کد خبر: 83804519
تاریخ انتشار: جمعه 26 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » راهکاری جدید برای کنترل آلزایمر و زوال عقل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,زوال عقل,علل ابتلا به زوال عقل,درمان زوال عقل,[categoriy]

راهکاری جدید برای کنترل آلزایمر و زوال عقل

راهکاری جدید برای کنترل آلزایمر و زوال عقل - آکازوال عقل,علل ابتلا به زوال عقل,درمان زوال عقل,آلزایمر,درمان آلزایمر,,کنترل زوال عقل

آکاایران: راهکاری جدید برای کنترل آلزایمر و زوال عقل

آکاایران: زوال عقل و آلزایمر از جمله بیماری هایی است که در اثر کهولت سن به وجود می آید. این بیماری می تواند در زنان شایع تر باشد که علت اصلی آن دوره های جنسی و عادات ماهانه است. آلزایمر به علل مختلفی ممکن است به وجود آید که خوردن ضربه به مغز از علل اصلی آن است. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

 

به گزارش آکاایران: موسسه تحقیقات زوال عقل در انگلیس پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ بیماری آلزایمر در برخی موارد می تواند همچون HIV/ایدز قابل کنترل شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، پرفسور بارت دی استروپر گفت: امیدواریم در آینده و تا سال ۲۰۲۵ آلزایمر حتی با وجود غیر قابل درمان بودن همچون بیماری HIV/ایدز کنترل پذیر شده و به وضعیت ثبات برسد. همچنین این احتمال وجود دارد مغز تغییر وضعیت داده و توانایی از دست رفته ذهنی خود را پس از متوقف شدن پیشرفت بیماری حفظ کند.

وی همچنین افزود: نمی توانیم در سال ۲۰۲۵ درمان زوال عقل را جشن بگیریم اما امیدواریم تا آن زمان گروه هایی از بیماران به همان شیوه ای که امروز مبتلایان به HIV/ایدز تحت درمان قرار دارند درمان شوند. در صورتیکه بتوان این بیماری را در مراحل اولیه به حالت ثبات نزدیک کرد این احتمال وجود دارد مغز بخشی از کارکرد از دست رفته خود را مجدد بدست آورد.

این محقق قصد دارد مطالعات خود را از آمیلوئیدها فراتر برده چرا که تا کنون بیشتر توجهات روی آنها بوده است. پلاک های بتا آمیلوئید عامل کلیدی این بیماری شناخته شده اند اما نقش دقیق آنها همچنان نامشخص است.

به اعتقاد این محقق فرضیه آمیلوئیدها ناصحیح نیست اما قدیمی شده است چرا که از ۲۵ سال قبل اطلاعات بسیاری در مورد این بیماری بدست آمده که با این فرضیه سازگاری ندارد.

این محقق گفت: زوال عقل همچون سرطان بیماری پیچیده ای است که فاکتورهای متعددی در بروز آن نقش دارند اما امیدواریم مقابله با این بیماری سریع تر از کنترل سرطان انجام شود.

 

مقالات پزشکی و بهداشتی -

راهکاری جدید برای کنترل آلزایمر و زوال عقل

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین