کد خبر: 83716495
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » سلول درمانی برای بازیابی بینایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,سوختگی شیمیایی چشم,درمان سوختگی شیمیایی چشم,سلول درمانی,[categoriy]

سلول درمانی برای بازیابی بینایی

سلول درمانی برای بازیابی بینایی - آکاسوختگی شیمیایی چشم,درمان سوختگی شیمیایی چشم,سلول درمانی,درمان سوختگی چشم با اسید

آکاایران: سلول درمانی برای بازیابی بینایی

آکاایران:  

در اثر برخی سوختگی های شدید با مواد شیمیایی در ناحیه بینایی چشمان بیماران با آسیب های زیادی مواجه می شوند که در صورت لزوم پزشکان روش سلول درمانی را برای این افراد در پیش میگیرند .می خواهیم در این مطلب با این روش شما را آشنا کنیم .

دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران با اشاره به انجام سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ مورد سلول درمانی قرنیه چشم در کشور گفت: این روش در جهت کمک به بیمارانی که دچار سوختگی شیمیایی چشم شده اند، به کار می روند.
 محمود جباروند در بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران اظهار داشت: فرهنگ عمومی مردم نسبت به بیماری های مرتبط با چشم نسبت به گذشته افزایش یافته و این موضوع افزایش مراجعه به پزشک و تشخیص همچنین درمان زودرس بیماری ها را سبب شده است.
وی با بیان اینکه سرطان چشم در کشور افزایش نیافته است، گفت: سلول درمانیی در حوزه چشم پزشکی برای مشکلات مربوط به قرنیه در حال حاضر انجام می گیرد و بیشتر بیمارانی که دچار سوختگی های شیمیایی و حرارتی چشم شده اند از این روش درمانی بهره مند می شوند.
دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران ادامه داد: در روش سلول درمانی سلول های بنیادی از چشم دیگر بیمار که سالم بوده و یا اقوام آن برداشته شده و به چشم فرد پیوند داده می شود. براین اساس شفافیت به چشم برخواهد گذشت.
جباروند با تأکید براینکه کیفیت ها و روش های درمانی در حوزه چشم توسعه یافته است، گفت: مجروحان شیمیایی و مصدومانی که دچار سوختگی چشم با اسید شده اند از طریق سلول درمانی امروزه مشکل شان برطرف شده و درمان برای آنها به خوبی حاصل می شود.
وی اضافه کرد: سلول درمانی برای بیماران دچار آرپی یا شب کوری هنوز در ایران محقق نشده و این مسئله در کشور مطالعات حیوانی آن صورت گرفته ولی در ارتباط با بحث انسانی پروژه فعلاً متوقف است.
دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران در پایان خاطرنشان کرد: به طور متوسط سالیانه در سراسر کشور حدود 200 تا 250 مورد سلول درمانی چشم انجام می شود که تاکنون با موفقیت های زیادی همراه بوده است.
باشگاه خبرنگاران جوان

مقالات پزشکی و بهداشتی -

سلول درمانی برای بازیابی بینایی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین