کد خبر: 83750658
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » پوکی استخوان با مصرف چای سیاه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,پوکی استخوان,چرا پوکی استخوان میگیریم؟,مضرات چای سیاه,[categoriy]

پوکی استخوان با مصرف چای سیاه

پوکی استخوان با مصرف چای سیاه - آکاپوکی استخوان,چرا پوکی استخوان میگیریم؟,مضرات چای سیاه

آکاایران: پوکی استخوان با مصرف چای سیاه

آکاایران: به گزارش آکاایران: چای در میان مردم ایران رواج زیادی دارد و در اکثر خانه ها روزانه مورد استفاده قرار میگیرد.کشورهایی هستند که به چای سبز علاقه دارند اما ایرانیان علاقه خاصی به چای سیاه دارند.علاوه بر چای،نوشابه و فست فود هم در جامعه استفاده های زیادی میشوند و مشخص شده است که مصرف آن ها پوکی استخوان را به همراه دارد.

یک پژوهشگر گفت: از آنجا که چای سیاه و نوشابه حاوی ریزماده ای به نام «کافیین و تئین» هستند زمانی که فردی این مواد را مصرف می کند این دو ریز ماده با مصرف کلسیم بدن باعث تخریب سلولهای استخوانی شده و در نهایت فرد دچار پوکی استخوان خواهد شد.

حمیدرضا ضیایی صبح امروز در مجتمع آموزشی امام صادق(ع) با اشاره به اهمیت مصرف طیّبات به عنوان خوراکی اظهار کرد: تنها مکتبی که به صورت خاص بر اهمیت مواد غذایی و به صورت ویژه مصرف مواد طیّب به عنوان غذا تأکید دارد، اسلام است.

وی در مورد برخی از مواد مصرفی که در جامعه رواج پیدا کرده و موجب به خطر افتادن سلامتی مردم شده، افزود: از جمله موادی که در حال حاضر در جامعه رواج پیدا کرده، فست فودها، نوشابه ها و چای سیاه است که دو مورد آخر یکی از دلایل ابتلا و رشد بیماری مانند پوکی استخوان در جامعه است.

ضیایی تصریح کرد: از آنجا که چای سیاه و نوشابه حاوی ریزماده ای به نام «کافیین و تئین» هستند زمانی که فردی این مواد را مصرف می کند این دو ریز ماده با مصرف کلسیم بدن باعث تخریب سلولهای استخوانی شده و در نهایت فرد دچار پوکی استخوان خواهد شد.

این پژوهشگر حوزه طب در مورد معنای طیب ادامه داد: در قرآن کریم در 6 آیه تأکید شده که از مواد حلال مصرف کنید و از این 6 آیه، چهار مرتبه حلال همراه طیب آورده شده و در کل آنچه از تمام رذائل به دور باشد و آنچه تمام نیکیها در آن باشد، معنای طیب پیدا می کند.

وی با اشاره به آیاتی که در مورد مصرف خوراکیهای طیب  در قرآن کریم آمده است، تصریح کرد: با توجه به آیات قرآن کریم، خوراکی حلال و طیب با هم تفاوت دارد و می توان گفت برای اثرگذاری یک خوراکی، این خوراکی علاوه بر حلال بودن نیاز به طیب بودن هم دارد؛ در واقع حلال اشاره به تأثیرات روحانی غذا و طیب اشاره به تأثیرات سلامتی بر جسم انسان دارد.

ضیایی افزود: هر آیه از قرآن، میلیونها صفحه تفسیر می خواهد؛ قرآن کتاب هدایت است اما خود قرآن شرط هدایت را سلامت روح و جسم عنوان کرده پس خدا باید سلامتی و راه رسیدن به سلامتی را در قرآن آورده باشد تا ما از این طریق بتوانیم سالم زندگی کنیم و در نتیجه به سمت رستگاری هدایت شویم.

وی با انتقاد از مرجع قرار دادن FDA (سازمان دارو و غذای آمریکا) به عنوان تأیید کننده دارو و غذا در ایران متذکر شد: تا به حال هیچ دارویی نبوده که FDA آن را تأیید کرده باشد و چند سال آینده حرف خود را نقض نکرده باشد به جز آسپیرین، که نحوه به دست آوردن آن از منابع گیاهی حدود هزار سال است که در طبی که منشأ آن آیات قرآن و فرمایشات ائمه هدی(ع) است آورده شده اما برخی از متخصصان کشور شیعه به فرضیه دانشمندان غربی به دید یک اصل علمی می نگرند اما حاضر نیستند به آیات قرآن و روایات حتی ارزش فرضیه را بدهند که این مایه تأسف است.

این پژوهشگر ادامه داد: در مکتب طب قرآنی، هزاران سال گذشته نحوه به دست آمدن آسپیرین گفته شده و آن هم روغن بنفشه بر پایه روغن زیتون و کنجد است، برای مثال اگر شخصی سردرد دارد این روغن را به پیشانی خود بمالد سردرد او بهبود می یابد.

وی با اشاره به صنعت دارویی حاکم بر جهان گفت: حدود 50 سال است که بیش از هزاران قلم دارو ساخته شده و حدود 30 سال است تنها در ایران بارها داروهای شیمی درمانی وارد شده و این داروها تغییر کرده که هیچ کدام از این داروها اثر شایانی در درمان بیماری همچون سرطان نداشته اند؛ این اتفاق دو دلیل دارد، نخست کم اطلاعی ما از محتویات و مواد دارویی که ما مصرف می کنیم و دیگری استفاده از مردم ما به عنوان موارد آزمایشگاهی که اگر داروها روی بیماران ما جواب داد، آن گاه خود کشورهای سازنده استفاده کنند.

ضیایی در مورد داروهای دیگر مورد تأیید FDA افزود: یکی از داروهایی که هفت سال است که طبق نظر FDA مصرف آن در ایالات متحده ممنوع شده است، آمپول «دیکلوفناک» است که در ایران تازه به دنبال ساخت کارخانه برای تولید این آمپول هستند، این اقدامات مغایر بیانات رهبری مبنی بر رشد علمی کشور و ایجاد قدرت علمی است.

وی یادآور شد: البته اینها مشکلات اساسی طب نوین و برخی دیگر از مکاتب طبی است که هیچ راهی برای درمان بیشتر بیماران ندارند، آنها برای این کار به آزمون و خطا در درمان بیماری از طریق جان انسانها و ساخت داروهایی روی آوردند که کاری جز کند کردن روند رشد بیماری ندارند.

تغذیه سالم زندگی سالم -

پوکی استخوان با مصرف چای سیاه

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین