کنند. همچنین مصرف گوشت و تخم مرغ می تواند کمک کننده باشد.

صفوی در پاسخ به این سؤال آیا فردی که دچار کمبود ذخیره آهن است با مصرف این خوراکی ها مشکل او برطرف می شود یا خیر، گفت: افرادی که دچار کمبود خفیف هستند با مصرف خوراکی و مکمل می توانند ذخیره آهن خود را جبران کنند اما کسانی که مشکل آن ها شدید است احتیاج دارند برای همیشه مکمل ها را مصرف کنند

مقالات پزشکی و بهداشتی -

کمبود آهن قدرت یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین